Žilvinas Šilėnas. Veiklūs žmonės išspręs bet kokią problemą, arba pirmyn į skalūnų revoliuciją

lrytas.lt

Siūlome Laisvosios rinkos instituto prezidento Žilvino Šilėno straipsnį, persmelkta žaviu Apšvietos epochos optimizmu.

Prieš šiek tiek mažiau nei dešimt metų pasaulyje ir Lietuvoje daug žmonių šnekėjo apie tai, kad nafta jau baigiasi. Apie „naftos viršūnę“ (angl. – peak oil) šnekėjo ir daug politikų bei ekspertų. Rimtais veidais ir rimtose konferencijose jie tikino, kad visiškai aišku, kad naftos gavyba pasaulyje pasiekė ribą ir nuo šiol tik mažės. Visus (tiesa, tokių būdavo labai nedaug) prieštaraujančius nurašydavo kaip nesusivokiančius ar fundamentalistus.

Tiesą pasakius, apie tai, kad nafta „tuoj tuoj baigsis“, buvo populiaru šnekėti dar nuo XIX amžiaus. Net ir jau labiau pažengusiais 1970-aisiais daug rimtų žmonių buvo įsitikinę, kad nafta jau baigiasi. Kaip ir daugeliu atvejų, pesimistai dėl žmonijos ateities buvo neteisūs.

Dabar pasaulyje jau vykstanti skalūnų dujų (ir naftos) revoliucija yra geriausias pavyzdys, kaip, leidus žmonėms veikti, jie išspręs bet kokią problemą. Hidraulinis skaldymas (angl. – fracking) šiaip egzistuoja jau nuo 1950-ųjų, tačiau tik palyginti neseniai kelios kitos technologijos leido šiai technologijai masiškai paplisti. Pavyzdžiui – horizontalus gręžimas, kai galima gręžti žemyn, o po to porą kilometrų į šoną, ir porų atidarymas, kai į atsivėrusius lūžius galima įterpti daleles, leidžiančias dujoms išeiti. To pasekmė – JAV per porą metų tapo energijos supervalstybe.

Skalūnų revoliucija įvyko taip greitai, kad ne visi spėjo susivokti. Dar prieš penkerius metus daug kas JAV planavo statyti suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) importo terminalus. Šiandien pateikta apie 30 paraiškų statyti terminalus eksportui, o, ekspertų vertinimu, bus pastatyti 4–5 tokie terminalai. JAV verslas jau dabar išgauna daugiausiai naftos pasaulyje. Gamtinės dujos JAV staiga tapo apie tris kartus pigesnės nei Europoje ir 4–5 kartus pigesnės nei Azijoje. Chemijos ir kitas energijai imlus verslas pradeda keltis į JAV. Jei prieš 5–6 metus JAV nebuvo planų nė dėl vienos chemijos pramonės gamyklos, dabar planuose – jau apie 150.

Atsiradęs naujas, patikimas naftos ir dujų tiekėjas – JAV – gali pakeisti ir Rusijos strateginę vietą pasaulyje. JAV skalūnų dujos ir nafta gali atpiginti šių resursų kainą Europoje net jei fiziškai čia nebus atvežtas nė vienas kubinis metras. Užteks poveikio per pasaulines kainas ir potencialią konkurenciją. Vien tai, kad dujų galima nusipirkti kitur, gali priversti sumažinti kainas.

Aišku, į pasaulį žiūrėti vien pro rožinius akinius irgi nevertėtų. Dujos iš JAV gali tekėti ne į Europą, o į Aziją arba ten, kur mokės daugiau. Tiesą pasakius, tikėtis, kad kažkas mums dujas ar naftą tieks „draugiškomis“ kainomis, apskritai nevertėtų.

