Vytautas Sinica. „Tragiška, bet nesmerkiu“

Vakar pasidalinau pastebėjimais apie teroro išpuolį prieš Izraelį. Teroro išpuolį, nes atakų taikinys – civiliai gyventojai. Ne kaip nepageidaujamos aukos, kurių nepavyko išvengti atakuojant karinius taikinius, bet kaip sąmoningai pasirinktas palestiniečių taikinys. Atakos prieš civilius kaip pirminis tikslas yra ne karo, o terorizmo bruožas.

Susilaukiau pastabų, kad nepelnytai vadinu tai palestiniečių atakomis, kai iš tiesų jas įvykdė faktinė Irano marionetė „Hamas“ ir reiktų brėžti skirtį tarp šios organizacijos ir palestiniečių. Nelabai.

Kaip jau rašiau, dauguma palestiniečių palaiko Hamas, 40 proc. palaiko terorizmą (savižudžių sprogdinimąsi žudant civilius), o Gazos ruože ir yra išsirinkę juos savo valdžia demokratiniuose rinkimuose. Tas palaikymas svyruojantis, bet jis yra. Hamas turi daugumą Palestinos nacionalinėje taryboje. Tarsi kitokia yra Vakarų krantą valdanti Fatah partija, kuriai atstovauja ir Palestinos prezidentas. Gal ji mąsto kitaip?

Antrą karo dieną britų „Channel 4“ vedėja kalbino Palestinos ambasadorių Jungtinėje Karalystėje Husaną Zumlotą. Jis iš Fatah partijos. Klausiamas, ar smerkia Hamas įvykdytas civilių žudynes ir ėmimą įkaitais, jis sako ne, negalima taip klausti, Vakarai viską nušviečia neteisingai, mes esam aukos ir mes nieko nepasmerksim, nes Izraelis irgi darė nusikaltimus ilgą laiką. Jokios skirties tarp Fatah ir Hamas, jokio bandymo nubrėžti ribą, kad čia Hamas veiksmai. Oficialus valstybės atstovas JK sako JK visuomenei, kad viskas gerai, nesmerkiam, tiesa, žūtys „tragiškos“, bet „abiejose pusėse“.

Žūtys tikrai tragiškos ir abiejose pusėse, bet apsimesti, kad ne tavo šalis pradėjo ataką yra žavinga. Kol kas dar neišgirdau jokios Palestinos valdžios ar atstovų smerkiant Hamas ataką ir atsiribojant nuo jos veiksmų. Gazos ruože gatvėse kalbinami žmonės irgi arba džiūgauja, kad užpultas Izraelis, arba bėga ir bijo, kas bus jiems patiems, bet dėl to kaltina irgi Izraelį, ne atakas jiems užtraukusius Hamas veiksmus.

Palestinos prezidentas Mahmoudas Abbasas savo išleistame pareiškime išreiškė solidarumą su Palestinos civiliais ir pasmerkė Izraelio veiksmus. Apie Hamas ataką ir nusikaltimus iš jo nei žodžio. Palestinos užsienio reikalų ministras irgi paskelbė Izraelio nusikaltimų ir tarptautinės bendruomenės tylos pasmerkimą, nė žodžio apie Hamas atakas.

Gal čia propagandinė Vakarų žiniasklaida taip viską iškreipia, bet kažkaip spėju, kad ne. Hamas žudo civilius, Palestina kaip politinis subjektas pritaria.

4.4 10 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
58 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
58
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top