Vytautas Sinica. Pedofilijos skandalas TS-LKD gretose

Jeigu Garliavos įvykių nelaikysime politiniais, kokiais jie tapo tik po to, tai TS-LKD nario K. Bartoševičiaus kaltinimo mažamečių prievartavimu skandalas yra turbūt skandalingiausias politinis/kriminalinis skandalas Lietuvos politikos istorijoje.

Su jokia ten korupcija nė iš tolo nepalyginsi. Situacija tiek baisi, kad net komentuoti sudėtinga, bet kelios pastabos prašosi:

1. Kaltinimai ir dėl mažamečio ir dėl nepilnamečio prievartavimo reiškia, kad aukų buvo ne viena arba nusikaltimai tęsėsi tiek, kad vaikas užaugo iš vienos kategorijos į kitą. Nežinau, kas yra baisiau, nežinau, kaip dabar jaučiasi tėvai, leidę vaikus į visas tas įstaigas, kuriose dirbo šis politikas;

2. Atsistatydinimas nuskambėjus ne bet kokiems, o prokuratūros įtarimams, šiaip jau yra orus ir teisingas politiko veiksmas, taip ir turėtų būti daroma. Bet Lietuvos politikoje tai yra labai reta ir – nėra ko slėpti – atrodo kaip kaltės pripažinimas, net nebandant rimtai ginti garbę, o tik minimalizuoti reputacinę žalą sau ir partijai;

3. Reputacinę žalą partijai jau puolė stabdyti politologai ir žiniasklaida, kartojantys, kad čia vieno žmogaus problema, ne TS-LKD kaip organizacijos klausimas. Niekas nieko nežinojo ir neturėjo žinoti. Šiaip pasaka nestebina: juk ne taip seniai, 2016 metais, E. Masiulį pagavus su kyšiu, jo pavaduotojai sugebėjo atsiriboti aiškindami, kad net vadovaudami partijai nieko nežinojo ir yra nieko dėti. Šimašius nuėjo skaidrus į Laisvės partiją, Gentvilas toliau skaidriai sėdėjo Liberalų sąjūdyje, žmonės papyko vienus rinkimus ir jau kituose vėl balsavo. Lietuvos politikai gerai slepia savo nusikaltimus nuo artimos aplinkos ir jokie gandai nenueina net iki pavaduotojų;

4. Iškalbinga skandalo valdymo detalė: apie Bartoševičiaus situaciją TS-LKD vardu komentuoja ne partijos pirmininkas Landsbergis, ne partijos deleguota premjerė Šimonytė, ne. Komentuoja Radvilė Morkūnaitė, TS-LKD frakcijos seniūnė, kuriai deleguota sugerti neigiamą viešumą šioje situacijoje. Landsbergis tuo tarpu oriai komunikuoja (nors nieko nauja nepasako) apie tai, kodėl Vakarai neskuba remti Ukrainos. Reikia gi kažkaip apsaugoti žmones nuo minties, kad dabartinėje koalicijoje pati progresyviausia gali būti visai ne Laisvės partija;

5. Reikia pripažinti, kad pati rimta reakcija į šiuos kaltinimus bent kaip į viešo asmens istoriją rodo tam tikrą Lietuvos valstybės ir visuomenės brandą. Po Garliavos ilgą laiką atrodė, kad esame vienintelė šalis pasaulyje, kur nėra „elito“ pedofilijos, t.y. nėra atvejų, kur šalies galingieji – politikai, teisininkai, milijonieriai, žiniasklaidos magnatai ar kitaip galios ir įtakos per akis turintys žmonės visgi paaiškėtų ieškoję adrenalino ir įspūdžių prievartaujant vaikus. Tuo tarpu kone visas pasaulis tokių istorijų ir demaskuotų galingųjų pedofilijos tinklų istorijų turėjo;

