Zita Čepaitė. Lietuva – sėkmės pavyzdys? Fantastika!

anglija.lt

Sveikindamas su nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiu, Europos Komisijos pirmininkas J. Junckeris Lietuvą trečiadienį pavadino sėkmės pavyzdžiu visoms Europos Sąjungos Rytų kaimynėms. Tad kuo galime pasigirti ir kam Lietuvoje gyventi gera?

Liuksemburgo politikas kalbėjo, kad 1990 metų kovo 11-oji „įėjo į pasaulio istoriją kaip ryžtingas Lietuvos žmonių žingsnis į laisvę ir teisę patiems spręsti savo likimą“. Aš irgi taip galvojau, ir ne prieš 25 metus, o anksčiau, kai įsijungiau į sąjūdinę veiklą, kai su būreliu draugų kūrėme komjaunimui alternatyvią jaunimo organizaciją, kai „Atgimime“ pradėjau savo žurnalistinę karjerą.

Labai gerai atsimenu vieną 1989 m. pavasario dieną. Pasitaikė tada su ponu L. Linkevičiumi sėdėti skirtingose stalo pusėse – jis, Lietuvos komjaunimo CK sekretorius, aš – nepriklausomo jaunimo judėjimo atstovė. Praėjo 25 metai ir mes vėl skirtingose pusėse, dar daugiau – skirtingose valstybėse: jis – Lietuvos užsienio reikalų ministras, aš – emigrantė.

Iki šiol kiekvieną kartą, kiek teko p. Linkevičių sutikti renginiuose, su juo pasisveikindama prisimenu tą pirmąjį susitikimą ir man malonu, kai pajuntu, kad jis irgi prisimena ir kad jam nelabai malonu. Mat viešai skelbiamoje biografijoje jo darbas Komjaunimo organizacijoje įvardintas nekaltai – darbuotojas, nors iš tikrųjų jis buvo vienas iš Lietuvos komjaunimo Centro komiteto narių, t.y. vienas iš vadovų. Todėl jam, kaip ir daugeliui komjaunimo ir komunistų partijos aktyvistų, Lietuvoje gyventi gera.

O man su daugybe kitų panašaus likimo lietuvių, nesuradusių tėvynėje vietos (nes arba patys kalti, nes tinginiai ir girtuokliai, arba patys taip pasirinko, kaip teigia šiuolaikinė viešoji opinija) teko dalia tapti viena iš 700 tūkst. iš savo tėvynės pasitraukusių emigrantų. Ir kaip viena iš tų, kuriems Lietuvoje gyventi nebuvo gera, turiu teisę klausti, ar tikrai šalis, iš kurios pasitraukė ketvirtadalis gyventojų, verta sėkmingos šalies vardo? Ar tikrai valstybė, iš kurios ne geresnių galimybių ieškodami, o dėl to, kad pramistų, išsilavinę žmonės išvyksta dirbti nekvalifikuotus darbus, tapo pavyzdžiu kitoms tautoms?

Mano galva, valstybę, pagal savižudybes, emigraciją ir alkoholizmą užimančią Europoje pirmą vietą, o pagal atlyginimus, pensijas ir laimės indeksą besivelkančią paskutinėse gretose, laikyti šalimi, į kurią turėtų orientuotis kiti, yra ne pagyrimas, o įžeidimas. Taip tarsi pasakoma, kad nieko daugiau nei iš jūsų, nei apskritai iš Rytų Europos, Briuselio biurokratai ir nesitiki – būkit patenkinti tapę pigia darbo jėga Vakarų Europai.

Net daugybei žmonių iš Lietuvos išvažiavus, net emigrantams tėvynėje likusiems artimiesiems siunčiant milijardus, kurių suma pernai beveik susilygino su iš Europos gaunama parama, absoliutaus skurdo (kai žmogus negali patenkinti net savo bazinių poreikių, t.y., pirmiausia, maisto) rodikliai Lietuvoje vis blogėja: 2005 m. skurdas siekė 18 proc., o 2012 m. – net 31,2 proc.

