Algimantas Rusteika. Apie karą, kurio nebus

Tai pabėgom nuo marksizmo į kapitalizmą? Į Vakarų demokratiją, laisvę, lygybę, brolybę? Gerai gatvėse dainuojantiems prieš 30 metų sakė: gyvensim kaip Švedijoj! Ir tikrai – tuoj taip gyvensim, dar tik kokio pusmilijonio atbėgėlių truputį iki pilnos laimės trūksta. Neomarksizmas, bolševikinė mažumos diktatūra, 72 lytys, totali propaganda, kitaip manančių persekiojimas ir policinė, viską iki smulkmenų kontroliuojanti draudimų ir baudimų valstybė ant slenksčio. E-ou, tinkiai vinkiai, Welcome!

Tai gal atgal į Rytų socializmą su „žmogišku veidu“, kur būsim jauni, gražūs ir laimingi? Kur buvo ta ubagų lygybė ir brolybė, pigi daktariška ir pilnai laimei tik šikpopierio trūko? Bet ten jau seniai laukinis kapitalizmas, oligarchų siautėjimas, viskas dar labiau išvogta, subombarduotas iki pamatų ir ant žmonių kaulų atstatytas Groznas. Ir kasmet manevrai, kaip greitai permesti į Rytus netikėtam puolimui gigantišką armiją, paimti Suvalkų koridorių ir numesti atominę ant Varšuvos.

Kokia kankinanti dilema tikram patriotui ir tradicinės orientacijos žmogui! Pasirinkimas tarp ištvirkusios, mirštančios, save džiaugsmingai naikinančios Romos imperijos, kuri tave uždusins, prarys morališkai ir Aukso Ordos iš Rytų, kuri paims jėga, kai tik atsiras menkiausia, kasdien artėjanti galimybė. Pasirinkimas nuostabus: kas, pro kur ir kokia intencija tave dulkins – gėjų Europa ar Putino tradiciniai?

Briuselio-Strasbūro biurokratų Europa, kuri kariškai, su savo surūdijusiais tankais absoliučiai bejėgė, nesugeba apsiginti net nuo barbarų antplūdžio su pripučiamomis valtelėmis ir pasodinta ant rusiškų dujų adatos, seniai yra militarinis ir politinis nulis. Amerika, pasirinkusi kultūrinį ir civilizacinį susinaikinimą, plūduriuojanti ant trilijonais kasmet leidžiamų tuščių dolerių, pralaimi pasaulines galios varžybas. Traukiasi iš visur ir rengiasi lemiamai kovai su Kinija. Vesti daugiau kaip vieno karo su sau lygiu priešininku ji nebepajėgi ir prioritetus jau pasirinko.

Išeinant Amerikai, nors tą ji ir stengiasi kompensuoti visokiausių sankcijų imitacijomis ir naujų raketų dislokacija, skirta bent jau išsaugoti esamą situaciją – jėgų pusiausvyra Europoje keičiasi nebegrįžtamai.

Amerikai pradėjus rimtus veiksmus geopolitiškai stabdant Kiniją ir tam panaudojus visas savo pajėgas, ką ji jau ir pasirinko, konvencionalaus karo atveju Vakarai Europoje neturėtų šansų.

Deja, gyvename permainų laikais. Keičiantis jėgų pusiausvyrai, gobali įtakų persidalinimo krizė nebeišvengiama ir tik laiko klausimas, kada tai prasidės. Rusija kaip valstybė turi strateginį interesą – susijungti su nepaskandinamu Karaliaučiaus lėktuvnešiu ir ji tą interesą, atsiradus galimybei, neišvengiamai stengsis realizuoti. Ir bet kokios Amerikos krizės su Kinija atveju tai bus pradėta nedelsiant – viskas seniai paruošta, planai guli seifuose, manevruose viskas iki detalių numatyta, suderinta ir praktiškai išbandyta.

Manot, Tautos likimą lemiamu momentu sprendžia jos elitas? Jį mes praradome fiziškai per sukilimus, rezistencijas, papirkimus ir prisitaikymus – dabartinė politinė klasė yra tik savo padėtimi ir biudžeto įsisavinimais suinteresuotos infuzorijos. Kilus globaliai krizei dėl mūsų likimo susitartų mikliai ir be mūsų – keletas skambučių iš kelių ambasadų, ir viskas pasikeistų.

Delfiai ir LRT praplautų ir išskalautų tautiečių smegenis keliuose pakalikų „forumuose“ – argi pirmas kartas? Užkalniai, miliūtės ir tapinai palotų savaitę kitą, ir niekas mūsų neokupuotų – kam tos išlaidos? Pora trejetas sutartėlių, ir būtume finliandlizuoti – įtraukti į vieningą, merkelinę Europą nuo Lamanšo iki Vladivostoko. Kas žino, ar būtume laimingi, bet mūsų elitas – tai tikrai.

Jie visada mus parduodavo – argi pirmas kartas? Klausiat, ką daryt mažiukams tokiame žiauriame ir neteisingame pasaulyje, kuris kitoks negali būti? Ogi rasti kitus tokius – lenkus, čekus, vengrus, slovakus, latvius, estus. Ir padaryti tokią mūsų kainą, kurios neapsimokėtų mokėti.

Tam reikia mažai ir be galo daug – paimti likimą į savo rankas.

Norint bent minimaliai užsitikrinti išorinį saugumą – kad ir tokio lygio, koks yra dabar, – valstybingumo išlikimą reikia pirmiausia susitvarkyti savo šalies viduje.