Visa ši istorija moko kelių dalykų. Pirma, kol europiečiai beviltiškai žiūri „YouTube“ filmukus apie degantį vandenį, o prisižiūrėję filmukų puola protestuoti, kitoje Atlanto pusėje sprendžiamos rimtos problemos. Iš tiesų, kokia ateitis laukia Europos, jei pavyzdžiui, racionaliausia ir pragmatiškiausia laikomos Vokietijos politikai nusprendžia atsisakyti vos ne visų energijos šaltinių: anglies, dujų, atominės energetikos. Reikiamą energiją ir žaliavas chemijos pramonei pagamins saulės baterijos?

Antra, skalūnų revoliucijoje – kaip dalyviai, o ne kaip stebėtojai – galėjome dalyvauti ir mes. „Chevron“ į Lietuvą norėjo ateiti su didelėmis investicijomis ir net milžinišku avansu į biudžetą. Tai, kad keletas Seimo narių su mokslo žiniomis pertekusiomis skrajutėmis „Skalūnai = mirtis“ sugebėjo sukelti abejonę tarp valdžios atstovų – liūdina ir piktina.

Tuo trumpu laikotarpiu Lietuvos lyderiai pasirodė ne ką geriau nei Zambijos valdžia. Pastaroji per 2002 metų badą atsisakė priimti pagalbą maistu, kuriame buvo GMO produktų. Sotūs Vakarų žalieji sugebėjo tenykštę valdžią apkvailinti pabadydami į skaudančias vietas ir kompleksus: „Baltieji nori jus paversti eksperimentiniais triušiais“, „Negi jūs ir vėl nepasipriešinsite?“, „Išlikite geriau alkani, bet orūs“. Beje, Lietuvoje vietiniai aktyvistai irgi šnekėjo panašiai. Šalia „antiskalūninės“ retorikos prasiveržė ir nemažai antiamerikietiškos.

Pasaulyje vyksta tikra, o ne įsivaizduojama energijos revoliucija. Revoliucija, paremta tikrais energijos šaltiniais už prieinamą kainą. Skalūnų gręžinius suka ne mokesčių mokėtojų subsidijos, o dujos, nafta ir tikras pelnas. Gerai, kad Lietuvos valdžia atsitokėjo ir pagaliau vėl kviečia investuotojus į skalūnų verslą Lietuvoje. Bet už Zambijos lygio klaidas dabar tenka mokėti ne Zambijos, o tikrais doleriais, kurių negavome.

lrytas.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
48 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Pienburnis

Idomu kiek jam moka uz paistalus.

Povilas

Mokslo žinių pertekusiame straipsnyje specialistas šaiposi iš mokslo žiniomis pertekusių skrajučių.
Puiki iliustracija liaudies posakiui: „juokiasi puodas, kad katilas juodas”.

Taigi

Kad ir būtų Lietuvoje skalūnų dujų, tai Lietuvai iš to jokios naudos, kaip ir iš pumpuojamos naftos.
Zambija turi daug įvairių gamtinių išteklių – varis, sidabras, auksas, cinkas, kobaltas ir kt., tik kas iš to, dėl to valstybė netapo turtinga.

Canada

Dovanokit, ale apie autoriu daugiau pasako nuotrauka nei tekstas. Zhmogus is visu jegu vaidina prezidenta. Nesvarbu, kokius vejus del to vaidmens reiktu kalbeti.

Ruskių tituškos

pirmyn į darbą, ko tylite? Dabar gi daug daugiau jums reikia rašyti kai rublis taip nusmukęs.

Connecticut

Ka cia ir bekomentuoti.Kai uz skalunus galva guldo koks nors kalbu nemokantis socialdemokratas,tai dar gali pagalvoti,jog tamsus ,neapsisvietes zmogelis nuosirdziai tiki korporaciju itikinejimais apie
“lSviesia ateiti”.Taciau kai jaunas,angliskai puikiai suprantantis liberastas pucia ta pacia duda-tai aisku,jog stengiasi pagal uzsakyma ir uz nebloga honorara.O tai jau dvigubai slykstu.
Kaip reikia nekesti savo Tevynes ir jos zmoniu,kad juos taip apgaudineti?