6. Prokuratūra yra labai drąsi ir principinga, arba iki visiško abejingumo politiniams vėjams „privesta“ institucija. Pernai girdėjome vadovės pranešimą Seime, kokia tragiška yra prokurorų padėtis, avarinės būklės pastatai, mažos algos, neįmanoma pritraukti naujų darbuotojų. Tokioje situacijoje jie sugeba ir drįsta imtis tokių bylų prieš valdančiųjų atstovą. Normaliu atveju tai būtų savaime suprantama, bet tik neapsimeskime, kad Lietuvoje nėra tarnybų pataikavimo valdantiesiems tradicijos. Pagarba prokuratūrai;

7. Sutapimas ar ne, bet žmogus nuosekliai ir principingai visada balsavo už liberaliausias tariamųjų konservatorių pozicijas: UŽ partnerystės įteisinimą, UŽ dvikalbystės pasuose įteisinimą, UŽ narkotikų dekriminalizavimą ir t.t. Na, pažangus buvo. Balsavimuose ir gyvenime. Ne, tuo nenoriu pasakyti, kad visi progresyvūs žmonės galimi pedofilai ir prievartautojai, jokiu būdu;

8. BET – ir tai skambės skandalingiausiai – būtent progresyviausia inteligentija seksualinės revoliucijos laikotarpiu ir po jo, tiek Šiaurės Amerikoje, tiek Vakarų Europoje labai atvirai kovojo ne tik už LGBT teises, kas jau įprasta, bet ir už sekso su nepilnamečiais teises. Pavyzdžiui, Prancūzijoje, kur tokie dalykai buvo visiškas tabu iki pat aštuntojo dešimtmečio, šiandieniniai kairieji stabai, kaip Foucault, Derrida, Sartre, Deleuze, Barthes ir kiti, pasirašinėjo visą eilę viešų laiškų, raginančių vyriausybę legalizuoti lytinius nuo ankstesnio amžiaus, o taip pat paleisti iš kalėjimo už 13 ir 14 metų berniukų prievartavimą kalinamus asmenis. Įsidėmėtina jų motyvacija viešuose laiškuose: „Jei trylikametės prancūzės gali teisėtai įsigyti [kontraceptinę] tabletę, jos gali ir mylėtis su kuo tik nori“.

9. Ką noriu tuo pasakyti? Kol dauguma sveiko proto žmonių piktinasi ir prievartos faktu, ir jaunu aukų amžiumi, nuoseklūs progresyvistai piktinasi tik prievartos faktu, nes sutikimas yra viskas, o visa kita jau yra totaliai laisvas žmonių pasirinkimas – taip mąstoma ne vienos organizacijos Vakaruose. Lietuvoje tai garsiai sakyti kaip ir tabu, todėl kol kas nesulauksite tokių diskusijų, bet JEIGU šitas pats skandalas būtų iškilęs aikštėn po kokių 6-8 metų, beveik neabejoju, kad jį su žiniasklaidos pagalba sektų diskusija, ar neturėtume ankstinti legalių santykių amžiaus. Jeigu ikimokyklinio amžiaus mažamečiai neva yra teisiškai veiksnūs rinktis savo lytį, kodėl jie negalėtų rinktis ir partnerių? Šiandien jūs nusijuoksite iš tokio pamąstymo. Suprantu jus. Bet JEIGU Lietuva nepakeis valstybės raidos krypties ir vyraujančio moralinio ugdymo modelio, atsiversite šį įrašą po 6-8 metų ir įvertinsite jį iš naujo, kitomis akimis. O kol kas tegu guli.

10. Nesvarbu, bet labai juokinga. Kiekvieną kartą, kai kyla koks nors skandalas, atsiranda žmonės, besijaučiantys aukščiau visuomenės ir neva matantys kiaurai visų manipuliacijų. Su užuojauta ir panieka jie sako visuomenei: čia juk jums numetė skandalą, kad nežiūrėtumėte kitur, o dabar kažkur vyksta daug svarbesni dalykai, stumiami kažkokie sprendimai arba išvaginėjamas valstybės turtas. Ir taip su kiekvienu rezonansiniu skandalu, apie ką jis bebūtų. Būkite atlaidūs tokiems žmonėms aiškiaregiams, jiems irgi reikia dėmesio. Jokia partija, sistema ar „elitas“ nesusikeltų tokio skandalo sau tam, kad nukreiptų nuo kažko dėmesį.