Prieš kokį 10 metų buvo bandoma bent jau kalbėti apie socialinę atskirtį, apie skurdą, emigraciją, narkomaniją ir prostituciją kaip apie problemas, ieškant būdų, kaip jas spręsti, nors prie darbų taip ir nebuvo pereita. Dabar net kalbų nebeliko. Pozicija – nutylėti arba apsimesti, kad viskas gerai, tokia pat kaip anais sovietiniais laikais.

Lietuva nėra sėkmės istorija. Lietuva yra negailestinga pamoka, kad sovietizmas, kuris reiškiasi anaiptol ne sovietinėmis skulptūromis ant Žaliojo tilto, o įsikalbėtu valdžios teisuoliškumu ir nuolankiu žemesniųjų pataikavimu aukščiau stovintiems, yra ir bus gyvas, kol nors vienas anais laikais sovietams, o šiandien Lietuvai uoliai tarnaujantis veikėjas, užuot apsimetinėjęs, kad nieko nežinojo, nežengs menko žingsnio ir neatsiprašys tautos. Kitu atveju visiškai neaišku, ar uolus tarnavimas prieš 25 metus sovietams ir ne mažiau uolus tarnavimas šiandien Lietuvai, rytoj nevirs dar uolesniu tarnavimu kam nors kitam.

anglija.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
36 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Lietuve

Lietuvoje gera gyventi visiems kurie vagia ,sedi aukstuose situose postuose ,nemato skurdo ,neskaiciuoja pinigu nes kartais ir nezino kiek ju turi .Tokie ir kalba kad viskas pas mus yra gerai ir gereja su kiekviena diena . Paprasti zmones ,vargsai ,niekam negali papriestarauti ar pasiguosti ,nes niekas nesupras arba pasijuoks .Jeigu dar pradesi ieskoti tiesos tai gali ir i kalejima ikisti ,turi tyleti ir vergauti . Va kokia yra tikra tiesa .

Pastebėjimas

Jiems Lietuva yra sėkmės, nes vietinių kolaborantų pagalba gerai suvystė Lietuvą, kietai pririšo prie ES imperijos.

Na ir ką darysit?

Emigruosit? Kelsit savo kvalifikacijas ir atlyginimus? Rinksit valdžią, kuri aprūpins jus pinigais? Kviesit Putino žaliuosius žmogeliukus ir kelsit revoliuciją? Savo oligarchus pakeisite rusų oligarchais? Europietišką kapitalizmą pakeisit rusišku kapitalizmu? Kokia gi išeitis?

Juozapas

Šaunuolė Autorė. Labai geras straipsnis. O va štai matau žemiau tuoj pat išlindo propagandos samdiniai kurie bruka iki pykinimo „nuvalkiotas” alternatyvas arba siūlo gelbėtis puolant į carfiurerio bandito-psicho imperijos glėbį arba visiškai ištirpti NPT eurofederalizmo marmalynėje. Abu šie aktyviai brukami pasiūlymai yra nuodai, kvaišalai skirti publikos smegenų likučių nuodijimui. Tiek putleristai, tiek briuselininkai įkyriai įžūliai apsimeta nematantys jog yra trečias, normalaus nacijos ir valstybės vystymosi kelias: Be abejo jokių draugysčių su ruskyno konglameratu. Jokių verslų ir bendradarbiavimų. Turime pamiršti net žiūrėti į tą pusę. Nes iš ten gali eiti tik vien blogis. O su vakarėnais šneka kiek sudėtingesnė. Kol ruskynas nežlugo ir kol ta blogio imperija dar nežlugo, mes neturime alternatyvos NATO. Taip tas aljansas nėra idealus, tai garsusis 5-straipsnis… Skaityti daugiau »

polikarpovna su kubilium nepatinka?

kur VSD žiūri, kai kažkam nepatinka mūsų patriotai – kubilius, polikarpovna, butkevičius, linkevičius, juršėnas, olekas, landsbergis, uspaskichas, masiulis, paksas?
ką prokuratūra veikia?