Connecticut

Ka cia ir bekomentuoti.Kai uz skalunus galva guldo koks nors kalbu nemokantis socialdemokratas,tai dar gali pagalvoti,jog tamsus ,neapsisvietes zmogelis nuosirdziai tiki korporaciju itikinejimais apie
“lSviesia ateiti”.Taciau kai jaunas,angliskai puikiai suprantantis liberastas pucia ta pacia duda-tai aisku,jog stengiasi pagal uzsakyma ir uz nebloga honorara.O tai jau dvigubai slykstu.
Kaip reikia nekesti savo Tevynes ir jos zmoniu,kad juos taip apgaudineti.

Vakar R.Janutienės laidoje

buvo prasitarta,kad pasimatyme su seneliais Kedžiais mergaitė buvo su peruku,sėdėjo šonu,kaip kokia kalinė ir nusikaltėlė.Ar vaikai ,bendraudami su seneliais turi dėvėti perukus?Nauja mada mūsų psichiatrijoje?

Kodėl iki šiol nepanaikinta  LLRI

Ir kodėl tokie pienburniai ten sėdi priveisę masiulių, šimašių, stepnavičių, teišerskyčių ir pilną liberastinę gaują?

Pagarba

Voketijai , Prancuzijai , Britanijai , kol kas ir Lietuvai, kad neleidzia uznuodyti skalunu isgavimu neistirtomis cheminemis medziagomis savo zemiu , vandens klodu ir kas gyva

VaidasVDS

Yra tik viena bėda su tais skalūnais.
Lietuva neturi dykviečių ir didelės teritorijos, kurią galima paversti dykviete.
Prancūzija ir Vokietija, nors ir turi gana didelę, palyginti su Lietuva teritoriją, bet ir tos nenori pasimauti ant tos pigios „revoliucijos”. Taigi kartais liberžmonės rėkauja lygiuoti į vakarus, o kartais rėkauja – būkime zambijietiškais triušiais – tik pirmyn į pelną.
Aišku čiabuviškoje valstybėlėje daug lengviau aplinkosauginius reikalavimus apeiti, nei kokioje Prancūzijoje ar Vokietijoje.

Beta

Ar tik ne per tuos veikliuosius iš LLRI, kurių rekomendacijas vykdė visos vyriausybės ir esame beveik pagal visus parametrus paskutiniai ES? Teisingai profesorius Gylys juos pavadino: ne ekonomikos ekspertai, bet Tikėjimo žodžio kunigai.

Apuokiukas

Įdomiausia, kad apie skalūnus nieko neišmanantys, bet užtai ,,Gazpromo” sukurtų filmukų apie degantį vandenį prisižiūrėję žmonės aktyviai reiškia savo požiūrį – tiek piketais, tiek komentarais, čia, ,,tiesos” portale. Įdomu, ar jie žino, kad Lietuvoje skalūnų naftos yra jau išgauta – ir nieko ( bent jau kol kas ) neatsitiko. Galiu parekomenduoti straipsnį iš žurnalo ,,Mokslas ir technika”: http://www.mokslasirtechnika.lt/mokslo-naujienos/skal-nini-angliavandenili-zvalgybos-technologijos-lietuvoje.html

Mano

jaunystės laikais labai panašūs – veiklūs ir entuziastingi vaikinai ( tiesa, daugiau tik maldami liežuviais ) su tokiu pat užsidegimu agitavo važiuoti statyti Tėvynei BAMą.

Mokyklos

lygio rašinėlis.

Pone Silenai

Nepatikejom jumis.

