Vytautas Sinica. Posėdis dėl stadiono koncesijos nutraukimo

Veidaknygė

Organizuojam posėdį dėl stadiono koncesijos nutraukimo, nors ir aišku, kad balsų dauguma valdančiųjų pusėje ir buldozeriukas eis toliau.

Vakar komitetuose galėjo būti svarstomi šie alternatyvūs opozicijos siūlymai, kurių esmė paprasta: neindeksuoti, nutraukti konkursą dėl koncesininko kaltės, skelbti naują rangos konkursą pasirinkta projekto apimtimi, tuo būdu sutaupyti preliminariai apie 100 milijonų (skaičius nuo savęs, ne iš projekto).

Bent miesto plėtros komitete nubalsuota siūlymų net nesvarstyti. Balsai pasiskirstė kaip visada pagal valdančiųjų-opozicijos linijas santykiu 4:3. Vietoje to pristatytas atnaujintas administracijos projektas, kaip gelbėti stadiono koncesijos sutartį ir indeksuoti kainą. Pristatyta, kaip atsižvelgta į dalį Viešųjų pirkimų tarnybos išvadų.

Kol ponas Avulis viešumoje atvirai kartoja, kad sutartis dar gali būti indeksuojama ir brangti įvairiais kitais būdais, administracija kartoja kad indeksuojama būti sutartis negalės ir brangti taip pat nebebrangs. Jeigu tik palaikysime. Bėda, kad kai praėjusią kadenciją tie patys valdantieji balsavo už stadiono koncesijos projektą, pagrindinis pažadas buvo tas pats – kad projektas tikrai nebrangs, kad absurdiškos jo sąlygos ir privilegijos koncesininkui geros bent tuo, kad jis prisiima ir visas rizikas, visas neišvengiamas brangimo perspektyvas ir miestui kaina augti nebegali. Žinia, atėjo laikas ir kaina išaugo 40-čia Stepukonio neva praloštų milijonų, prisidengiant pandemija ir karu.

Tad kas norite, galite tikėti, kad nebrangs, mes gi siūlome šio žaidimo nebežaisti ir šio nuo pradžių neperspektyvaus projekto agoniją nutraukti. Nes tokiu būdu stadionas tikrai niekada nebus pastatytas, o šiandien net nebėra prioritetas.

Beje, būdamas sąžiningas, turiu pagirti Artūrą Zuoką, kuris Miesto plėtros komiteto posėdyje buvo pasiruošęs kaip reta ir tikrai stipriai argumentuotai susirėmė su administracijos atsivesta teisininke dėl projekto teisinių aspektų. Gaila, kad savo laiku balsavo už tą patį koncesijos projektą. Jeigu norite nuoseklumo, tai jį galite gauti visgi tik iš Nacionalinio susivienijimo – mes tą stadiono koncesiją sakėme atmesti jau 2021 metais ir tada įvardijome daugelį tų grėsmių, kurios šiemet ir išlindo, virsdamos papildomais 40 milijonų eurų.

Politinė reklama, miesto kančių sąskaita, bet jūs turite tai žinoti.

1 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top