Žygaičių seniūnijoje ir vėl kurstomos aistros

Karolina Stažytė | kurjeris.lt

Prieš metus sulaukusi aršaus Žygaičių seniūnijos gyventojų pasipriešinimo sutartį dėl angliavandenilių paieškos bei gavybos Rietavo plote 2007 metais su Vyriausybe pasirašiusi UAB „LL Investicijos“ kurį laiką buvo pamiršusi kelius į Tauragės rajoną. Tačiau prieš mėnesį įmonė vėl ėmė domėtis kai kuriais Žygaičių seniūnijoje plytinčiais žemės sklypais, tuo sukeldama naują nerimo bangą. Ko jie siekia? Kokie tolimesni „LL Investicijų“ planai? Tokie klausimai kilo ne vienam Žygaičių seniūnijos gyventojui. Bendrovė teisinasi tiesiog bandanti įgyvendinanti dar prieš septynerius metus pasirašytą sutartį.

Konfliktinė situacija kilo prieš mėnesį, kai Gaudaičių kaimo gyventoja Audronė Sudeikienė sulaukė „LL Investicijų“ darbuotojo Broniaus Radecko skambučio. Vyras siūlė išnuomoti arba parduoti bendrovei jos turimą žemės sklypą. Klausinėjo, ar to nenorėtų padaryti gyvenantieji šalia A.Sudeikienės. Skambučių neva sulaukę ir keletas Draudenių kaimo gyventojų bei įsikūrusieji greta Alvydo Merkelio fermos Žygaičiuose.

– Suprato, kad seisminių tyrimų Žygaičių seniūnijoje nepadarys, nes negaus visų žemės savininkų pritarimo, tai nusprendė, matyt, pasidomėti tik atskirais žemės sklypais. Tais, kurių gelmėse įtariama esant angliavandenilių kaupaviečių. Nauja taktika. Su Žygaičių seniūnu Vytautu Juška nusprendėme „LL Investicijų“ pasiteirauti, kokie yra bendrovės nauji planai bei kokiu tikslu jie nori išsinuomoti atskirų Žygaičių seniūnijos gyventojų žemės sklypus. Pasiūlėme seniūnijos patalpose suorganizuoti susitikimą, kurio metu būtų paaiškinti bendrovės ketinimai. Tai juk vienintelis būdas panaikinti tarp gyventojų kylančią įtampą, – situaciją nupasakojo Žygaičių kaimo bendruomenės pirmininkas Jonas Nairanauskas.

Deja, V.Juškai adresuotame „LL Investicijų“ atsakomajame rašte įmonės ketinimai, kaip teigia J.Nairanauskas, nebuvo pateikti. Laiške „LL Investicijų“ direktorė Natalja Haselton tik pabrėžė, jog visi darbai, taip pat ir žemės sklypų nuoma yra atliekami siekiant įgyvendinti licencijos sutartį ir įsipareigojimą LR Vyriausybei. Esą žemės sklypo išnuomojimas yra laisvanoriškas žemės savininko sprendimas, dėl to įmonė turi teisę su kiekvienu jų tartis atskirai.

– Taip ir liko neaišku, kokie yra įmonės planai. Neketina, kaip supratau, jie atvykti pas mus ir visko paaiškinti. Negana to, informaciją apie juos dominančius žemės sklypų savininkus B.Radeckas renka, mano manymu, neteisėtu būdu. Tai yra ne „LL Investicijų“, o interesų neturinčios „Minijos naftos“ vardu, – naują mįslę užminė J.Nairanauskas.

Pasirodo, išgirdusi apie „LL Investicijų“ domėjimąsi tam tikrais Žygaičių seniūnijoje esančiais sklypais, Trumpiškių kaimo gyventoja Rūta Pilypienė gruodį kreipėsi į valstybinę įmonę Registrų centrą, kad sužinotų, ar ir jos nekilnojamuoju turtu kada nors buvo domėtasi.