5 8 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
24 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
T0mas J.

Paskelbkite portalo redkolegijos sudėtį, telefoną ir el.pašto adresą.
Ačiū!

Diedas

O ko norėt.
Į valdžią kitokie neina.
Cha cha cha. Paaiškėjo, kad seimas, pedofilų irštva.
Uždaryt visus iki vieno ir ištardyt su melo detektorium.
Būtų įdomūs rezultatai.

Diedas

Seme renkasi pedofilai, bet kai ateis rinkimai, teliko baudžiauninkams tai bus nė motais.
Vėl bėgs į rinkimus ir vėl rinks pedofilus.
Pagal sąrašus ir pavieniui.
Į valdžią veržiasi būtent tokie.
Sovietmečiu vienoje pirtelėje atitiktinai papuoliau su storapilviais kiauliasnukiais milicinkais.
Jiems pasigėrus prasidėjo pagyrų lenktynės kuris jaunesnę dulkino.
Šlykštynės.

Judas Iscariot

Naujasis Ūsas irgi varlių prišiktoje baloje prigers ar kaip Masiulis išsisuks?

Rasa

Ir panašumo išoriško turi.

ar Deimantė gyva?

gal sinicos garbinami prokurorčikai gali atsakyti?

eziukas

Neatsakys.ProkurOrai dar gyventi nori.

b.p.

Viskas OK, bet Vytautai – kodėl žodžiai „progresyvus” ir „pažangus” nėra kabutėse ?
Ar per jėgą peršamos idėjos, stumiančios tautą ir visuomenę susinaikinimo link skaitomos be kabučių „pažangiomis” ir „progresyviomis” ???

DD plius DD

Pridėčiau dar vieną punktą- partijos (ne vien konservai) dažnai į Seimą deleguoja vos ne atsitiktinius gatvės praeivius. Negi tarp tūkstančių partiečių nėra rimtesnių kandidatų ir tenka stumti bele ką, kas nors kiek visuomenėje ryškesnis? Jei tokia atranka būtų vykdoma formuojant, tarkim, krepšinio rinktinę, galit įsivaizduoti kuo tai baigtųs. Štai ir baigės kaip baigės- anksčiau ar vėliau neišvengiamai, o šiuo konkrečiu atveju dar ir itin bjauriai.

Tarp kitko

Čia nebuvo žmogus iš gatvės. Jis atidirbo projekte „tiesos ir mėsos”.

Tiesos ir mėsos

Man įdomus kitas požiūris. Šis veikėjas dalyvavo konservatorių kampanijoje diskredituojant Garliavos įvykius. Ši interneto svetainė buvo įkurta tais įvykiais susirūpinusių žmonių. Dabar šioje svetainėje tvarkosi žmonės, kurie bijo kalbėti apie Garliavos įvykius arba mano, kad tie įvykiai buvo Kremliaus surežisuoti, visai kaip mano dabartinis Santariškių pacientas. Tačiau tie įvykiai buvo tikri ir juos galima paaiškinti, o ne arogantiškai nuo jų atsiriboti. Man visiškai nusispjauti, koks vagis sėdi Kijeve, Kremliuje ar Vilniuje, kol pilnai nežinome, kokį veidmenį toje istorijoje vaidino mūsų valstybė. Na o šis veikėjas tikriausiai buvo tik vaikų viešnamio durininku. Vakar viešnamio lankytojai rodė savo susikrėtimus. Net toks iškrypusios dukters turėtojas Sabatauskas susikrėtė iki širdies gelmių už kitos partijos veikėją, nes juos kažkas vienija. Man ši istorija primena viskio… Skaityti daugiau »

Judas Iscariot

Be abejonės, kad leidimas duotas. Bet iki teismo visa tai nenueis. Jis prigers varlių prišiktoje baloje.

