„YouTube“ pasirinkimas – skatinti abortus?

laikmetis.lt

Daugelyje jutubo („Youtube“) vaizdo įrašų, kuriuos sukūrė katalikiškos ar už gyvybę pasisakančios organizacijos, nuo šiol bus pateikiama informacija apie abortus ir nuorodos į abortų tinklalapį, nes kompanija teigia, kad abortai – tai tema, apie kurią dažnai skleidžiama klaidinga informacija.

Šis žingsnis reiškia, kad daugelyje jutubo vaizdo įrašų apie popiežių Pranciškų, katalikų mokymą apie abortus ir alternatyvas abortams dabar yra nuorodos į informaciją apie abortus, kurią vaizdo įrašų kūrėjai ar jų dalyviai gali atmesti.

Etikos ir viešosios politikos centro (Ethics and Public Policy Center’s Technology and Human Flourishing Project) politikos analitikė Clare Morell (Klara Morel) sukritikavo tokį kompanijos sprendimą.

„Tai šališkai nuteikia žiūrovus prieš jų pranešimus, kad jie iš anksto nusistatytų ir atmestų argumentus dar prieš juos išgirsdami, – sako ji.

Analitikė teigia, kad tai rodo aiškų jutubo politinį šališkumą, nukreiptą prieš už gyvybę pasisakančias grupes ir pranešimus.

„Užuot leidęs laisvai kalbėti ir diskutuoti šiuolaikinėje viešojoje erdvėje, jutubas teikia pirmenybę vienai pusei ir pozicijai, o ne kitai, pridėdama šiuos paneigimus. Ir bando iš anksto nuteikti žiūrovus prieš gyvybės gynėjų poziciją“, – įsitikinus ji.

Pavyzdžiui, į jutubo vaizdo įrašus apie popiežių Pranciškų dabar įtrauktas informacijos apie abortus skydelis, kuris rodomas vaizdo naujienų reportažuose apie jo pasisakymus, kuriuose abortai lyginami su samdomo žudiko užsakymu.

Liepos 21 d. kompanija paskelbė apie informacinį skydelį, teigdama, kad pašalins „turinį, kuriame pateikiamos instrukcijos apie nesaugius aborto metodus arba propaguojami klaidingi teiginiai apie abortų saugumą“.

Šaltinis: CNA

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top