Žiūrėkite: Lenkijos policija panaudojo smurtą prieš Varšuvoje protestuojančius ūkininkus, premjeras D. Tuskas patiria spaudimą

Lenkiją sukrėtė policijos žiaurumas per ūkininkų protestą Varšuvoje

Lenkijos sostinėje Varšuvoje kilo smurto banga – policija pradėjo smurtauti prieš Lenkijos ūkininkus, o kaip virusas plintančiuose vaizdo įrašuose matyti, kaip pareigūnai prieš šalies maisto gamintojus naudoja lazdas, pipirinius purškalus ir ašarines dujas.

Tūkstančiai protestuotojų, mojuojančių Lenkijos vėliavomis, buvo atstumti policijos po to, kai nedidelė jų grupė padegė padangas prie Ministro Pirmininko Donaldo Tusko (Donald Tusk) biuro.

Toks smurtas prieš protestuotojus Lenkijoje yra retas reiškinys. Ūkininkai reikalauja nutraukti pigių ukrainietiškų žemės ūkio produktų importą, dėl kurio mažėja jų kaina rinkoje, ir kartu ragina panaikinti brangiai atsieinančias ekologines taisykles.

Keletas protestuotojų ant karsto pritvirtino užrašą: „Ūkininkas, gyveno 20 metų, nužudytas Žaliojo susitarimo“.

„Noriu būti ūkininku, o ne Briuselio vergu“, – rašoma kitame plakate.

Ūkininkus, kurie praėjusią savaitę žygiavo eitynės Varšuvoje, šį kartą parėmė didžiausia Lenkijos profesinė sąjunga NSZZ Solidarnos. Kartu su jais žygiavo medžiotojai, sunkvežimių vairuotojai, kalnakasiai ir miškininkystės darbuotojai, todėl minia išaugo iki tūkstančių žmonių.

Dramatiškame vaizdo įraše užfiksuotas vieno protestuotojo sulaikymas, kai jam iš rankų išplėšiama Lenkijos vėliava ir numetama ant žemės. Policija tvirtina, kad tą dieną sulaikė dešimtis žmonių.

Protestai neabejotinai pablogins Donaldo Tusko ir jo vyriausybės įvaizdį, nes ūkininkai šalyje sulaukia didelio palaikymo. Europos Parlamento narys Dominykas Tarčinskis (Dominik Tarczyński) iš partijos Įstatymas ir teisingumas (PiS) paskelbė įrašą socialiniame tinkle X, nušviesdamas vieną areštą, ir tiesiog parašė: „Vėliava ant žemės…“

Ekstremalus policijos smurto išpuolis prieš ūkininkus gali paskatinti tolesnius protestus ateinančiais mėnesiais, nes ant D. Tusko pykstama vis labiau. Šeštadienį jis pakvietė ūkininkų lyderius į derybas, tačiau kol kas į jo ūkininkams siūlomas nuolaidas buvo reaguojama tik dar didesnėmis blokadomis ir įniršiu gatvėse.

5 8 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
19 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
19
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top