Beta Apuokjiukui

Taigi, matyt ir vokiečiai prisižiūrėję Gazpromo filmukų apie degantį vandenį uždraudė skalūninių dujų gamybą. Nes jų mokslininkai nieko neišmano, o va Šilėnas ir ypač Kubilius tai jau specialistų specialistai toje srityje.
Ačiū už nuorodą, labai naudinga buvo sužinoti, kad Šiūpariuose, išgręžus apie porą kilometrų gylio gręžinį ir sunaudojus 230 m3 gėlo vandens, 1781 kg chemikalų ir 41 toną smėlio, buvo išgauta net 10 litrų naftos!!! 😉

Julius

Kuo skirsis Lietuvoje ir JAV išgaunamų dujų kaina? Niekuo, tai bus rinkos kaina. Tai gal geriau dujas pirkti o ne skaldyti savo žemės gelmes, juolab , kad virš jų ne dykumos, kaip „štatuose” o žalia dirbama žemė – maisto produktų šaltinis.
Kur tie „milžiniški avansai į biudžetą”? Juk ŠEVRONAS pasitraukė ne dėl protestų, o todėl kad leistų nutilti triukšmui ir tyliai prasatumtų iš esmės nulinį mokesčių tarifą. Jau prastumė…
Žodžiu jie už dyką eksploatuos mūsų gelmes (tai įprasta imperinių monopolijų praktika), nedidelį gaunamo pelno (iš Lietuvos žmonių kišenių) dalį atseikėdami „atkatais” valdžiažmogiams… Tokia realybė, tad LRI propagandistai ir žadina savyje entuziastingo krykštavimo įmitaciją…

VaidasVDS

Pažvelgus į apuokiuko nuorodą, į akis krinta tų nuodų, pilamų į žemę, išvardintos savybės:
kenkia vaisingumui;
kenkia negimusiam vaikui;
gali užsidegti;
kenksminga prarijus;
gali sukelti alergiją;
stipriai nudegina.
Tokios savybės iš tiesų yra pačios veiksmingiausios, jei siekiama naikinti tautą.
Čia tik simbolinė tų savybių prasmė 🙂

Dzūkija

Dar vienas Lietuvos pardavėjas…

Visai Lietuvai

maukšlinamas skalūnų perukas,kad ji negalėtų būti savimi.

Komjaunuoliška

išvaizda.Konservatoriai labiausiai neša į šį stilių.

Kritikas Pikčiurna

Kokią finansinę injekciją gavo Ž.Šilėnas ir jo vadovaujamas institutas? Iš ties vyksta skalūnų revoliucija, tokia, kad net žemė dreba ir teršalai maišosi su gėlo vandens sluoksnių ištekliais. Ar gali save vadinti ekonomistu ar politiku žmogus, tvirtinantis, kad padrebinus žemę ir iš jos iškračius dujų bei naftos likučius, tų išteklių žemės gelmėse padaugėja ar atsistato? Dėl vieno jis teisus, kad jau kelis šimtmečius rinkodara naudojasi spaudimu į vartotojų smegenis, vadinamą „count down” metodą, kai vartotojams kuriama įtampa dėl tiksinčios „laiko bombos”: „pirkite, prarykite masalą, nes tuojau bus per vėlu…” Skalūnai yra tik paprastas politinis ir technologinis triukas kuriam laikui atidėti besikaupiančią grėsmę, kurios pagrindinė dalis slypi ne ribotuose angliavandenilių ištekliuose, bet šiltnamio efektas dėl jų besaikio vartojimo. Tie, kas anksčiau padarys… Skaityti daugiau »

Raigerdas

Ideologinis straipsnis, bet jis parašytas ne visuomenei, o politikams. Gal geriau būtų, jeigu Laisvosios rinkos institutas bent jau pradėtų kalbėti apie tai, kokie yra jų darbų rezultatai. Dabar pažiūrėkime į tai, kas yra ta „Laisvoji rinka”. Štai Vikipedijoje rašoma:”Laisvoji rinka – tokia rinka, kurioje dalyviai veikia be valstybės įsikišimo ir visi veiksmai joje remiasi dalyvių tarpusavio susitarimu. Teorinėje laisvojoje rinkoje gaminamų prekių kiekis, resursai ir administravimo būdas yra vystomas spontaniškai, dalyvaujant anoniminiams dalyviams – gamintojams ir vartotojams”. Jūs ką nors supratote, ką nors iš šio apibudinimo, kas yra ta „laisvoji rinka”. Aš nesupratau čia nieko. Pabandykime dar kartą, bet pasitelkę kitą šaltinį:”Laisvų, nereguliuojamų mainų sistema. Laisvojoje rinkoje ekonomika tvarkoma rinkos dalyvių pastangomis ir be jokios valdžios intervencijos, t. y. reguliavimo,… Skaityti daugiau »

