Žinių radijas: Vidutiniai atlyginimai Europos šalyse. Kada pavysime Vakarų Europą?

ziniuradijas.lt

Europos Komisija paskelbė Europos Sąjungos valstybių narių ekonomikų analizes.

Ataskaitoje rašoma, kad Lietuvos gyventojų skaičius šį dešimtmetį mažėja po 1,3 proc. per metus ir ateityje mažėjimo tempai tik didės. Demografijos problemą aštrina ir prasta gyventojų sveikata. Be to, privačių investicijų kiekis gerokai atsilieka nuo ikikrizinio lygio. Svarbiausia – pajamų nelygybė yra viena didžiausių ir toliau didėja. Taigi Lietuvos augimo perspektyvos ir fiskalinis balansas priklauso nuo to, kaip bus sprendžiamos gyventojų skaičiaus ir senėjimo problemos.

EK atstovybės Lietuvoje Ekonomikos valdysenos pareigūnas Marius Vaščega sako, kad Lietuvos iššūkis yra užtikrinti spartesnį artėjimą prie Vakarų Europos valstybių.

„Lietuvos ekonomikos augimo tempai, palyginti su kitomis išsivysčiusiomis šalimis, yra pakankamai nedideli, mes tolstame nuo tų valstybių, o ne artėjame prie jų. Taigi iššūkis yra išlaikyti artėjimą su Vakarų Europos valstybėmis, mažėjant darbingo amžiaus gyventojų skaičiui. Šį iššūkį padėtų spręsti našumo didinimas, o pagrindinės reformos ir iššūkiai susiję su švietimo sistemos kokybe, inovacijų ir investicijų skatinimu“, – kalbėjo M. Vaščega.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
23 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
23
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top