Vytautas Sinica. Pertvarka daroma ne laiku, ji – neišdiskutuota, iki galo neaiški, nepagrįsta

Vilniečiai! Gal jau girdėjote, o jeigu ne, dabar galite DELFI susipažinti su Vilniaus savivaldybėje inicijuotu vaikų ir jaunimo centrų likvidavimu / pertvarka (čia kaip pažiūrėsi). DELFI rašo: Vilniuje ketinama reorganizuoti 12 neformalaus ugdymo įstaigų ir paversti jas Sostinės vaikų ir jaunimo centro filialais. Tarybos opozicija tam priešinasi ir tikina, kad pertvarka daroma ne laiku, ji – neišdiskutuota, iki galo neaiški, nepagrįsta. Su tuo, kad ne viskas aišku, ir kad pertvarka gali būti visai kitokia nei siūloma, sutinka ir valdantieji. Tiesa, jie pabrėžia, kad reorganizacija būtų baigta tik birželį, taigi, vaikai, tėvai ir mokytojai tik tada pajaustų kokius nors pokyčius.

Pakalbino ir mane kaip Vilniaus miesto tarybos narį. Per balsavimą šiuo klausimu Nacionalinis susivienijimas traukė korteles (girdėjau melagį Žemaitaitį pas Janutienę aiškinant priešingai) ir nedalyvavo balsavime. Nedarome to bet kuriuo klausimu, bet šis tikrai svarbus daugybei žmonių ir bent kol kas siūlomos reformos neigiami padariniai aiškūs, o naudos nepavyksta įžvelgti niekur. Mano komentaras iš straipsnio:

Delfi kalbintas Nacionalinio susivienijimo narys Vytautas Sinica pirmiausia išsakė kritikos pačiam reorganizacijos procesui – esą niekas apie ją nesikalbėjo su įstaigų bendruomenėmis. Be to, pasak jo, ir siūlomas sprendimas kvestionuotinas. „Mes girdime daug prieštaravimų argumentacijoje apie tai, kad esą neefektyviai veikiama, bet tuo pačiu, kai būna laikas formaliam vertinimui, įstaigų vadovai yra puikiai vertinami. Kalbama apie tai, kad niekur nebus perkelta jų veikla, bet tuo pačiu metu viešai komentuojama, kad bus perkeliama. Žodžiu, labai daug prieštaravimų ir nelabai girdisi, kodėl kažką reikia keisti“, – dėstė V. Sinica. Pasak jo, susidaro įspūdis, jog tikrasis pertvarkos tikslas – galimybė įsidarbinti naujiems žmonėms. „Jeigu tai yra reforma, skirta naujoms personalijoms, tai būtų savaime blogai, tokių reformų neturi būti“, – vertino politikas.

Kalbėjome ir daugiau, bet čia gal iš tiesų svarbiausia. Kolegos tarybos nariai gauna ir į viešumą kelia vis naujus faktus apie konkrečias mokyklas ir centrus, kuriuos likviduotų ši reforma. Dažniausiai tai faktai apie jų patalpas labai gerose miesto vietose. Komentuodamas DELFI šio aspekto dar nežinojau. Labai saldūs kąsneliai, tai prie Lukiškių aikštės, tai pačiame senamiestyje. Kodėl neiškeldinus. Reforma, kuri pradžioje atrodė tik iracionali, pradeda atrodyti vis labiau neskaidri. Ypač jeigu vietoje likviduotų centrų būtų sukurta viešoji įstaiga ir tarybos balsavimai jos restruktūrizavimui apskritai nebebūtų reikalingi.

Rytoj, antradienį, 12 valandą Vilniaus miesto tarybos salėje tarybos nariai, na, bent opozicijos atstovai tai tikrai, tiksis su jaunimo centrų atstovais. Bus galimybė susipažinti su situacija išsamiai ir iš pirmų lūpų. Labai rekomenduoju proga pasinaudoti ir žurnalistams. Žinoma, ne visiems, tik tiems, kurių redakcijoms rūpi neformaliojo švietimo būklė Vilniuje.

Dėkingas DELFI ir konkrečiai Indrei Jurčenkaitei už objektyvų temos nušvietimą.

3.7 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top