Diedukas Juozapui

Kaip ir straipsnis, taip ir Tavo komentaras į dešimtuką. Nėra ką ir bepridurti…

Tarp kitko

ZITA ČEPAITĖ
DARBO PARTIJOS KANDIDATĖ Į LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO NARIUS DAUGIAMANDATĖJE RINKIMŲ APYGARDOJE 2004 m.

va va va

Geras straipsnis…Zmones neemigruotu masiskai jei Lietuvoj viskas butu gerai.Jau milijonas emigravo ir tikrai nemanau ,kad isvykimas zmoniu sustos ,nes kai toks minimumas ir kainos tokios aukstos ,tai tikrai zmones neistvere skurdo,emigruos ir toliau.

Juozapas---Diedukui

Sveikas gyvas.
Tiesiog geras straipsnis.
O aš tik paryškinau sąlygą kada tie 700 000 galėtų grįžti namo.
Beje, tai vienintelė sąlyga sugrįžimui.
Kitų nėra.

paprasčiau, juozapai, paraščiau

kai bus teisingumas: kai už darbą, žinias, sugebėjimus bus atitinkamai atsilyginta.
(kadangi komunistai-kgbistai nemoka nei dirbti, nei žinių turi, o sugebėjimai – tik meluoti, tarnauti okupantui ir vogti – tai teisingumo nebus)

Juoapas ---paprastumui

Vartyk nevartęs: kol ta visa chuntos režimo šobla sėdi ne kalėjime ar ne pabėgę į užsienius- jokio teisingumo ar pan ir t.t. et cet. musyse tikrai nebus.

teisingumas, tik teisingumas

pasodinti nusikaltėlius – viena tik forma.
kai žmonės jaus, kad nusikaltimas baudžiamas, o geri atlyginami – kaip normaliam pasaulyje – tada viskas bus gerai.
kol kas viskas atvirkščiai – geriausi baudžiami emigracija,
o nusikaltėliai komunistai-kgbistai bei jų šuniukai teisėjūkščiai bei prokurorčikai su komisarčikais padeda keroti neteisybei.

puikus straipsnis

Seniai jaučiau tokį malonumą skaitydama straipsnį Fantastika. Ačiū drąsiai autorei už išsakytą esmę. Atsiprašymų, manau, nesulauksime, tačiau malonu, kai kitas galvoja tą patį, ką ir tu.

Juozapas

Jūs energingai vadinate pasekmes, arba antrines priežastis. Pagrindinė priežastis yra teritorijos gyventojų (piliečiais daugumos lietuvių pavadinti liežuvis neapsiverčia) bukumas, tamsumas. Orūs žmonės netiki plepalais ir pažadais. Orūs žmonės nesileidžia, kad į juos valytųsi kojas. Žmonės turi tokią valdžią kokios yra nusipelnę – šis posakis yra beveik teisingas. „Beveik” sakau todėl, kad tų „agresyviai paklusniosios daugumos” idiotų įkaitais esame ir nedidelė saujelė normalių piliečių. Lietuvių tragedija yra ne tik tame kad dauguma jų yra durni ir apsileidę. Didžioji tragedija yra tame, kad jie nesileidžia pagydomi nuo durnumo ir dvasinės tinginystės. Vietoje protingų ir sąžiningų lyderių lietuviai šaliai vadovauti renkasi daug žadančius gudrius durnius. Žodis filosofas ar mokslininkas liumpenų ir budulių visuomenėje yra keiksmažodis. Kol Išmintis, Sąžinė ir Padorumas bus musyse keiksmažodžiais,… Skaityti daugiau »

Juozapas

Replika buvo skirta komentarui 20:18

na taip

valdžia verta tautos, tauta verta valdžios.
okupacija išmokė meluoti, vogti, tarnauti okupantui – beveik visą tautą to išmokė.
bet kaip nebūtų keista, blogis – net blogiausiems – nepatinka.
buvo sąjūdis, buvo baltijos kelias – tikėkimės, kad vieną dieną bus pakarti keliolika komunistų, tame tarpe ir iš teisėsaugos – ir atgis Lietuva.

