Vytautas Sinica. Profesorių pjudymas

Veidaknygė

Pradėtas gana organizuotas išpuolis, siekiant „cancelint“ – pravyti iš VDU – edukologijos profesorę Birutę Obelenienę už jos neva skandalingus pasisakymus lyčių tematika.

Gal dar pamenate, kaip praėjusią Seimo kadenciją kažkas žiniasklaidoje rado Širinskienės disertaciją ir iš jos be konteksto pacitavo tikrai absurdiškus teiginius. Suprask, kokia beprotė Širinskienė ir už ką jai davė daktaro laipsnį. Tada netruko paaiškėti, kad tie skandalingi teiginiai disertacijoje yra ne jos pačios. Ten ji citavo kitą autorių ir toliau su jo mintimis polemizuoja. Bet šitos „detalės“ jau taip plačiai žiniasklaidos skelbiamos nebuvo.

Dabar padaryta lygiai tas pats. Per Laisvės partijos narkotikų liberalizuotoją Morganą Danielę nutekintoje į viešumą Obelenienės kursų medžiagoje (skaidrėse) teigiama, kad vyrai linkę į seksualinę prievartą prieš moteris, o šios turi atitinkamai santūriau rengtis ir elgtis, kad to išvengtų. Baisu.

Bet visai kaip kadaise Širinskienė, čia cituojama ne Obelenienė, o jos kursuose apžvelgiant egzistuojančius požiūrius pristatomas autorius. Niekas nesako, kad jį reikia dėstyti mokiniams, tiesiog parodoma, kad tokia perspektyva yra. Mokiniams to nereikia, bet reikia mokytojams, kurie turėtų žinoti diskusijų lauką ir adekvačiau suvokti, kas yra nuosaiku, o kas radikalu lytiškumo ugdymo srityje. Kitaip nei tai pateikia vyraujanti propaganda.

Tad prof. Obelenienė dabar patiria išpuolį, priversta aiškintis žiniasklaidai ir tikriausiai universitetui. To priežastis – marksistų siekis užčiaupti kitaminčius su jais susidorojant. Nes jie tikrai žino tai, ką čia ką tik parašiau.

Neįrodoma, bet mažai abejoju, kad tai planingas veikimas. Morgana buvo pasiruošusi tas skaidres viešinimui ir paleido jas vos valanda po mano įrašo apie itin seksualizuotą vaikų mokymą „Įvairovės ir edukacijos namų“ ekspertų tarpe. Vos valanda po šios mano kritikos pasirodo ir „atsakas“ apie Obelenienę. Vos dar po valandos VDU jau gauna LRT žurnalistų klausimus šia tema. O kad visada taip greitai suktųsi internetinės žiniasklaidos ratai.

Obelenienė (ir visi kiti) galėtų atsargiau atsirinkti dėstomą medžiagą, kad ji būtų ne tik adekvati mokytojų poreikiams, bet ir nesukeltų begalės klausimų pasirodžiusi žiniasklaidoje. Tačiau nėra ko abejoti, kad Obelenienės skaidrės tebuvo pretekstas prikibti ir nubausti „viduramžių“ šalininkę. Pageidautina, nubausti darbo praradimu, kad nebegalėtų skleisti savo ginamo požiūrio. Kuris nėra toks, kaip skandalingose skaidrėse, bet „progreso“ publikai vis tiek absoliučiai nepriimtinas.

Politinė reklama. Skirkite 1.2 proc GPM „Pro Patria“ ir po 0.6 proc. GPM Nacionaliniam susivienijimui bei Lietuvos kriksčionių darbuotojų profesinei sąjungai. Tai skirtingos paramos, kurios viena kitai netrukdo.

5 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top