Vis sutinku žmonių, kurie yra ar save laiko konservatyviais, bet prezidento rinkimuose visai palankiai vertina Žalimą. Nes jis teisingai kalba apie Rusiją ir Ukrainą, gynybos stiprinimą. Tai yra gana šizofreniška pozicija. Požiūris į karą Ukrainoje faktiškai ir yra vienintelis dalykas, kurį Žalimas daro maždaug teisingai. Požiūris į gynybą, bent kiek mačiau viešumoje iki šiol – visiška abstrakcija, „už didesnį finansavimą ir stiprinimą“. Tuo pačiu metu jis pasisako už visas įmanomas leftistines vertybes, naikinančias prielaidas patriotiškai, kovojančiai ir pasiaukojančiai visuomenei formuotis.
Ypač istorinės atminties, laisvės kovų klausimais Žalimas yra vienoje stovykloje su Ekspertais, Juraičiu ir Faina Kukliansky. Būtent jam priklauso turbūt radikaliausias tekstas, niekinantis antisovietinį Birželio sukilimą, kokį yra tekę skaityti. Labai supaprastintai, Birželio sukilimas neva buvo paremtas antidemokratinėmis idėjomis, taigi priešingas prieškario Lietuvos valstybingumo pagrindams. Nenoriu net leistis į padarinius, kiek tada apskritai pagal Žalimą autoritarinė smetoninė Lietuva buvo Lietuva. Bet viena aišku: viena pamatinių ryžto ginti šalį sąlygų – istorinė atmintis ir tautinis auklėjimas, kuriems abiems būtina derama laisvės kovų atmintis, Žalimui svetima. Bet jis už procentus gynybai! Kažkam to gal ir gana.
Visą Lietuvos valstybės prasmę į demokratiją suvedantis Žalimas tą demokratiją supranta labai selektyviai. Nes kai pernai teismas pasakė, kad Lietuvoje registruoti partnerystės nėra jokio teisinio pagrindo, Žalimas tuos teisėjus išvadino neturinčiais nė studento lygio žinių ir netinkamais dirbti teisėjo darbo. Sunku būtų pritaikyti tiesmukiškesnę ideologinę cenzūrą nei pareiškimas, kad negali dirbti, jeigu sprendimus priimi pagal teisę, o ne pagal pažiūras. Žodžio ir įsitikinimų laisvė yra pamatinė demokratijos sąlyga, nepritariant jai, nėra ko ir kalbėti apie demokratiją (čia reikia priminti, kad valstybingumo pagrindų, okupacijų ar genocido neigimo, kaip ir bet kokio faktinio melo, žodžio laisvė nesaugo).
Žalimas norėjo, kad teisėjai partnerystę Lietuvoje registruotų ne galiojančių įstatymų, o abstrakčių europinių vertybių pagrindu. Kaip kad tai buvo sėkmingai padaryta kuriant bylų precedentus paso įrašų nevalstybine kalba klausimais. Teisinio pagrindo nebuvo, bet pasirėmus europinėmis vertybėmis leista. Leista kartą, trečią, penktą, o po to tais precedentais pasiremta ir Konstituciniame Teisme aiškinant, kad visgi galima leisti, nes jau egzistuoja. Pasirodo, teisė iš neteisės visgi kyla. Bent demokratijoje pagal Žalimą. Mat būtent jam pirmininkaujant Konstitucinis Teismas perėjo prie absurdiškos ir, sakyčiau, antivalstybinės doktrinos, jog net Konstituciją būtina aiškinti vadovaujantis europinėmis vertybėmis. Kas tai bebūtų.
Visgi pradėjau nuo to, kad žmogus gali būti arba konservatyvus, arba už Žalimą. Mat Žalimas yra radikalus leftistas, radikalus gal net Laisvės partijai. Pamenu 2021 metais Raskevičius net Laisvės TV laidoje pas Tapiną rangėsi, muistėsi, bet niekaip nesutiko pasakyti, kad yra už gėjų teisę įsivaikinti. Tiesiog jautėsi, kad pats pritaria, bet mano, jog tą sakyti per daug. Gi Žalimas interviu LRT ramiausiai kaip tik tą ir sako: pritaria ir „santuokoms“, ir įvaikinimui. Kad tik vaikams tokiose šeimose būtų gerai. Pacituokime:
„– Kartu su Laisvės partija labai aiškiai deklaruojate palaikantis lyčiai neutralią partnerystę, pabrėžiate poreikį ją įteisinti įstatymiškai. O ar remiate homoseksualių porų santuoką bei galimybę šioms poroms įsivaikinti?
– Aišku, gal pradžioje išspręskime partnerystės klausimą, nes santuokai iš tiesų įtvirtinti reikia Konstitucijos pataisų, tam tinkamos daugumos arba visuomenėje, arba Seime. Tai artimiausiu metu aš tam tiesiog perspektyvos nematau. Bet aš tikrai nematau čia jokios grėsmės, jeigu santuoka taip pat būtų garantuojama ateityje kažkada pakeitus Konstituciją. Kaip ir dėl įsivaikinimo – aš jokios grėsmės nematau, nes svarbiausia yra vaiko geriausi interesai.“
Jeigu Laisvės partijos valdymo ir tokių vertybių jums jau užtenka, nelaukdami Seimo rinkimų visų pirma Europos Parlamento rinkimuose siųskite aiškią žinią ir rinkite į EP Laisvės partijos priešingybę – prof. Radžvilo vedamą Nacionalinį susivienijimą. Rinkimai birželio 9 dieną, pasižymėkime. O prieš tai skirkime ir 0.6 proc. GPM Nacionaliniam susivienijimui, kuris tik iš to ir gyvena.
Politinė reklama.