„Zelenskis turi išspręsti šią problemą“: Spartz išvardijo kaltinimus Jermakui

JAV Atstovų rūmų narė Viktorija Spartz pareiškė, kad Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis „turi išspręsti“ Andrejaus Jermako problemą ir paragino Ukrainos Užsienio reikalų ministeriją rimtai atsižvelgti į jos pareiškimus.

Apie tai rašoma pareiškime jos tinklapyje, rašo Европейская правда.

„Aš žinau, kad prezidentas Zelenskis kariauja pavojingą karą su klastingu priešu. Jis skiria daug laiko tarptautinės paramos kūrimui, kad apsaugotų savo šalį, bet jis turi ir nuolatinę vidaus problemą, kurią turės išspręsti – Prezidento biuro vadovas Andrejus Jermakas“, – rašoma pareiškime.

Ji išvardino keletą rimtų kaltinimų, skirtų Jermakui:

-informacijos nutekėjimas į Baltarusiją ir galų gale į Rusiją apie Ukrainos operaciją, skirtą „Vagnerio grupės“ sulaikymui, kas ją sužlugdė;

-blogas vadovavimas taikioms deryboms su Rusija iki karo;

-Ukrainos vadovybės įtikinimas, kad vasarį Rusijos užpuolimas neįvyks, nežiūrint Vakarų žvalgybos duomenų, kad būtų sutrukdyta Ukrainai tinkamai pasiruošti karui.

-Chersono sabotažas ir jo pateikimas rusams, kad būtų suorganizuota „Azovo“ bataliono tragedija.

-Skubių karinės technikos pirkimų per Ukrainos Gynybos ministeriją vilkinimas ir nepagrįstų ar net neteisėtų sąlygų iškėlimas;

-per savo pavaduotoją Olegą Tatarovą vykdomas tikslingas nepriklausomo antikorupcinio prokuroro paskyrimo vilkinimas.

Spartz taip pat pareiškė, kad gavo amerikiečių ir ukrainiečių paramą bei supranta, kad jos pastabos sukrėtė Ukrainos Užsienio reikalų ministeriją.

„Aš kviečiu ministeriją išnagrinėti mano pareiškimą taip rimtai, kaip to reikalauja klausimai, susiję su ponu Jermaku, vietoj to, kad būtų imtasi puolimo ad hominem, kaip tai būdavo iki šiol. Ukrainiečiams ir amerikiečiams bus geriau, jei mūsų vyriausybės atsakinės su reikiamu apdairumu, o ne apsauginėmis banalybėmis,“ – sakoma pareiškime.

Kaip buvo pranešta, Viktorija Spartz penktadienį kreipėsi į JAV prezidentą Džo Baideną prašydama pateikti priežiūros procedūros išaiškinimą, susijusį su Ukrainos Prezidento biuro vadovu Andrejumi Jermaku.

Atsakydama į tai Ukrainos Užsienio reikalų ministerija sukritikavo Sparz kreipimąsi, pareikšdama, kad jos veiksmai yra „neslepiamas mėginimas grąžinti į Amerikos politiką klasikinius Rusijos propagandos naratyvus apie tariamus Ukrainos vadovybės ryšius su Rusija ir įtraukti mūsų valstybę į JAV vidaus politiką.“

Šalrinis: pravda.com.ua

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top