Vytautas Sinica. Rusiją valdo naciai arba fašistai?

Įvairūs žmonės, įskaitant labai šaunius ir protingus, gana lengva ranka kartoja, kad Rusiją valdo naciai arba geriausiu atveju fašistai. Yra Rusijoje bendrumų su fašizmo ideologija – vado kultas, valstybės kėlimas aukščiau asmens, imperinė ekspansija – tačiau tai bendresni daugelio autoritarinių režimų bruožai, neišskiriantys fašizmo.

Tuo tarpu pati Rusija ir konkrečiai Putinas ir savo karo propagandą grindžia kova su nacizmu ir fašizmu, ir nuoširdžiai vadovaujasi SSRS atkūrimo nostalgija. Tai, kad visuotinai skurstančioje Rusijoje yra siauras turtingųjų sluoksnis ir tuo būdu milžiniška atskirtis, tiesiog rodo totaliai oligarchinį sistemos pobūdį.

Rusijai pavyko okupuoti vos vieną kitą didesnį Ukrainos miestą, kurių didžiausias – Chersonas. Būtent jame rusai suskubo iškelti ne bet kokius kitokius, net ne Rusijos Federacijos, o Sovietų Sąjungos simbolius: SSRS vėliavą ir SSRS įkūrėją Vladimirą Leniną. Niekas negali aiškiau ir tiesmukiau už pačius okupantus pasakyti, ką jie neša ir po kokia vėliava eina.

2014 metais rusai ėjo į Donbasą be jokios vėliavos kaip žalieji žmogeliukai. 2022 metais rusai Donbasą jau bando imti maksimaliai atvirai – po vėliava net ne Rusijos, kuri tėra juos pačius nuvilianti šiandieninė jų valstybės forma, o SSRS, kuri yra jų širdžių tėvynė ir įsivaizduoto klestėjimo ilgesys.

P.S. Žinia, pati Ukraina kalba pasauliui apie puolančius nacius ir fašistus. Bet reikia suprasti, kad tai taip pat akivaizdžiai Ukrainos gerosios propagandos kalbėjimas – nupušusiems partneriams Vakaruose niekaip geriau nepaaiškinsi, kad Rusija yra grynasis egzistencinis blogis, nei sakydamas, kad tai naciai. Nes Vakaruose naciai lygu blogis. O bolševikai? Kas antras senesnis amžiumi Vakarų lyderis jaunystėje pats jiems simpatizavo 🙂

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top