Juozapas

Kadangi, netrukus galiu sulaukti klausimo:
„-O ką tu , Juozapai, siūlytum daryti šioje situacijoje?”
Na, esu rašęs daug kartų.
Atsakymas yra tame ko NEreikia daryti.
norint nugalėti sistemą negalima kovoti pagal sistemos taisykles.
Žaidžiant pokerį su šuleriu pagal šulerio diktuojams taisykles laimėti neįmanoma.
Reikia kurti savo taisykles ir primesti jas priešininkui.
Tai tiesiog kovos abėcėlės pirmoji raidė.
Bet ar beraščiams tai įdomu?

> Tarp kitko

Žinome, kad Čepaitė buvo Darbo-Uskaskio kandidatė ir gal net eilinė partijos narė. Žinome, kad prezidentė buvo aukšto rango „”TSKP-platformininkų” nomenklatūrininkė, o Linkevičius – aukšto rango komjaunimo pareigūnas.

henris

Lietuva sekmes pavyzdys, ir ka mums gali pavydeti kiti , ir ka ekonomika auga geriausiai,o per zinias parodo , ka pasiulius ka tik istrauktu stintu verslininkas sako , zmones neturi pinigu

valdas

Jeigu neklystu,tai Lietuva ”sėkmės” šalimi tapo su Grybauskaitės atėjimu valdžion…daugel metų CCCP buvo tokia ”sėkminga” šalimi,kol nesugriuvo.Bloga nuojauta,bet ar nenori Grybauskaitė pakartoti šios ”sėkmės” ir su Lietuva?

iš partizanų maldų (skiriu Juozapui)

Kryžiaus Kelias

Kas neneša savo kryžiaus ir neseka manęs, nėra manęs vertas.

Kryžiaus ir erškėčių kelią, Viešpatie Kristau, Tu perėjai pirmas.
Perėjai, kaip niekins kitas.
Tavo kūną nuo galvos iki kojų žymi žaizdų raudai.

Žinau, kartus ir kietas tas Tavo kryžiaus kelias.
Bet dėl to, kad jis tavo, mane jis žavi ir traukia.

Esu vaikas tautos, kuri pamėgo Tavo kryžius.
Pamėgo, nes pati yra praėjusi baisų kryžiaus kelią.
Ne kartą atrodė, kad ji puls po savo našta ir nepakils.
Bet tavo kančios stiprinama Ji kėlė.

Kančia neišvengiama ir mano daliai.
Kryžiaus keliu ir man lemta eiti.

Pamokyk mano ir mano tautą, Mokytojau.
Pamokyk sekti Tave kenčiantį.

>tarp kitko

Pats rasai, kad Z.Cepaite BUVO!!! Darbo partijos kandidate i Seima 2004 m.Bet dabar ji jau seniai toli toli.Ir jokia ji „darbiete”.O kad ja ir butu, bet kalbetu tiesa, o ne „makaronus” zmonems kabintu, tai butu labai saunu.Kazkodel labai nori, kad apie ja butu galvojama blogai, nes tau nepatinka jos sakoma TIESA.Galvoji, kaip kokia „megsta berete”.

Kodėl skleidžiamas karo baubas

Todėl, kad atėjus žaliems žmogeliukams, tokiems kaip grybauskaitė, linkevičius, lansbergis ir dar keliems šimtams išverstaskūrių bus neatleista už išdavystę.

Jota

„Kitu atveju visiškai neaišku, ar uolus tarnavimas prieš 25 metus sovietams ir ne mažiau uolus tarnavimas šiandien Lietuvai, rytoj nevirs dar uolesniu tarnavimu kam nors kitam”. Kad jau tarnaujama visais frontais, miela Zita. Kam – visi mato ir žino. Tai yra daug baisesni dalykai nei buvo sovietmečiu.

