Vytautas Sinica. STT korupcine įvardijo visą tvarką

Prieš kelias dienas STT paskelbė Vilniaus miesto savivaldybėje prie Šimašiaus priimto tarybos sprendimo dėl architektūrinių konkursų rengimo. STT nustatė, kad jis prieštarauja Architektūros įstatymui, kuria korupcines rizikas ir turi būti taisomas. Esmė paprasta: kur įstatymas numato pareigą (taigi būtinybę) rengti architektūrinius konkursus, savivaldybė buvo nusprendusi, kad galima ir nerengti, ir numačiusi tam atvejus. Geras STT sprendimas, nors jokios atsakomybės ir nesukuria.

Aš tik priminsiu, kad Nacionalinis Susivienijimas dėl šitos dabar jau viešai ir aiškiai korupcinės tvarkos taikymo atvejo į prokuratūrą kreipėsi dar 2021 metais – seniai seniai prieš rinkimus. Kas per atvejis? Gana garsus. Ceikinių g. 2 projektuoto statinių komplekso, kurį projektavo mero būsimos žmonos įmonė „Do architects“ ir projektavo – taip, jūs atspėjote – be konkurso. Nors objekto vieta aiškiai įpareigojo jį rengti. Tada sakėme:

Nėra abejonių, kad senamiesčio prieigose esanti Ceikinių gatvė yra urbanistinio ir viešojo intereso požiūriu reikšminga teritorija ir atitinkamai reikšmingi yra joje projektuojami objektai. Visiems projektams čia turi būti taikoma Archiktektūros įstatymo 13 straipsnio nuostata dėl privalomų konkursų.

Prokuratūra dėl konkretaus atvejo tada kaltės nerado. O štai STT dabar korupcine įvardijo visą tvarką. Bus skaidriau ir švariau.

Nuorodos:

STT kirto Vilniaus savivaldybei: Šimašiaus palikimas sudaro sąlygas piktnaudžiauti

Dėl galimo R. Šimašiaus nepotizmo kreipėsi į generalinę prokuratūrą

5 11 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
blue yellow zov marinie

…taigi ta padla grunskiene atvirai arkles klause….ka dar padaryt,kad pakeltumet atlyginimus prokurorams…….tai ko cia paukstis draskosi……

Architektas mėgėjas

Kai Sinica viską sureikšmins, tai Vilniuje per 10 metų nebus pastatytas nei vienas namas. Apima toks jausmas.

blue yellow zov marinie

…tu ne megejas.Tu arxitektas durnius,nekalbant,kad tu ne architektas.

Še tai tau

Žmogelis buvo nusprendęs vietoj ch rašyti kirilicos raidę ir antrą kartą rašydamas tą patį žodį pats apie tai pamiršo. Vis dėlto lietuviška prigimtis kartais ima viršų prieš išmoktą rusišką prasčiokiškumą. Ir tai teikia vilties.

Viršų

ima alchašo prigimtis.

blue yellow zov marinie

…o tu ,matyt,labai apgalvooooji,kokia raide rasyt…komenta per pora dienu,ziurek,ir parasai,zmogeeeeli.Isvargsti,su Dievo pagalba…ir iseina labai mandrai,durniau.

Ageniškis

Mano nuomone, dažnai taikoma praktika rengti kviestinius architektūrinius konkursus privatiems objektams projektuoti, kai konkurse gali dalyvauti ne visi kvalifikuoti, o tik užsakovų pakviesti dalyviai. Tokiu būdu miestui prarandama galimybė sulaukti daugiau idėjų, galbūt net geresnių už pakviestųjų dalyvių idėjas. Manau, kad viešo intereso požiūriu, tai nėra gerai.

Su artėjančiais !

Tikslus žuvusių ukrosvinų skaičius – 1 126 562 !
https://youtu.be/xptUzcRZ134

Birutė Rutkauskaitė iš Šiaulių

Gerbiu Vyt.Sinica- jis DRĄSIAI ir aiškiai išviešina valdžių zbitkas

Bobute

Savivaldybe po du menesius nieko neatsako i prasymus tvirtinti, pritarti projektams! Apie kokia cia „tvarka” kalbama ? Nera jokios atsakomybes valdininkui, kuris vilkina, arba raso demagogijas. I prasymus paskirti laika konsultacijoms ir pasitarimams miesto vyr . architektas ir architekte nereaguoja.

10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top