Algimantas Matulevičius. Kvailystėms ribų nėra, arba Kaip Ažubalis su Kasčiūnu ženklina komunistus

Lietuvoje karščiai. Klimatas tikrai keičiasi. Matyt, tokia neįprasta vasara kai kuriems trenkė per galvas. Turiu minty ponų A.Ažubalio ir L.Kasčiūno pasiūlymą dėl LKP paskelbimo nusikalstama organizacija, o LKP narius, atitinkamai, – nusikaltėliais. Ir to dar negana, siūloma juos kaip gyvuliukus, prieš rinkimus „sučipuoti“, t.y. specialiai paženklinti.

O ką – nebloga iniciatyva. Tikrai verta dėmesio. Ypač suženklinimas.

Manau, autoriams reikėtų kuo greičiau šią naujovę patentuoti, nes kai rinkėjai atsipeikės, išmes juos kaip „muses iš barščių“. Oi, ir man galva perkaito – ne iš barščių, o iš LR Seimo. Tai, sakau, nors pinigėlių galės užsidirbti pardavinėdami kokiems diktatoriams savo išradimą. Juokas juoku, bet šį „čipavimą“ tikrai galime panaudoti geriems dalykams. Pavyzdžiui, paženklinti vieną iš šios iniciatyvos autorių L.Kasčiūną kaip turintį polinkį į korupciją. O tai, žinokite, labai užkrečiama liga, ji plinta kaip epidemija po visą TS–LKD – kaip prasidėjo nuo M. Adomėno, partijos vadų – buvusio A.Kubiliaus ir esamo G.Landsbergio – akivaizdžių ryšių su superkorupcionieriais „MG Baltik“, tai tikrai dar nesibaigė su ponu L.Kasčiūnu. Ir komunistų suženklinimas jų nuo šios dėmės neišgelbės.

Manau, tai tik paryškina šio pono (L.K. – aut. past.) akiplėšiškumą bei amoralumą. Vos prieš keletą mėnesių už įtartinus ir aiškiai korupcinius ryšius su minėtu koncernu vos neišlėkusiam iš konservatorių partijos, atrodytų, būtų tinkamas laikas patylėti ir suvesti asmeninę sąžinės sąskaitą. Deja, jis nusprendžia prisidengti nuvalkiota tema ir pradėti buvusių komunistų medžioklę. Kažkas panašaus buvo apie 1950 metus JAV, bet gana greitai išblėso.

Be to, autoriai meluoja – nesitiki, kad per žioplumą, matyt, sąmoningai – ir klaidina visuomenę. Nusikalstama organizacija jie įvardija ne TSKP Lietuvos padalinį. Jie nepasmerkia ypač kenkusios Lietuvos Nepriklausomybės siekiui vadinamosios burokevičininkų–platformininkų (pagal jų vado M.Burokevičiaus pavardę ir likusių ištikimų Maskvai ant TSKP platformos – aut. past.), kurios gretose buvo ir dabar jų labai remiamų aukštų valstybės vadovų. Jeigu jie siūlytų juos „sučipuoti“, tikrai juos paremčiau. Bet ne – nusikalstama jie specialiai įvardija LKP – savarankišką Lietuvos komunistų partiją. O tai ta partija, kuri pirmoji ir vienintelė SSRS atsiskyrė nuo Maskvos TSKP ir tokiu būdu labai daug prisidėjo prie 1990 m. kovo 11 d. Nepriklausomybės paskelbimo.

Nebuvau aukštas TSKP veikėjas, bet tikrai didžiuojuosi, kad buvau (nors trumpai) savarankiškos LKP Centro komiteto narys. Negana to, aktyviai prisidėjau prie to, kad būtų atsiskirta. Iniciatyva, kad vietoj stagnatoriaus TSKP Lietuvos CK pirmojo sekretoriaus A.Songailos į tas pareigas būtų paskirtas patriotiškai nusiteikęs Algirdas Brazauskas, kilo iš mano vadovaujamo gamybinio susivienijimo „Neringa“ partinės organizacijos, kuri mano asmeniniu siūlymu pirmoji oficialiai pasiūlė keisti pirmąjį sekretorių ir svarstyti klausimą dėl LKP atsiskyrimo nuo Maskvos (tai yra archyvuose – aut. past.). Mes kaip mokėjome, taip artinome savo Tėvynės Nepriklausomybę ir žmonės tai suprato. Jie mus palaikė. Nepamiršiu dešimtatūkstantinio mitingo Katedros aikštėje po LKP suvažiavimo.

