Zenono Vaigausko valia ir galia: vienmandatininkai diskutuos radijuje

Rugsėjo 21 dieną Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) nariai posėdyje svarstė, kaip įgyvendinti Vyriausiojo administracinio teismo (VAT) priimtą vienmandatėse apygardose į Seimą kandidatuojantiems politikams palankų teismo sprendimą.

Tiesos.lt primena: penki kandidatai tokį VRK sprendimą, kuriuo jiems sudarytos sąlygos dalyvauti tik per internetą transliuojamose laidose, apskundė teismui. Praėjusią savaitę teismas tokius VRK veiksmus, kuriais vienmandatininkams nebuvo užtikrinta lygi teisė nemokamai kalbėti per mokesčių mokėtojų pinigais išlaikomą Lietuvos radiją ir televiziją (LRT), pripažino neteisėtais ir įpareigojo komisiją sudaryti jiems galimybę nemokamai naudotis visuomeninio LRT eteriu.

Tačiau VRK posėdyje imta aiškinti, kad toks teismo sprendimas VRK, esą, yra sunkiai įgyvendinamas – viskas, ko gali tikėtis vienmandačių apygardų kandidatas, yra trys minutės radijo eterio ir tik nedidelę auditoriją turinčioje radijo stotyje „Klasika“.

Į teismą dėl diskriminavimo kreipęsi Seimo nariai Valdas Vasiliauskas ir Povilas Urbšys VRK posėdyje pareiškė, jog tokia „išeitimi“ teismo sprendimo vykdymas tik imituojamas, o lygios kandidatų teisės vis tiek neužtikrinamos: „Tokia situacija susidarė ne dėl mūsų ar LRT kaltės, o dėl to, kad komisija nesilaikė įstatymų, todėl ji pati turėtų rasti protingą sprendimą“, – sakė P.Urbšys.

VRK atstovų šnekos posėdyje glumino: jie nesidrovėdami įrodinėjo, jog siūlomas radijo eteris šiomis „suspaustomis aplinkybėmis“ nėra blogesnis už televizijos, kur kviečiami diskutuoti pagal partijų sąrašus į Seimą kandidatuojantys politikai, ir dejavo, kad teismo sprendimo vykdymas VRK biudžetą nuskurdins daugiau kaip 12 tūkst. eurų… Dar daugiau – užtikrinant lygiateisiškumo principą … iškiltų grėsmė uždaryti nemažai dabar rodomų televizijos laidų: „Nors komisija turi užtikrinti, kad būtų laikomasi įstatymo, eterio šeimininkas yra LRT ir mes negalime rekvizuoti jų laiko.“

VRK nariams paraginus nors kartą parodyti stuburą ir pareikalauti iš LRT įvykdyti teismo sprendimą, Z. Vaigauskas pažadėjo, tegul ir ne iškarto, ir be didesnio entuziazmo, dar derėtis ir net pagrasino LRT teismais. „Duos LRT eterio, tai duos, neduos – reikalausime per teismus“, – nenoriai kalbėjo VRK pirmininkas.

Kaip vyko šio klausimo svarstymas, verta pamatyti ir patiems (žiūrėti ČIA): šis klausimas svarstomas nuo 08:00 iki 46:00.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top