Žino, ką sako? S. Skvernelis: „Tai antivalstybinė partija: skurdino žmones, niekada neįgyvendino nė vieno strateginio projekto, reikalingo Lietuvai“

Baigiantis metams premjeras Saulius Skvernelis, duodamas interviu tv3.lt (visą interviu žr. ČIA), apie savo paties ateities planus atvirauti nepanoro – jo teigimu, daug kas priklausys nuo sveikatos, tačiau kaip Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) deleguotas premjeras, jis žada padaryti viską, kad ir vėl triumfuotų būtent ši politinė jėga.

Paprašytas pakomentuoti tą faktą, kad vadinamieji reitingų tyrimai lapkričio mėnesį rodo rinkėjų palankumą nebe jo atstovaujamai politinei jėgai, o Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijai*, premjeras buvo tiesmukas: jei rinkėjai mąstys kritiškai, konservatoriai rinkimų nelaimės. Ir patikino: „Tai yra antivalstybinė partija, kuri skurdino žmones, niekada neįgyvendino, nepadarė nė vieno strateginio projekto, Lietuvai reikalingo“.

Paprašytas patikslinti, ką turėjo omeny pavadindamas TS-LKD antivalstybine partija, S. Skvernelis atsakė klausimu: „Jūs pasakykite, kada ji veikė už valstybę? Ji daro visus žingsnius, kurie galiausiai nukreipti prieš mūsų valstybę arba visuomenę. Žmonės buvo skurdinami, buvo įvairūs sprendimai, kurie finansinę naštą užkrovė ne vienam dešimtmečiui į priekį, padaryti nesuprantami sprendimai“, – vardijo „antivalstybinius“ konservatorių veiksmus premjeras.

Kontrargumento apie tai, kad paskutinįsyk (2008–2012) konservatoriams buvo patikėta atsakomybė už šalį per pasaulinę ekonominę krizę ir nebuvo kitos išeities, tik priimti nepopuliarius mokestinius ir finansinius sprendimus, premjeras nė nesvarstė. „Nereikia vien tik krizės laikotarpį minėti. Jie buvo ne vieną kartą valdžioje. Aš manau, jeigu žmonės kritiškai mąstantys, jie pasirinks kitas politines jėgas, – dėstė savo nuomonę S. Skvernelis. – Taip, gali būti teoriškai, šita politinė jėga gali surinkti daugiausiai balsų. Bet kas su ja sudarys koaliciją? Aš nežinau, ar atsiras kokia nors partija, kuri norės su tokiu partneriu turėti koaliciją“, – politinės „aritmetikos“ pagrindus dėstė Vyriausybės vadovas.

Ir išsakė mintį, kuri galėjo nuskambėti ir kaip pasiūlymas visoms centro ir centro-kairės partijoms jau dabar susitarti, kad „net iki rinkiminiame laikotarpyje arba po rinkimų būtų padaryta centro-kairės koalicija ir būtų valstybės progresas, o ne regresas, tenkinant vienos politinės grupės interesus“.

S. Skvernelis įvertino ir LVŽS galimybes per 2020-ųjų Seimo rinkimus: 2016-ųjų rinkimų sėkmės pakartoti neišeis („To neįmanoma pakartoti“), bet išlikti valdžioje pavyktų „susitelkus ir turint gerą rinkiminę programą, galiausiai perteikiant tuos darbus, permušant informacinę blokadą apie darbus, kada žmonės patys jaučia, mato, kaip keičiasi jų gyvenimas, jeigu žmonės pagalvos apie tai ir pagalvos, kaip buvo anksčiau“, – greičiau svajojo nei svarstė premjeras.

* Portalo Delfi užsakymu tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ lapkričio 19–29 dienomis atliktos apklausos duomenimis, už konservatorius lapkritį būtų balsavę 19,1 proc. respondentų, o už valstiečius – 7.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top