Taip pat nesigirdamas priminsiu, kaip po šio Maskvai labai „skaudaus“ įvykio į Vilnių atvykusiam M.Gorbačiovui drąsiai pasakiau iš Spaudos rūmų tribūnos, kad Lietuva turi išeiti iš Sovietų Sąjungos. Bepigu dabar apie tai kalbėti tokiems ponams kasčiūnams, bet tada niekas nežinojo, kuo viskas baigsis. Bent aš asmeniškai buvau aiškiai apsisprendęs kurioje barikadų pusėje esu, o jeigu jūs, pone A.Ažubali, buvote pasiklydęs – tai jūsų problema… Ne jums savintis mūsų visų Tėvynę Lietuvą ir ne jums skaldyti po beveik trisdešimties metų bebaigiančią išsivaikščioti lietuvių tautą. Patikėkite – tokie jūsų papostringavimai tarp dorų žmonių reitingų nepridės. O mums nedraugiškų valstybių specialių tarnybų karininkai gali sau prisirašyti pliusiuką ir gauti papildomą žvaigždutę už sėkmingą operaciją eilinį kartą supriešinant ir taip nykstančią mūsų tautą.

Jau pasakiau interviu Info TV, kad jeigu Lietuvai bus geriau, jei nors pusė milijono dėl jūsų nemokšiško valdymo priverstinai emigravusių sugrįš, lai naikina tuos komunistus. Bent aš vardan tos Lietuvos pasirengęs NUMIRTI! Labai abejoju, ar jūs abu taip pat.

Tarp kitko, labai įdomi ir ta aplinkybė, kad jums abiem (A.Ažubaliui ir L.Kasčiūnui – aut. past.) Info TV, priklausanti garsiajam „MG Baltik“ koncernui, pademonstravo išskirtinį dėmesį. Tai buvo matyti iš rugpjūčio 1 dienos reportažų, kai jums skyrė daug eterio laiko, o tokius kaip aš pašiepė ir paimtus interviu iškarpė palikdami tik nuotrupas, kad žmonės nieko nesuprastų. Manau, STT galėtų pasakyti, kad čia kvepia jūsų protegavimu ir poveikio rinkėjams darymu už tai nesusimokėjus. O mane jie persekioja už mano straipsnius. Todėl man labai patinka jūsų pasiūlymas dėl suženklinimo. Tik žinokite, galime tai pritaikyti ne tik komunistams.

Pirmiausia, ir tai būtų išties naudinga Lietuvai, suženklinti visus korumpuotus kyšininkus. Tame tarpe „MG Baltik“, UAB „Dujotekanos“ , V.Uspaskicho, „Rosatom–Nukem“ ir Co aferų energetikoje „draugus“ Be to, tokių koncernų, turinčių žiniasklaidos priemones ir suteikiančių nemokamai eterį savom erezijoms skleisti, veikėjus. Po to atskirai – tautos skaldytojus. Būtina suženklinti ir tuos politikus, kurie nieko doro nesugebėdami nuveikti už valstybės pinigus trina kėdes LR Seime. O baigiant dar reikėtų nepamiršti paženklinti tų, kurie rimtu veidu siūlo kvailystes. Nors, kaip sako tautos išmintis, žmonių kvailybei, kaip ir puikybei ribų nėra.

Manau, šis poros vyrukų akibrokštas ar kerštas, kad mes, būdami (LKP – red. past.) partijos nariai, aktyviai prisidėjome prie Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo, liks nemaloniu išsišokimu. Tik gaila, kad tokių išsišokimų mūsuose nemažėja. Be to, jie tikrai nesutelkia ir nestiprina Lietuvos. O priešams tai patinka – jie trina rankas, kad mes tokie silpni ir sugebame tik skandalyti ir bartis.

Kažkodėl tikiu, kad anksčiau ar vėliai sveikas protas nugalės. Geriau, kad tai įvyktų anksčiau.

Trumpai apie autorių: Algimantas Matulevičius, mokslų daktaras, buvęs LR Seimo NSGK pirmininkas, buvęs savarankiškos LKP CK narys, LSDDP NSK pirmininkas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
43 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
43
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top