Lietuva pagal

valdymo stilių jau priėmė Rusijos žaidimo taisykles.

ha ha, žydomsonu sąmokslas, ne kitaip!

Skalūnų dujos – tai macnesnės nei kokios Zyklon B, katromis žydomasonai nori ištrūčyti mažos agrarinės šalies paprastus žmones ir čia įsivesti savo tvarką. O tamgi pritaria visokie koncervai ir liberolai, gerai kad dar priešinasi „žalieji”, tautininkai ir Žygaičių bendruomenė, nes jiems rūpi Tautos ateitis ir Žmogus.

Šios afioros schema labai paprasta – NATO lėktuvais atskrenda amerikonai su bačkomis visokių nuodingų chemikalų ir Tauragėje prigręžioja žemėje skylių, kuriomis juodosios chemijos pagelba suardo skalūnus. Per tas skyles nuodingosios skalūnų dujos kyla į viršų ir užnuodyja geriamąjį vandenį, kurį geria paprasti žmonės ir jų karvės. Tada kai jie užsilenkia, lavonus tiesiog sudegina liepsna iš geriamojo vandens čiaupų, ir – tarsi nieko nebūtų buvę.

ha ha, o tada...

į ištuštėjusias sodybas NATO transportiniais lėktuvais atgabenami slaptose Čevron gamyklose Aliaskos kalnuose klonuoti kubiloidai, kurie naktimis geria likusių gyvų karvių pieną, marina šunis, nuodija šulinius ir Nemune skandina vietinius kontrabandininkus. Tuo tarpu galingasis Landzbergas už Čevron amerikonų gautus milijardus superka visas skurstančios Lietuvos žemes, upes, ežerus, miškus ir net debesis. Tada šalyje prasideda neregėtas badas per kurį išmiršta 2/3 gyventojų, o likusieji pabėga į anglus.
Šitaip žydomasonų sąmokslas užgrobs visą Lietuvą. Ne veltui jie sugalvojo ir žemę parduot užsieniečiams, nes šitaip jie ir sunaikins mūsų šalį, o skalūnų dujos – tai pati žudynių pradžia.

skalunų mėgėjai

Dalia Grybauskaitė
Andrius Kubilius
Arvydas Sekmokas
Birutė Vėsaitė
Valentinas Mazuronis
Ševronas
Audrius Bačiulis

Beta

http://www.llri.lt/prisidekite/llri-remejai.
Paskaitykite ir paaiškės kas tai per kontora ir kam ji dirba.

skalūnų nekentėjai

Magdalena Šventoji
Matrica Lietuvoje
Žygaičių bendruomenė
Gintautas Mikolaitis
Tautininkai
Algimantas Salamakinas
Tomas Tomilinas
Gazprom
Lukoil
Algirdas Sysas
Linas Balsys
Svetlana
Saulius Urbonavičius
Pavel Larkin
Gediminas Paplauskas
Arnas Klivecka
Ekspertai” – Burovskis, Nakas ir Puidokas
Drižius

Marija

Nuostabi LRI propaguojama Lietuvos vizija: daugybė skalūnų dujų gręžinių ir 100 „Achemų”. 🙂

Beta > ha ha, o tada...

