Vytautas Vaitkus. Ar tai ir yra premjero žadėtas investuotojų dialogas su visuomene?

2013 m. birželio 4–5 dienomis vyko Aplinkos apsaugos komiteto išvažiuojamasis posėdis. Komitetas lankėsi Neringos savivaldybėje bei Pajūrio regioninio parko lankytojų centre, o birželio 5 d. – atliekų deginimo įmonėje „Fortum“ Klaipėdoje ir „Minijos naftos“ naftos gavybos aikštelėje šalia Vilkyčių (Šilutės raj.).

Kadangi išvažiuojamasis komiteto posėdis buvo viešas, į delegacijos susitikimą Kazimiero Gudžiūno kaimo turizmo sodyboje su „Minijos naftos“ vadovais atvyko ir keletas piliečių (iš Vilkyčių, Klaipėdos, Rietavo), norinčių iš arti pamatyti komiteto darbą, pasiklausyti komiteto diskusijų su naftos bendrovės atstovais bei užduoti keletą klausimų ir patiems komiteto nariams. Pati susitikimo vieta pasirinkta, matyt, ne atsitiktinai – K. Gudžiūnui priklausančioje žemėje „Minijos nafta“ turi keletą naftos gręžinių.

Greičiausiai būtent dėl to, sodybos šeimininkas K. Gudžiūnas ir pasijuto visa galintis: nors pats komiteto ir naftos bendrovės atstovų susitikimas turėjo būti viešas, jis atvykusiųjų piliečių į savo kaimo turizmo sodybos patalpas neįleido motyvuodamas tuo, jog čia yra jo privati valda. Nors Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkui Algimantui Salamakinui toks sodybos šeimininko elgesys sukėlė nuostabą, patys už durų palikti piliečiai dėl to per daug nesiginčijo, į vidų nesiveržė ir kantriai laukė, kol susirinkusieji baigs diskusijas ir vyks apžiūrėti netoli esančios naftos gavybos aikštelės.

Susirinkimui pasibaigus piliečiai turėjo progą kiek pasikalbėti jiems rūpimais klausimais su A. Salamakinu bei kitais Komiteto nariais ir kartu patraukė naftos gavybos aikštelės link, kur, kaip ir įprasta gamybinėse teritorijose, norint tęsti ekskursiją toliau, visiems buvo išdalyti apsauginiai šalmai. Tačiau čia naftos jų nepageidavo matyti bendrovės vadovai Tomas Haseltonas ir Ignas Vaičeliūnas. Ir todėl iš vieno piliečio, vos tik gavusio šalmą, jis buvo atimtas ir visų, anot I.Vaičeliūno, pašalinių, t.y. paprastų piliečių, buvo šiurkščiu tonu pareikalauta išeiti iš teritorijos. Žmonės, žinodami, jog ir čia yra privati teritorija, nors ir nesuvokdami, kodėl jie varomi iš viešo Aplinkos komiteto organizuoto renginio, pasuko vartų link. Tačiau čia visiškai netikėtai prieš jau išeinančius iš teritorijos piliečius buvo panaudota fizinė jėga: vieną iš jų už rankos tempė I.Vaičeliūnas, o kitas, sugriebtas už rankos ir galvos, netgi buvo pargriautas ant žemės paties T.Haseltono.

Ir visa tai vyko… stebint Seimo nariams. Tiesa, Gintautas Mykolaitis ragino paleisti žmones ir leisti jiems apžiūrėti aikštelę – T.Haseltonui ir I.Vaičeliūnui tai buvo nė motais. Išvarę žmones jie uždarė vartus ir čia dirbantiems darbininkams nurodė jų neįleisti. Tokie veiksmai sukėlė komiteto narių pasipiktinimą. G.Mykolaitis T. Haseltoną net pakvietė atsiprašyti išvarytų žmonių. Atsiprašymo nebuvo, bet delegacijos nariams jau einant iš teritorijos buvo pasiūlyta surengti ekskursiją po naftos gavybos aikštelę. Bet tokį necivilizuotą išpuolį patyrę žmonės T. Haseltono geranoriškumu suabejojo ir dėl savo pačių saugumo pasiūlymo atsisakė.

Išties įdomu, ar premjeras Algirdas Butkevičius turėjo omeny būtent tokį į Lietuvą viliojamos naftos ir dujų verslo korporacijos „Chevron“ dialogą su visuomene?.. Ir apie kokį, anot premjero, abejonių išsklaidymą gali būti kalbama, kai šitaip su Lietuvos piliečiais elgiasi pats „Minijos naftos“ generalinis direktorius ir „Chevron“ vedlys į Lietuvą Tomas Haseltonas?..

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top