Amerikietis

Deja, lietuvių tarpe tikrai gausu nevykėlių, kurie kaltina kitus, pirmiausia valdžią, dėl savo asmeninių problemų ir nesėkmių. Normaliose visuomenėse tokių nevykėlių yra labai nedaug. Lietuvoje – labai daug. Tai – tautos nelaimė. O žavėtis Rusija ir jos ilgėtis gali tik idiotai. Tai – skurdi šalis, kapitalistinė- oligarchinė diktatūra. Iš Rusijos irgi masiškai bėga žmonės.

Amerikietis

kodėl Lietuvoje man nėra jokių problemų ir galiu juoktis iš kitų?
Todėl, kad senelis buvo liaudies gynėjas,
Tėvas dirbo atsakinguose tarybiniuose organuose (KGB),
o mama buvo komunistų partijos sekretorė zavode. VOT !!

Liepa

Gerb. Zita labai švelniai aprašė kraupią Lietuvos žmonių* realybę…Tai,kad ES biurokratai vadina mūsų šalį „sėkmės pavyzdžiu” yra daugiau nei pasityčiojimas .Europos Komisijos pirmininkas J. Junckeris privalėtų kokius metus pagyventi Lietuvoje: susirasti darbą už minimumą, prasimaitinti,išlaikyti būstą bei patenkinti europietiškus savo ir savo šeimos narių poreikius,nepamirštant pasirūpinti dviejų pakopų pensijiniu kaupimu. Reality show garantuotas.//
P.S. *Valdžiagyviai žmonių kategorijai nėra priskiriami.//

Albas

>>8:37 Kodėl skleidžiamas karo baubas – visai ne dėl to ką pats rašai (nesamonę parašei, mano nuomone), dėl to kad reikia nukreipti žmonių dėmesį nuo vidaus problemų. Apie kokius mažus atlyginimus ir aukštas kainas, parsidavusią teisėsaugą, išpindėjusį Konstitucinį teismelį ir t.t. kalbate, kai KARAS jau į duris brazdinasi, tokiu metu bet kokia valdžios kritika prilyginama išdavystei ir darbui priešo pusėje. Juk tai sena taktika, seni „nauji” kadrai. Nes juk kas gi daugiau jei ne „kremlinis” gal pasakyti, kad Daukanto aištės „asaba”yra sena merga su Napoleono kompleksu, ji gali ir šalį po karo volu pakišti, pati niekuo nerizikuodama, nei stora subine, nei banko sąskaita.

ruta

Aciu Autorei , labai aktualus straipsnis . Ka reikia daryti , kad pakeisti korumpuota , supuvusia , degradavusia valdymo sistema ?Na , pirma , tai reikia ivardinti ta blogi per kuri padoriems , moraliems zmonems neimanoma pakliuti i valdzia .Ar sistema , kuri turi visa valstybes instituciju potenciala / teisesauga , kariuomene , saugumas ../ nori tikru , pozitiviu pokiciu visiems Lietuvos zmonems , atsisakant korupcijos , kuri sukrove jiems / sistemininkams, valdzios klapciukams/ milijonus ,ar ji nori siekti socialines lygybes / Konstitucines pensijines dvasios gauna 9 000 lt pensijos , o stai , kaimo zmogelis 510 lt ir maziau/ ,vienzo ,ar ji nori rupintis viesu interesu ?Iki siol to nesimate . O kam jai to reikia / sistemai /… Skaityti daugiau »

valdas

Gaila, kad tokie str. kaip gerb.Zitos spausdinami tik Tiesos lt,KK,LL,Ekspertuose?Didžioji mūsų žiniasklaida tarnauja ne tautai, o komunistinei diktatorei Grybauskaitei.

