Vytautas Sinica. „ŠIAME SKYRIUJE PRAŠOME KALBĖTI RUSIŠKAI“

Veidaknygė

Nuotrauka iš Vydūno g. 4 RIMI parduotuvės Vilniuje. Vis galvoju, ar aš ko nesuprantu. Dėkoja už supratingumą, bet man jo trūksta. Pasirodo, Lietuvoje gyventojams reikia mokėti rusiškai, o ne kitataučiams mokėti lietuviškai. Natūralu, kai vyriausybės pozicija yra nė už ką atvykėlių lietuviškai nemokyti ir to nereikalauti. Būtų nacionalizmas, būtų baisu.

Bet kodėl lietuviai ir kitų tautų piliečiai Lietuvoje turi išmokti rusiškai, kad būtų aptarnaujami? Kas prie ko prisitaiko? Neseniai pažįstamas Lietuvoje senokai gyvenantis ispanas sakė: „Su manim visi kalba bent angliškai, nes aš nemoku lietuviškai. Taip niekada neišmoksiu lietuviškai, jokio poreikio nėra. Ispanijoje taip nebūtų“. Čia galioja tas pats – patys prisitaikome kur tik galime, patys prie to, jog čia Lietuva, niekaip taikytis nereikalaujame.

Ir tik nepasakykit niekas, kad čia gi dėl ukrainiečių. Jų kalba prirašyta dėl vaizdo, problemai praskiesti. Pirma, tarp visų atvykusių dirbti į Lietuvą jų aiški mažuma – Baltarusijos, Rusijos, Kirgizijos, Uzbekistano ir kitų -stanų piliečiai kartu sudaro daug daugiau. Antra, didelė dalis atvykusių iš Ukrainos yra iš Rytų ir kalba rusiškai. Trečia, visi, kas norėjo, jau seniai galėjo išmokti. Ketvirta, Lietuva net ir ukrainiečius stumia į rusų kalbą, nes siūlo jiems mokytis rusų kalba rusakalbėse mokyklose. Penkta, net ir pabėgėlio statusas nėra priežastis du metus nepramokti tave priėmusios šalies kalbos pagrindų. Daugybė ukrainiečių pramoko ir kalba tiek, kad paslaugų sektoriuje pakanka. Vadinasi galima, vadinasi noro klausimas. Šešta, labai retas lietuvis susikalba ukrainietiškai, palyginus labai dažnas rusiškai.

Tad čia ne tik politinis klausimas, kas į ką integruojasi, bet ir moralinis klausimas, kiek galima dangstyti ukrainiečių kalba Lietuvos rusinimą.

Jeigu ir jums to rusinimo gana, prieš jį realiai ir nuosekliai eina tik Nacionalinis susivienijimas. Skirkite mums savo 0.6 proc GPM paramą, pasirašykite už teisę dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose birželio 9 dieną. Nes jeigu Lietuva bus rusiška, kam jos apskritai reikia? Nacionalinės valstybės ir jų nepriklausomybė yra tam, kad jose skleistųsi jas įsteigusių tautų kultūra, kalbair galiotų jų normos.

Politinė reklama.

4.7 12 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
30 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
30
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top