Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Susipažinkite. Tai Agnes Callamard, prancūzų žmogaus teisių aktyvistė, Amnesty International generalinė sekretorė. Žmogus tiesiogiai atsakingas už pastarojo meto šios organizacijos pareiškimus Lietuvai be galo aktualiais klausimais.

Turbūt daugelis girdėjo, kad Amnesty International paskelbė, jog:
– Lietuva pažeidžia žmogaus teises ne tik laikydama sulaikytus nelegalius migrantus, bet ir apgręždama juos nuo Lietuvos sienos. Lietuva turėtų juos įsileisti, nes jie sako, kad ieško prieglobsčio, nors daro tą neteisėtu būdu ir visi faktai rodo, kad jokio prieglobsčio jie neieško;
– Ukraina pažeidžia žmogaus teises, nes jos kariniai daliniai būna civilių gyvenamose teritorijose ir taip keliamas pavojus tiems civiliams gyventojams. Ukraina kalta, kad Rusija žudo civilius!

Abiem atvejais tai ne tik teisinio vertinimo apvertimas aukštyn kojomis. Tai ir klaikus faktų iškraipymas. Abiem atvejais tobulai atitinkant Rusijos propagandinio karo naratyvus mūsų regione.

Rusiją Lietuva pripažino esant teroristine valstybe. Socialiniuose tinkluose pagrįstai keliamas klausimas, ar Rusijos propagandą transliuojanti ir jai solidų tarptautinį statusą suteikianti Amnesty International nėra terorizmą remianti organizacija 🙂

Kur išauga tokie veikėjai, piktybiški arba akli tikrajai šalių tikrovei? Agnes Callamard prieš tapdama Amnesty International vadove:
– dirbo Jungtinių Tautų organizacijos Žmogaus teisių taryboje, rengdavo jai specialiuosius raportus apie žmogaus teisių būklę įvairiose šalyse;
– nuo 2013 metų buvo Globalios raiškos laisvės projekto, kurį vykdo Kolumbijos universitetas, vadovė (nežinantiems – Kolumbijos universitetas yra neomarksizmo ideologijos JAV lopšys);
– paskelbė neteisėta Donaldo Trumpo inicijuotą operaciją, kurios metu drono ataka likviduotas Irano generolas ir daugybės nusikaltimų autorius, terorizmo remėjas Qasemas Soleimani.
– Ukrainos karo kontekste smerkė tai, kad Vakarų šalys skirtingai elgiasi su skirtingų kraštų pabėgėliais. Suprask, labiau padeda ukrainiečiams negu afrikiečiams ar kitiems. Hm. Gal nes vieni bėda nuo karo ir į kaimynines šalis, skubėdami grįžti kai tik saugu, o kiti bėga nuo skurdo ir į turtingiausias šalis be jokių intencijų grįžti? Nežinau, kas aš, kad suprasčiau.

Gera personifikacija šiaip labai mistifikuoto ir abstraktaus globalaus elito atstovo, aukščiau valstybių ir aukščiau tikrovės.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
49 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
49
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top