Vytautas Sinica. Sveikinu! Seimas atmetė vienalytės partnerystės ir Stambulo konvencijos įtraukimą į savo pavasario programą. Bet…

Tarsi galima ramiau atsikvėpti. Bet keli pastebėjimai:

– Konstitucinis Teismas (KT) pateikė išvadą, kad Stambulo konvencija neprieštarauja Konstitucijai. Niekas nenustebo, nes joks protingas žmogus tuo ir neargumentavo prieš konvenciją. Konstitucija neapibrėžia lyties, niekam iš Konstitucijos rengėjų į galvą tada nešovė tokia beprotybė, kad lytis gali būti pasirenkama, kintanti ar skirtis nuo biologinės. Tiesa, KT išaiškinimas būtent dėl to irgi probleminis, mat Konstitucijoje akivaizdžiai egzistuoja tik biologinė lyties samprata, o konvencijoje – taip pat ir socialinė, nekalbant apie kintančias ir abi šias kategorijas suplakančias „lyties tapatybes“. KT tame nemato problemos.

Valdantieji patys išgalvojo neva mitą apie konvencijos prieštaravimą Konstitucijai, kurio niekas neskleidė, nes tai nėra oponentų argumentas, o tada patys kreipėsi, kad šį neva mitą paneigtų KT. Niekam nepadarė jokio įspūdžio, nes visi ir taip žinojo. Stambulo konvencija bloga, nes žalinga ir ideologinė, ne dėl to, kad prieštarauja Konstitucijai.

– Valdantieji viešai pykstasi dėl šitų neįtraukimų į programą ir tai yra gana juokinga. Juokinga, nes partnerius dėl blogo balsavimo kaltinantys laisviečiai čia elgiasi kaip vaikai. Jokio viešo koalicijos susitarimo balsuoti už Stambulo konvenciją arba partnerystę nėra ir to nedarantys koalicijos atstovai nieko nepažeidžia. Arba buvo niekingas pokiliminis įsipareigojimas laisviečiams palaikyti šiuos dalykus, arba ne. Jeigu nebuvo, nėra kuo piktintis. Jeigu buvo ir laisviečius apgavo (ir, atrodo, ne pirmą kartą), jie seniai turėjo trauktis iš koalicijos, kur juos apgaudinėja. Bet postai svarbesni.

Reikalas tas, kad maža partija, einanti į koaliciją, privalo turėti raudonas linijas – tegu ir kelis, bet jiems esminius sprendimus, kuriems būtų partnerių įsipareigota viešai. Nes tavo paties turimų balsų neužteks ir jeigu neturi kaip garantuoti tų sprendimų, kam išvis eini į tą koaliciją. Jeigu partneriai nesutinka įsipareigoti net tam, kas tau svarbiausia – neini į koaliciją. Jeigu partneriai nesilaiko įsipareigojimų – nesikabini postų ir palieki tokią koaliciją. Sąžininga ir paprasta. Taip elgtųsi Nacionalinis susivienijimas. Eitų į koaliciją su tais, kas viešai įsipareigotų mums esminėms nuostatoms, bet pasitrauktų, jei jos būtų ignoruojamos.

– Blinkevičiūtė ragina Seimą nebijoti ir ratifikuoti Stambulo konvenciją. Ji yra leftistinė Briuselio biurokratė ir niekaip kitaip. Dešimtmetį prasėdėjusi europinių socdemų frakcijoje ji perėmė visas jų leftizmo normas ir pasiruošusi kovoti už visas įvairoves, įtrauktis, tolerancijas ir mažumas. Kad tik būtų pažangu. Tad ji už Stambulo konvenciją. Bet jos pačios partija jos neklauso ir balsuoja įvairiai. Kaip gali pretenduoti valstybę valdyti žmogus, kurio neklauso jo paties partija? Klausimas pirmiausiai tiems gausiems vyresnio amžiaus rinkėjams, kurie visi ideologiškai prieš Blinkevičiūtę ir jos leftizmą, bet gyvena išmokų nostalgijos iliuzijomis ir vis tiek ją palaiko.

– Labai tikėtina, tiesą sakant, realiausia, kad šiaip LGBT lobizmui pasidavusios partijos – LSDP, TS-LKD, LLS, etc. – dabar tiesiog nutarusios neleisti LGBT klausimams trukdyti rinkimų rezultatams ir planuoja ramiai priimti tuos šiandien atmestus sprendimus po Seimo rinkimų. Jeigu žmonės bus tokie naivūs, kaip dabar rodo reitingai, ir nugalės Blinkevičiūtės LSDP, tai labiausiai tikėtinas scenarijus. Vienintelei Laisvės partijai šiandien prieš rinkėjus aktualu ardytis gėjų klausimu. Visiems kitiems priešingai.

– Nepaisant to, TS-LKD ir toliau randasi vos keletas politikų, drįstančių balsuoti prieš Stambulo konvencijos įtraukimą į sesijos darbotvarkę. Kiti laviruoja su susilaikymais, nedalyvauja ar, žinoma, balsuoja už. 24 už, 6 prieš, 9 susilaikė, 10 neatėjo. 24 balsai už yra daugiausiai iš visų partijų – daugiau nei pusė visų balsų už Stambulo konvencijos įtraukimą į darbotvarkę. Partija, kuri save vadina konservatoriais, krikdemais ir Sąjūdžio tęsėjais, stačia galva eina prieš prigimtines šeimos ir lyties sampratas, kurias tas pats Sąjūdis laikė savaime suprantamos arba nepaliko nė mažiausio ženklo, rodančio buvus priešingai. TS-LKD nelikę nei kvapo konservatizmo, keli konservatyvūs žmonės iš 50 (!!!) frakcijos narių tik skausmingai paryškina, ko jau nebėra.

Galvokim. Politinė reklama.

5 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top