prisimenant darbietišką autorės praeitį

Straipsnyje esama nemaža karčios tieso, bet aiškiai per daug cinizmo. Taip, tarp dabartinių politikų bei kitų viešojo Lietuvos gyvenimo asmenų esama nemaža ir tokių, kurie sovietmečiu aktyviai reiškėsi konjunktūriniuose rėmuose. Tokie asmenys, mokykloje buvę aktyvos komjaunuoliai, o Nepriklausomoje Lietuvoje tapę, tarkime, kad ir Lietuvos katalikų akademijos vadovais, sąžinę nuraminantį pasakojimą gali rasti Naujajame Testamente – apie Sauliaus virtimą Pauliumi. Tęsian tuo pačiu cinišku autorės tonu, galima būtų klausti, ar po nepavykusios jos karjeros Darbo partijoje išties reikėjo bėgti į Angliją. Juk galima buvo po viešos atgailos už tai, kad nueita promaskvietiškais šunkeliais su Uspaskichu, pasiraitoti rankoves ir dirbti savo krašto naudai. Dabar gi galima būtų pamanyti, kad krištolinio skaidrumo patriotė atsidūrė emigracijoje kaip politinė disidentė arba protestuodama dėl to, jog… Skaityti daugiau »

Raigerdas

Noriu pacituoti komentatoriaus „Amerikietis” komentarą:”Deja, lietuvių tarpe tikrai gausu nevykėlių, kurie kaltina kitus, pirmiausia valdžią, dėl savo asmeninių problemų ir nesėkmių. Normaliose visuomenėse tokių nevykėlių yra labai nedaug. Lietuvoje – labai daug. Tai – tautos nelaimė. O žavėtis Rusija ir jos ilgėtis gali tik idiotai. Tai – skurdi šalis, kapitalistinė- oligarchinė diktatūra. Iš Rusijos irgi masiškai bėga žmonės”. Taigi, komentatorius „Amerikietis” yra teisus, kad turime tą nevykėlių problemą, kuri yra ne mažesnė nei bedarbystės problema. Kur dėti tuos Lietuvos nevykėlius? Štai pažiūrėkime į Zitos mąstymo lygį. Ji rašo:”O man su daugybe kitų panašaus likimo lietuvių, nesuradusių tėvynėje vietos (nes arba patys kalti, nes tinginiai ir girtuokliai, arba patys taip pasirinko, kaip teigia šiuolaikinė viešoji opinija) teko dalia tapti viena iš… Skaityti daugiau »

Raigerdas

Jūs tik pažiūrėkite, kiek mes turime panašių žurnalistų, a la Zita, tik rašančių kita tema:”Trisdešimtmetės Nijolės Pareigytės-Rukaitienės šlaunys kaip magnetas traukė žvilgsnius”, „Subtili V.Genytės erotinė užuomina – per juodą suknelę persišviečianti balta liemenėlė”, „Prie raudono kilimo rusaitė priderino raudonas kelnaites” ir t.t. Ir tai nėra koks nors specifinis žurnalas ar laikraštis kokiems nors erotomanams. Ne, tai yra portalai, kurie yra skirti visiems. Taigi, komunistinių idiotų skonis dabar yra pakeisti į nepilnaverčių idiotų skonį, kurį siūlo šitie portalai. Dabar vietoje „Komjaunimo tiesos” yra siūlomas: „Galingoje G. Karaliūnaitės-Canuel iškirptėje – stulbinantis biustas”. Ir kalba eina ne apie kokias nors skulptūras, o apie gyvus žmones, kurie yra pristatomi, kaip vaikščiojantys mėsos gabalai. Kas yra blogai su idiotais? Jie sugeba kitame žmoguje pamatyti tik… Skaityti daugiau »

Raigerdui

Liaukis masturbuotis.

Raigaidys

Šiame pasaulyje yra tik du NEmelagiai- tai Didžiai Gerbiama Jos Ekselencija Matrioška Partškolovna Burokevičiūtė ir… savaime suprantama AŠ!

puikus

straipsnis. Ačiū.

36
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top