– Pasirodo, buvo. 2013 metų kovo mėnesį Šilutės rajone Balčių kaime esančiais mano dviem sklypais domėjosi tas pats B.Radeckas. Tik domėjosi jis ne „LL Investicijų“, o „Minijos naftos“ vardu. Nejaugi tas žmogus dirba abiejose įmonėse? Kam „Minijos naftai“ reikalinga informacija apie mano nekilnojamąjį turtą? Juk Rietavo licenciniu plotu suinteresuotos yra tik „LL Investicijos“. Ar jis nutekino informaciją? Pažeidė įstatymus? Kaip Registrų centras gali atskleisti mano asmeninę informaciją kažkokiai įmonei? Be jokio tikslo, – vieną po kito klausimus kėlė R.Pilypienė.

Tiesa, B.Radecko skambučių bei siūlymų išnuomoti ar parduoti sklypus moteris prisipažino niekad nesulaukusi.

Anot Registrų centro atstovo spaudai Aido Petrošiaus, gauti informaciją apie kadastrinius sklypų duomenis gali bet kuri įmonė ar privatus asmuo. Tereikia pateikti užklausą bei nurodyti domėjimosi tikslą.

– Išrašo gavėjui nurodomi įvairūs kadastriniai duomenys: sklypo plotas, paskirtis, rinkos vertė, žemės našumas, įvairūs juridiniai faktai, žymos ir kt. Pateikiama informacija ir apie žemės sklypo savininką: jo vardas, pavardė, gimimo data. Gali būti nurodomas ir asmens kodas. Ypač jei užklausą pateikusi įmonė yra sudariusi su Registrų centru paslaugų sutartį. Informacijos gavėjas atsako už gautų duomenų tvarkymą. Jis jų negali atskleisti tretiesiems asmenims. Todėl jūsų papasakota istorija yra įdomi ir kelia įtarimą. Reikės atlikti tyrimą, – teigė A.Petrošius.

Visus Žygaičių seniūnijos gyventojams iškilusius klausimus nutariau pateikti „LL Investicijų“ spaudos atstovei Kristinai Paukštytei-Brazdauskienei. Tačiau iš aštuonių klausimų buvo atsakyta tik į tris, ir tai nevisiškai. Nepaaiškėjo nei „LL Investicijų“ bei „Minijos naftos“ įmonių santykis, nei kokių planų „LL Investicijos“ artimiausiu metu žada imsis į licencinį Rietavo plotą įeinančiame Tauragės rajone, nei tai, ar panaikintos prieš metus su kai kuriais Žygaičių seniūnijos gyventojais pasirašytos sutartys dėl seisminių tyrimų atlikimo jų sklypuose. Neatsakyta, ar B.Radeckas dirba abiejose įmonėse ir ar jis turėjo teisę į Registrų centrą kreiptis „Minijos naftos“ vardu, o po to informaciją naudoti „LL Investicijų“ interesams. Paaiškėjo tik „LL Investicijų“ jau nuveikti darbai įgyvendinant 2007 metų su Vyriausybe pasirašytą sutartį. Oficialiame „LL Investicijų“ atsakyme teigiama: „Bendrovė „LL investicijos“ šiuo metu turi tris gręžinius – du iš jų Šilutės rajone, šalia Stemplių kaimo, trečias gruodžio viduryje baigtas gręžti Rietavo rajone, netoli Medingėnų kaimo. Iš jų du buvo išgręžti 2013-aisiais metais. Artimiausi bendrovės „LL Investicijos“ planai yra gręžti ketvirtą naftos paieškinį gręžinį Šilutės rajone. Bendrovės „LL Investicijos“ santykiai su bendruomenių, kur jau išgręžti bei planuojami gręžti gręžiniai, yra puikūs. Bendruomenių nariai lankėsi įmonės turimuose gręžiniuose, buvo supažindinti su vykdomais/planuojamais vykdyti darbais. Gyventojams buvo atsakyta į visus jiems rūpimus klausimus.“

Toliau laiške dėstoma apie tai, kaip bendrovė nuolat prisideda prie įvairių socialinių projektų bei teikia nuolatinę finansinę paramą bendruomenėms, kurių apylinkėse darbuojasi.

kurjeris.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top