Vytautas Sinica. Tokiems statybų leidimai savivaldybės teritorijoje daugiau neturi būti išduodami

Vakar Vilniaus centre, priešais vieną miesto užvaldymo simbolį „Avulio kvartalą“ įvyko kitas simbolinės reikšmės nusikaltimas – nupjautas saugomas šimtametis ąžuolas.

Nupjovė kiaulės akis įsistatę projekto vystytojai „Rinktinės NT“, turintys vieną darbuotoją ir dabar aiškinantys, kad tas ąžuolas ne toks ir senas, ne toks ir storas ir ne toks jau saugomas.

Kad tai nusikaltimas, aišku visiems, išskyrus pačią įmonę. Aišku iš tiesų ir jai, nes pjovė savaitgalį, pjovė apsitvėrę, uždengę, specifine tylia įranga (pasak liudininkų).

Bendravau su vietos gyventojais ir jų teigimu arboristai ne kartą tvirtino, kad ąžuolas gali ir privalo būti išsaugotas. Jei reikės, liudys teisme.

Meras jau pasakė, kad kreipsis į prokuratūrą.

Bet su gamtos ir paveldo žalojimu vystant NT projektus yra sisteminė bėda. Baudos tokiems vystytojams nieko nereiškia. Ar tai būtų 500 ar 50 tūkstančių eurų, vystant 20 tūkstančių kvadratinių metrų projektą bauda tiesiog įtraukiama į sąmatą.

Prokuratūra gali aiškintis, bet leidimus išdavusi savivaldybė privalo taikyti savo „bausmes“ visiems tokio tipo pažeidėjams:

– nuosaikią minimaliąją bausmę – konkretaus statybų leidimo panaikinimą;

– griežtąją bausmę – tiek juridinį, tiek jam vadovaujantį fizinį asmenį traukti į juodąjį sąrašą, kuriame esantiems jokie komercinių statybų leidimai savivaldybės teritorijoje daugiau ir negali būti išduoti.

Tai turi būti ne politikų pasirinkimas pagal situaciją, o teisės norma.

Visais kitais atvejais, be šito, sistema ne tik neatgraso, bet galima sakyti skatina Nt vystytojų pažeidimus. Kurių Vilniuje ir yra daroma tiek daug, kiek įmanoma tik sistemai skatinant.

5 12 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
DD plius DD

Nesuprantu aš tokių „vystytojų”.
Atmetus žaliuosius sentimentus, netgi grynai merkantiliškai svarstant, tai yra paprasčiausia kvailystė. Toks medis Vilniaus centre yra tikra dovana- tokie tikrai nesimėto. Architektai tą suprato. Buvo numatyta palikti ąžuolą projekto „vinimi”. Mačiau vizualizaciją. Įspūdinga- galėjo būti unikalus vidinis kiemas. O liks trinkelėmis išklota languota stiklo-betono šachta su keliais krūmais. Vietoj vizualinės prabangos lieka tuščia vieta. Tokie tad „vystytojai”…

Milaiti,

tu daug ko nesupranti, nes esi „dubas”, kaip ir tavo „babuškos”, kudakuojančios nuo pat 6 val.ryto.

Idomu

Surajevai, tau vel PMS?

blue yellow zov marinie

…nea,blogiau….Cia aiskiai pilietis,pagautas bartosievicia ir profesionalaus gejaus,apkrestas bezdzioniu raupais…

Paul Casimir

Ir triskart vaxxxinuotas

O

Tu triskart pydere, cielka ar milaičio…
..

blue yellow zov marinie

….sakiau sakiau,kad bezdzionzmogio esama…

Jadzė

Matyt estai buvo pragmatiškesni. Pas juos prezidentai dėl medžio nekala politinių taškų. Viso šito benkunsko spektaklio ironija yra ta, kad už miesto galima kirsti hektarais, o mieste medis tegul auga bet kur ir jam apeiti galima išleisti tūkstančius pinigų. Čia panašu į šunų prieglaudas, eutanaziją ir kitas nubudusių pagonių jautrumo apraiškas.

blue yellow zov marinie

…jadzka,tave sikmonke kviecia apsilankyti mirties kapsulej,….sako….jau laikas…

Jadzė

Man patinka, kai nėra argumentų:)

blue yellow zov marinie

…kvaila meeerga,tau sakyk nesakes,nesuprastum…be to tu ne merga,o transvestitas kacapskas,negi su tokiu kalbet,fui…

Vilniškis

Kuo čia dėti estai? Ar esate buvęs ten nors kaip keliauninkas?

O dabar prie reikalo. Negi nematote, negirdite, kad žmonės skundžiasi ir dėl beatodairiško miškų kirtimo? Kai dėl “nubudusių” (beplintantis iš germaniško pasaulio abejotinos prasmės žodelytis-įvardas), čia karščiuojatės. Pinat į visumą bet ką, o iš šono atrodo, jog tai storžieviška pykčio apraiška. Nekrikščionio.

visi meluoja

visi apsimetinėja, rūpi tik pinigai.

Min Ti

Tegul Avulis už savo pinigus nusiperka jaunystę.

britka

Prisisizaidet, kur tyrimas dėl tyrimo 200 m. kaštonas Šiltadaržio g.ties Nr 3 nukirtimo?Perėjo perejo pelėdos, šikšnosparniai, pavasarį kvepejo, kur tyrimas, pakelkit nukirtimo bylą, trukdė RF verslininkui?

15
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top