Visa tai tiesa, visa tai JAU vyksta, tik ne ta eilės tvarka kurią čia surašei tamsta.
Žydmasoniai jie ar ne, bet pirmiausia kubiloidai kalti dėl maždaug milijono emigravusių iš Lietuvos.
Trečdalis piliečių gyvena žemiau skurdo ribos, vadinasi badauja.
Lietuvos paežeriai ir net ištisi ežerai JAU supirkti.
Skalūninės dujos ir Ševron ne kieno nors kito, bet Kubiliaus ir jo kubiloidų idėja. Butkevičius, matomai ne be kubiloidės Grybauskaitės įtakos (nes be jos net pirštą bijo pajudinti) prisidėjo tik tiek, kad tas dujas nusprendė atiduoti Ševronui ar dar kažkam už dyką.
Vienintelis dalykas kas runkeliams dar buvo likę, tai švarūs laukai ir vanduo, bet ir tie jau neilgai, nes referendumai faktiškai uždrausti, o į protestus niekas nekreipia dėmesio.
Tokios tokelės…

internauts - skalunu nekentejai

AKIVAIZDU kad glavniusias tame sarase tai PAVEL LARKIN, puslapio SKALUNAI info ikurejas ir geras draugas Jevgenijaus Vorokino, kuris vadovauja neurolingvistinio programavimo kursams savo „Novitus Group” bendroveje, kur „glavniausiu mokytoju” pasikvieciamas KGB neuroligvistas ir vienas is „glavniausiu” Kremliaus snipu – Michailas Pelechatis. Šio maskviečio biografija – įspūdinga. „Sovietmečiu jis baigė Rusijos užsienio žvalgybos akademiją, buvo profesionaliu KGB šnipu, dirbusiu Vakaruose. Kai buvo paskelbtas slaptų sovietinių agentų sąrašas, M.Pelechatis buvo priverstas atsistatydinti. Jo šnipo karjera baigėsi. Tačiau tada jis rado antrąjį savo pašaukimą – neurolingvistinį programavimą. Teigiama, kad jis yra vienas geriausių smegenų plovėjų pasaulyje. „Per savo mokymus, kurių kaina siekia 2 tūkst. dolerių, M.Pelechatis demonstruoja neurolingvistinio programavimo stebuklus. Pardavimų vadybininkas iš jo mokosi realizuoti užsigulėjusias prekes, politikas – valdyti mases“, –… Skaityti daugiau »

va va

jau ir cia turim viena neurolingvistiskai uzprogramuota teta Beta. 🙂

Taigi

Visi agitatoriai už skalūnus ir skalūnų projekto stūmėjai yra pinigais užprogramuoti.

Beta

Dar vienas toks pastebėjimas- kubiloidai ir putinoidai tai kaip broliai dvyniai. Ir vieni ir kiti baisiausiai bijo ir nekenčia demokratijos- net mažiausia jos apraiškėlė jiems kelia paniką, jau nekalbant apie rimtesnius dalykus- piliečių susirinkimų laisvę -susirinkusius apšaudo ir Suvereno teisę į referendumą- referendumus iš viso uždraudžia. Ir vieni ir kiti žiniasklaidoje turi savo trolius dirbančius pagal tą pačią schemą- kai oponuoti neišeina, nepatinkančių komentarų autorius apipravardžiuoja ir sumala su žemėmis.
Ar iš balos čia tas jų panašumas? Gal, sakau, prigimtis ta pati- KGB? 😉

info

M.Pelechatij neurolingvištiskai formavo Rusijos jaunimo judejima „Našy”, taip pat kazkoki Žirinovskio pasekeju klubą.

Lietuvoje šiuo metu veikia Neurolingvistinio Programavimo klubai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje.

NLP klubo vadovas Vitold Masalskij.

Beta to info

Norite pasakyti, kad Rusijos jaunimo judėjimas “Našy” ir „Jaunieji konservatoriai” tų pačių darbas?
Aina sau! 😉

va va

tetule Beta, gal tu, vietoj to kad sedetum istisom dienom Driziaus, Gorienes ar „ekspertu” portaluose, nueik i koki NLP kluba, pazaisk su jais ju megstama „MAFIJA” zaidima, tapsi tokia kruta, kad jokie „kubiloidai’ nebebus baisus. 🙂

Jau vien tik tokiu klubu egzistavimas rodo, kad Lietuvoj demokratijos didziulis pervirsis. Juk neurolingvistiskai uzprogramuoti buvo ir 9/11 bokstu sprokdintojai.