Tiesos ir mėsos

Dešimt metų pedofilai ir jų stogas įsikandę dantimis gynė kirpėją, žudė liudininkus, klastojo ekspertizes, pirko kavą teisėjams, pajungė visą žiniasklaidą, kad užglaistytų savo darbelius, o čia pyst ėmė ir išviešino seimo narį ir dar iš neliečiamųjų pranašo anūko Džibrailo sektos ir dar prieš savivaldybių rinkimus. Ir aš turiu patikėti bananų respublikos stebuklais?

eziukas

va čia Jūs teisus.Ir man nesiriša kažkas.Konservai suėdė liberalus (Masiulį) kuris be trijų minučių jau buvo premjeru…Bet kas nori suėsti konservus,kad toookią kiaulę pakišti ????? Nesuvokiu….

Kurmiukas

S. S. jis gi pedofilų atstovas, ko čia nesuvokti.

R.e.

Kas liečia Sabatauską – tai anas pasakė, jog ” pati visuomenė kalta” dėl tokių pedofilijos atvejų, nes „per daug ilgai tylėjo ir taikėsi prie tokių atvejų” !!!
Cinizmo super viršūnė !!! – ir šitie nukrypėliai net nesugeba kiekvieno mėnesio 17 dieną prie Prezidentūros besirenkantiems žmonėms atsakyti į vienintelį – ar dar gyva Deimantė ?

Įdomu

Suprantu, kad „milijonieriui Poškai’ atsistatydinti labiau asmeninių priežaščiu ir negali būti (čia jis yra nuoširdus), bet, kodėl jo negina Laivės partija. Galėtų priimti į savo frakciją, juk jis ne tik kovoja, bet ir gyvena pagal jų vertybes.

Diedas

Ei, balsuotojai, nesiputokit. Patys kalti, blogai balsuojat, patys juos išrinkot. Ateis kiti rinkimai galėsit pasitaisyt ir nubalsuot teisingai už dorus ir gerus. Tokiuos kurie padarys jus turtingais ir laimingais ir vaikų netratins.

Būna ir taip

Pirmą kartą pritariau Diedui.

Prašalietis

Sinicos teiginys – „Pedofilijos skandalas TS-LKD gretose” šiandienos visuotinio banderinio „patriotizmo” atmosferoje nuskamba kaip „kremliaus antitarybinė agitacija ir propaganda”. Kaip pastebi vienas kitas komentuojantis „tarybinių laikų sekso subtilybių žinovas”, o ir Garliavos pedofilijos epopėja demonkstruoja, kad Lietuvoje, ne taip kaip savo laiku Latvijoje, kai Latvijos premjero pavaduotojas ir eilė aukštų pareigūnų dėl pedofilijos atsistatydino, pedofilijos „nėra ir negali būti”. Jei kos „pedofyla” pasivaideno, tai jis „užsiliko iš tarybinių laikų, kai stori ir pilvoti tarybinių laikų milicininkai pirtyse vieni kitiems pasakojo kas kiek vaikučių seksualino”. Tokių seksualinių išsigimėlių tarybiniais laikais „buvo minios”, nes pagal tuometinius įstatymus už pilnametės išprievartavimą be sunkinančių aplinkybių pagal įstatymus buvo numatyta 7 metai kalėjimo. Už nepilnamečių tvirkinimą buvo numatytos ne tik įkalinimas, bet ir priverstinis cheminis… Skaityti daugiau »

fainas

fainas šalikas

Atvirai sakant

Atrodo, kad nepilnamečių tvirkinimas TS-LKD tampa norma ir partijos vertybe.

fungicidas

Jeigu mėslitas balsuoja kaip tipiškas konservatorius, tai dabar suprantama kas yra tipiškas konservatorius. Kokiu būdu partijoje tokią karjerą reikia daryti? Būti surištam bendromis dvasinėmis vertybėmis?

Gifas

.

Paskutinį kartą redagavo 2 dienų prieš Gifas
24
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top