Vytautas Sinica. Stadionas bus bet kokia kaina

Vilniaus miesto taryba apsisprendė indeksuoti koncesijos sutartį ir tęsti miestui ir valstybei vis brangstančias, nors turėjusias nebrangti daugiafunkcio centro su stadionu statybas. Už vieningai balsavo visi dalyvavę valdančios koalicijos atstovai, to ir užteko. Partinė drausmė yra. Tai gėdinga diena, nes aukščiausiu lygiu ir didžiausiais nuostoliais dar kartą patvirtinta, kad daug kartų kartojamą melą galima prastumti ir žmonės, rodos, net pusėtinai jaučiasi tapę to dalimi.

Su kolega Almantu pasisakėme ir balsavome prieš šį nuostolingą ir iracionalų sprendimą. Manau, kad savivaldybė padarė absoliučiai viską, kad apgintų koncesininko interesus, surastų nesamą savo kaltę, apsiimtų jai nepriklausančias rizikas ir išgelbėtų gelbėti nevertą sutartį. Manau, kad žmonėms reikia įsiminti šį įvykį, kaip neskaidraus arba aplaidaus sostinės valdymo simbolį. Kaip ir 2021 metais, kai oponavome koncesijos sutarčiai, taip ir dabar įspėjame, kad projektas dar tikrai brangs ir / ar nebus baigtas kada žadama. Bet toks valdančiųjų pasirinkimas.

DELFI:

Vytautas Sinica taip pat kalbėjo, kad anksčiau buvo spręsta, kad rizikas dėl projekto pabrangimo turėtų prisiimti pats koncesininkas, tačiau, kaip tikino, dabar situacija apsivertusi aukštyn kojomis.

„O dabar sakote, kad radote priežastį, kodėl rizikas turi prisiimti ministerija ir savivaldybė. <…> Dabar viskas – atvirkščiai. Kviečiu visus tada buvusius taryboje galvoti, ar jie norėtų, kad 2021 m. žodžiai ir pažadai galiotų toliau, nes šis sprendimas juos pavers negaliojančiais“, – sakė jis bei klausė, ar toks pozicijos pakeitimas nebus per didelė kaina kalbant apie visuomenės pasitikėjimą.

A. Bužinskas turėjo atsakymą. „Kito projekto vilniečiai niekad nėra tiek išnagrinėję, kiek šiandien. Mes viską pateikėme tiksliai. <…> Man atrodo, kad moraliniu klausimu mes esame ramūs“, – sakė jis.

Plačiau nuorodoje. Politinė reklama, savivaldos ataskaita.

4.5 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top