Taigi

Kubilius, Grybauskaitė, Butkevičius ir dauguma kitų Lietuvos politikų yra užprogramuoti, pagal jų elgesį matosi.

Beta to va va

Prašom nesijaudinti tamsta, kubiloidai man ir taip nei kiek nebaisūs, todėl niekur ir vaikščioti nereikia.
Bet patarimas už patarimą. Rusai Maskvoje suruošė eiseną ir reikalauja caro, tai gal sakau ir jūs jų pavyzdžiu jau krutinkitės- Grybauskaitės kadencija jau antra, o kas po to?
P.S. o ko jums Gorienės portalas neįtinka- ištisus metus Pravdos stiliumi Grybauskaitę garbino, į padanges kėlė, tai kas blogai? Savi g.

zita

Na, betgi vienodai bloga ir nuo optimistų ir nuo pesimistų.

AAA

Koks visažinis autorius: visų galų meistras. Bet ar jo taip entuziastingai skelbiama skalūnų revoliucija nebus analogiška Lenino revoliucijai?

Kas tie veiklūs žmonės?

Ar tai LLRI susikūrusi gauja?

rimante

Jaunas zmogus , manau turi seima, ar jis padejes uzleisti i Lietuva chidraulini skaldyma, turetu galimybe isbegti is jos , kad nepajausti uznuodijimo vandens,zemes , zmoniu ir biciu ir dar kas svarbiausia zmogui, baisiausia siauba. Kas isugde zmogui toki mentaliteta?

oi tu aktyviste, Žilvinėli,

supratom tuos tavo ūdijimus. O aš džiaugiuosi, kad chevron’ą išvarėm. Ir nereikia tų pigių propagandinių straipsniukų. JAV milžiniška teritorija, gal kokį kampą užnuodyti ir galima, o pas mus su tokiu korupcijos lygiu, su tokiu mentalitetu, žaliųjų idėjų niekinimu, valdžios melu ir tokiu mažu Žemės lopinėliu.. ar galima leisti rizikuoti? Vienareikšmiškai – NE.

Aštrūs

Kiek žiauriai reikia nekęsti Lietuvos,jos žmonių,kad mokančiam šiek tiek skaityti gali kilti tokios baisios įdejos.Neturi kompitencijos,bet gali paklausyti LR Mokslininkų,inžinierių- profesonalų, turinčiu didelę praktiką,kurie jau dirbo šioje srityje kaip pats kiaušiniuose čirškejai.Kuras žemeje ne vien dujos,ar nafta,o vanduo ypač geriamas jo dar niekas pasulyje nesugebejo nei vieno lašo pagaminti,tai gyvybes šaltinis,brangesnis už auksą,be jo tamsta su gerelio galvą nei savaites neišgyvensi.Labai gerai kad apsireiškiai,žinosime,atminsime.

Aštrūs

Kiek žiauriai reikia nekęsti Lietuvos,jos žmonių,kad mokančiam šiek tiek skaityti gali kilti tokios baisios įdejos.Neturi kompitencijos,bet gali paklausyti LR Mokslininkų,inžinierių- profesonalų, turinčiu didelę praktiką,kurie jau dirbo šioje srityje kaip pats kiaušiniuose čirškejai.Kuras žemeje ne vien dujos,ar nafta,o vanduo ypač geriamas jo dar niekas pasulyje nesugebejo nei vieno lašo pagaminti,tai gyvybes šaltinis,brangesnis už auksą,be jo tamsta su gerelio galvą nei savaites neišgyvensi.Labai gerai kad apsireiškiai.

48
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top