Vytautas Sinica. Saugumo problema: netikri draugai, tikros grėsmės

Kolegos dalinasi žinia, kad JAV Baltųjų Rūmų atstovas Sulivanas apsilankė Kijeve, reikalaudamas Zelenskio nutraukti atakas prieš Rusijos naftos apdirbimo objektus Rusijos teritorijoje. Tai, matote, kelia degalų kainas ir šiaip kelia eskalacijos rizikas. Šaltinis rimčiausias įmanomas – „Financial Times“.

Mikailas Podoliakas paneigė, sako JAV nieko atakuoti nedraudė ir Ukraina toliau atakuos. Na, Ukraina diplomatija negarsėja, bet net ji supranta, kad su JAV viešai pyktis nereikia ir geriau apsimest, kad viskas gerai. Kad ir kaip vystysis situacija, be JAV palaikymo gerai nebus. Juolab, kad Ukraina juk tikrai toliau atakuos Rusiją, kad ir ką kas pasakė. Ir teisingai.

Kviečiu mintimis grįžti į pirmuosius karo metus. Internete sklido nuostabi reklama, rodanti, kaip rusiškų degalų pylimasis į automobilius yra ukrainiečių žudymas, kaip europiečiai apmoka Rusijos karo mašiną. Bent dalis tada kažką supratome, o ir kažką jautėme. Solidarumą, atsakomybę, dėkingumą.

Palyginimui dabar JAV administracija Ukrainai sako, kad atakos prieš Rusijos naftos pramonės objektus didina naftos kainas rinkoje, tos naftos produktų kainas, taigi visko kainas (degalų kaina paveikia viską), todėl Ukraina turi susilaikyti ir Rusijos pagrindinių pajamų šaltinio neatakuoti. Apsivertėme aukštyn kojomis.

Komentavę specialistai pridūrė, kad Bidenas ypač negali sau leisti kainų problemų rinkimų metais. Nors pats Bidenas daugiausiai prisideda prie naftos produktų kainos, užsukęs naftos ir dujų gavybą JAV ir jų eksportą pasauliui.

Visu savo elgesiu, savo sistemingu pagalbos Ukrainai sabotažu, Bidenas yra nuoseklus Rusijos draugas, Ukrainą maitinantis ir kartu naikinantis pažadais, tuo pačiu metu stabdydamas drąsesnius NATO partnerius nuo aktyvesnės pagalbos. Reikia prisiminti, kad ir dabar, kiekvieną mielą dieną, tik Bideno parašas skiria 4 milijardus dolerių paramos Ukrainai nuo skyrimo ir tam nesutrukdytų jokie respublikonai baisuoliai.

Bet mes gi tuo tarpu vis svarstom, kodėl Vakarai neryžtingi, nedrįsta, ko bijo ar ko nesupranta. Jie tiesiog nenori Ukrainos pergalės, nori grįžti prie ikikarinių santykių su Rusija ir viską puikiai supranta. Gi mes tuo tarpu turėdami tokį Bideną (už kurį agituoja ir Putinas), patys bijome Trumpo, kuris vienintelis šiame amžiuje sulaikė Putiną nuo naujų karų, nors ir šneka nesąmones.

***

Kita tema, bet susijusi. Lietuvoje iš pradžių sumuštas čia gyvenantis Rusijos opozicionierius Volkovas. Dabar prie paramos Ukrainai organizatoriaus V. Bartkevičiaus namų susprogdintas sprogmuo. Palaiminti tikintys sutapimais, bet likusiems, kurie linkę į racionalias išvadas, akivaizdu, kad Lietuvoje jau kada ir kaip norima atakuojami Kremliaus ir vietinių jo šalininkų pasirinkti asmenys. Lietuvoje gyvena vis arčiau 100 tūkstančių atvykėlių iš prokremliškų šalių, statistiškai dauguma jų su tose šalyse vyraujančiomis pažiūromis ir lojalumais. VSD daug kartų viešai pasakė, kad neturi pajėgumų juos tikrinti, policijos pareigūnų Lietuvoje trūksta klaikiai, vien tik Vilniuje apie penkių šimtų. Esame grėsmių masiškai prisileidusi ir viešojo saugumo užtikrinti vargiai pasirengusi šalis. Už viską ačiū šiai ir Skvernelio vyriausybei (šiai labiau).

Jeigu ir gali ką teisingai padaryti iš esmės piliečių interesams priešiškos valdžios kaip ši, tai tik pakankamai spaudžiamos visuomenės.

Artimiausiais mėnesiais pamatysite daug parodomosios šios valdžios kovos su problemomis, kurias ta pati valdžia nuosekliai kūrė visą kadenciją. Bus žadami ir registruojami, net pateikimo stadiją praeis griežti projektai, kurių tačiau niekas taip ir nepriims ar neįgyvendins. Visiškai kaip su jau metus užregistruotu ir net nebalsuotu reikalavimu pavežėjams kalbėti lietuviškai. Turintys proto ir savigarbos tuo priešrinkiminiu spektakliu netikės, nes žino, kad tikrąją politiką rodo nerinkiminiai metai. Bet bus ir kas tikės. Gerbkime save, o dar svarbiau aktyviai reikalaukime saugumo. Jeigu ir gali ką teisingai padaryti iš esmės piliečių interesams priešiškos valdžios kaip ši, tai tik pakankamai spaudžiamos visuomenės. Na, o pirma proga pakeisti ką daugiau bus birželio 9-osios rinkimai. Pasirašykite, kad juose dalyvautume.

Politinė reklama.

4.7 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
23 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
23
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top