Zbignevas Bžezinskis: Rusija pavirs nuskurdusiu Kinijos satelitu

news.liga.net

Buvusio JAV prezidento patarėjo Zbignevo Bžezinskio nuomone, Rusija gali pamėginti tapti imperija, tačiau „tai pasibaigs krachu“.

Tuo atveju, jeigu Ukrainos eurointegracija bus sėkminga, vienintelė Rusijos perspektyva – susitaikyti su šia tikrove ir galiausiai pačiai tapti Europos dalimi. Antraip Rusijos Federacija pavirs nuskurdusiu Kinijos satelitu. Apie tai televizijos kanalo „Inter“ laidoje pareiškė JAV valstybės veikėjas, įtakingas politologas ir buvęs JAV prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Zbignevas Bžezinskis (Zbigniew Brzeziński).

„Ukraina pasišventė laisvės siekiui taip tvirtai, jog kiekvienas, panorėjęs pasikėsinti į jos laisvę, žinos, jog labai rimtai rizikuoja. Tačiau Ukraina privalo įrodyti, kad ji iš tiesų nusprendė tapti europinio pasaulio dalimi. Jeigu jos pastangos bus sėkmingos, vienintelė Rusijos perspektyva – susitaikyti su šia tikrove ir galiausiai pačiai tapti Europos dalimi. Jeigu ji šito nepadarys, tuomet pati pavirs nuskurdusiu Kinijos satelitu. Aš nemanau, jog tai būtų gera perspektyva Rusijai“, – duodamas interviu televizijos kanalui „Inter“ pareiškė Z.Bžezinskis.

Jo nuomone, Rusija gali pamėginti tapti imperija, tačiau „tai pasibaigs krachu“.

„Imperija galėtų būti sėkminga tik tuo atveju, jeigu Rusijai pavyktų pavergti Ukrainą. Tačiau šį tikslą jai pasiekti yra labai sudėtinga – dėl to, kaip jūs esate nusiteikę, dėl to, kad Vakarai pakankamai aiškiai leido suprasti, jog jiems tai rūpi. Tačiau nelaukite, kad Vakarai už jus kovos – tai svarbiausias dalykas, kurį turėtumėte suvokti. Jūs turite patys norėti ir ryžtis padaryti visa, kas būtina, savo laisvei apginti, ir tuomet vienaip ar kitaip Vakarai jus palaikys ir situacija ims gerėti. Pirma, jus palaiko pasaulis, demokratinės šalys ir ypač JAV, kurios yra atviresnės ir labiau ištikimos jūsų reikalui. Antra, viskas priklauso nuo pačių ukrainiečių ir ypač – nuo naujosios kartos, gimusios jau Ukrainos, o ne SSSR piliečiais“, – teigia Z.Bžezinskis.

Buvęs JAV prezidento patarėjas pabrėžė, kad Vakarai turi būti įsitikinę, jog Ukraina galės įveikti korupciją, laikysis demokratijos principų ir sėkmingai vystys savo ekonomiką.

„Tai iššūkis, kurį jūs privalote įveikti. Ir šito siekdami, jūs ištobulinsite jūsų gebėjimus konstruktyvia ir, galiausiai, teigiama maniera susitarti su Rusija, kuriai taip pat teks eiti tokių pat procesų keliu, – jeigu ji siekia tapti šiuolaikine visuomene, o ne klampoti atsilikus, [skendint] korupcijoje ir vis labiau priklausyti nuo stiprėjančios rytų partnerės“, – pabrėžė Z.Bžezinskis.

„Esu optimistas ir savo ukrainiečių bičiuliams privalau sakyti tiesą. Jums būtina sunaikinti korupciją, demoralizavusią ne tik jūsų ekonomiką bet ir kasdienį jūsų gyvenimą. Korupcija demoralizavo net jūsų ginkluotąsias pajėgas. Ir dabar jums reikia susitaikyti su faktu, jog per ateinančius dešimtį metų teks daug ką paaukoti tam, kad taptumėte Europos dalimi. Aš įsitikinęs – Europoje jūs būsite labai sėkmingi“, – pridūrė jis.

Anksčiau Z.Bzežinskis yra kvietęs Vakarus suteikti Ukrainai lengvųjų raketinių ginklų, kuriuos ji galėtų panaudoti savigynai.

news.liga.net

Iš rusų kalbos vertė Jeronimas Prūsas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Beta

Būtent! Kiniečiai gudriai vynioja Putiną apie pirštą ir kartu stiprina savo kariuomenę. Rusija liks prie suskilusios geldos, kas, žinoma, likusiam pasauliui tik į gera. 😉

bus blogiau

draugas Putinas išmaudys Rusiją sortyre – niekas nebenorės net vergais rusų turėti

Rusijoje oligarchų tik 200 štukų

taigi Revoliuciją padaryti,kaip tris pirštus apmyžti.
Dabar svarbu Donbaso separatistams susivienyti su Ukrainos patriotais ir duoti į skūrą vieningai Ukrainos oligarchams.O po to gramadnym ura imti už subinės Rusijos elytą.Ir tvarka bus.

Oho

Sunku suprasti ar čia Zbignevas susirūpinęs Rusijos likimu ir gerove, ar tik visaip Rusijai grasina baisiom bausmėm, bet paskutinis jo tokiu baisiu optimizmu trykštantis teiginys apie Ukrainos supersėkmę Europoje aiškiai rodo senatvinio nuvaikėjimo požymius.

Seniai jau

nukvakes tas dedukas,svajojo kad Rusija taps vakaru kontroliojamu resursu sandeliu.O grobis netikietai pabego ir tapo konkurentu ant zemes rutulio!? Manau turi buti visame simetrija,kitaip jankiai atominem bombom puse zmonyjos iszudytu!?

valdas

Tiesos.lt rusofobai džiaugiasi rusofobo Bžezinskio „prognoze” – čia yra tiesos.lt viltis, dosniai finansuojama. Nes tokių rusofobijos kurstymo aukštumų – be papildomų svetimų finansinių įliejimų – neįmanoma pasiekti.

,,Valdui''

žodelį ,,rusofobas ”’naudoji todėl ,kad gali tik etiketę užklijuoti, o šiaip jokių argumentų nėr , o šią etiketę sugalvojo žmonės , kurie iš tikro rusų tautą laiko tamsoj ir mulkina, tad ši etikėtė nudojama apšaukti tuos kurie šitą supranta.Esi tik sraigtelis kremliaus propagandoj.

Paziurekit Piakino!

youtube.com/watch?v=6RwUN5RIZ0Y gal suprasite kas viksta planetoje!

Vadakste

Nusisnekejo visiskai senelis , nes Rusija niekada nebus parsidavele ir neparsiduos jokiai sajungai , o jei sako , kad bus Kinijos nuskurdusiu satelitu . Tai gal ta Kinija nera, taip jau nuskurdusi , nes paziurejus ,ka mes perkam yra dauguma pagaminta Kinijoje ir yra Kinietiskos prekes , nors jos nera patvarios , taciau perkame. Perkame todel , kad mes teisgalime tokias pirkti , nes neisnesa kisenes pirkt kitokios produkcijos.Gal ziurekim, ka gaminame Lietuvoje ir kokia ekonomika Lietuvos ir vis kisa Rusija , Rusija. Pasaulio vadai turi tartis del nusiginklavimo , o nepirkt ir neduot ginklu , nes zmogus su ginklu yra pavojingas . Stop karams ir ginklavimuisi. Pinigus leist taikiems , geriems tikslams.

stilla

appeal volatility tandem month information check credit score for free smart tandem data

10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top