Didžiausias pavojus nacionaliniam saugumui dabar yra parazituojantis šalies elitas ir jo suformuota valdžia, be perstojo rėkianti apie pavojus nacionaliniam saugumui.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Taigi, Algimantai,

dabar Lietuva gyvena kaip sultono odaliska hareme: tiksliai žino, kad bus išdulkinta, tiktai nežino, kada ir už ką…

Onutė

Visiškai pritariu, kito kelio nėra, tik susitvarkyti šalies viduje, nors tai irgi nieko negarantuoja, bet bent jau duoda šansą. Kitaip – jau matom, kas vyksta. Pirmiausia, visus įslaptintus 75 m. paskelbti viešai, priimti įstatymą dėl ryšių su užsienio dariniais bet kokia forma deklaravimo, panaikinti Konstitucinį teismą arba peržiūrėti jo formavimo principus ir galias, nes jis tapo tik politiniu įrankiu, nuleisti praeinamumo į Seimą kartelę, įtvirtinti galimybę atšaukti Seimo narį, Prezidentui suteikti didesnes galias, bet ir asmeninę atsakomybę, nuleisti parašų skaičiaus kartelę referendumo paskelbimui. Na, ir bent jau politiškai nubausti tuos, kurie, bus įrodyta, kad savo sprendimais kenkė valstybei ir jos žmonėms. Tuomet jau galima pradėti taisyti padarytas klaidas ir pradėti valstybės gyvenimą kitaip.

pdd

Pokyčiai prasidės,kai bus pradėti vardinti asmenys kalti dėl susidariusios padėties.Kai p.Rusteika nerašys apie blogybes nekatraja gimine,o sakys dėlto kaltas A ir C.Tik asmeniškai įvardinant galima pajudėti iš mirties taško,kaip buvo su parašais prieš Raskevičių,kai reikalas iš karto tapo viešas ir aktualus,bet buvo valdžios numuilintas.Jei Baltarusijoje visada kaltas Lukašenka,Rusijoje- Putinas,USA- Baidenas,tai kodėl už nieką neatsakingas kas nors Lietuvoje.Nors paradoksas- ordinus ir medalius gauna,o darbai jų nežinomi.

Aura

Gaila kai kaltinama tauta. Turim siekti, kad žmonės būtų labiau pilietiškai įgalinti.

Prašalietis

Kaip patvirtina Lietuvos istorija, čiabuvių gyvenamose teritorijose kas keli dešimtmečiai „kyla į kovas, šaukdami vsio prapalo” atitinkamo laikotarpio pagimdyti „tautiniai” pseudo patriotai. pavyzdžių yra daugiau nei reikia… Tarpukario laikotarpiu „tautinis patriotas” ir nacių kolaborantas Noreika-Vėtra kilo ir kvietė į kova „už Lietuvą ir tautą” su šūkiu „žydams nevergausim ir juos vysim iš Lietuvos”, 1939 metais naujo Seimas kilo į kovą prieš išnaudotojus šaukdamas „Stalino saulė mus išvaduos nuo užsienio ir vietos išnaudotojų, prieš karą Lukša-Daumantas su LAF kvietė naikinti be pasigailėjimo Lietuvos žydus ir vietinius ir rusų bolševikus, po karo Sniečkus, Paleckis ir tuometinis „patriotinis” aktyvas kvietė išnaikinti po miškus bėgiojančius nacių pakalikus ir buržuazinius nacionalistus, Gorbačiovinės perestroijkos pagimdytas „tautinis patriotinis” KGB-istinis ir komunistinis aktyvas kilo į kovą „už laisvę,… Skaityti daugiau »

Dzeikas

atydziai skaiciau ir nuosirdziai bandziau suprasti ka cia Prasalaitis parase…supratau tik,kad tarptautiniu ir tautiniu parazitu susivienijimas nieko gera nezada „eiliniam” (Prasalaiciui praeityj patogiau buvo sakyti „darbo”) zmogui.
O ideja tai kokia? Det skersa ant visu nes Putinas mazesne blogybe? O vakaru demokratijos visvien isduos?
Prasalaiti, tu „uzkokoleike” gulaguose kasei? Ar sarasiukus sudarinejai, atsip. – patarinejai ka semt ,ka nesemt, – kam vaziuot, kam ne?
Pagal smegenu dulkinimo pobudi esi persidaziusi, tautinio Zirinovskio papiginta kopija.

Prašalieti,

ar jau savo galą jauti, kad tr_di kiek neužmatai? Nepavėluok grįžti į tėvynę.

Garbus Rusteika

tik protingai pradėjo, bet kitaip baigė. Likimą į savo rankas galima imti turint realią jėgą, kuri šiuolaikiniame pasaulyje yra arba milijardai dolerių, arba sava naujausia karinė technika, kaip tie Erdogano dronai ir dar, suprantama, su atitinkamomis raketomis. Geopolitiniame lūžyje esančiai Baltijai trys viltys: 1) Skubi sąjunga su trečia jėga, jei tokia susiformuotų iš Turkijos ir Ukrainos, 2) Ordos subyrėjimas dėl vidaus konfliktų ir Kinijos nepasiruošimas užimti ją iki Uralo, 3) Mistinis stebuklas, o jis įmanomas tik VISIEMS atsivertus į Viršrealią Jėgą, reikalaujančią PASItikėjimo, kurio ir pats Autorius vargu ar bent pakankamai turi. Kuris turi, džiaugsis ir negiedos gedulingų giesmių. Be šių vilčių artimesnėje ateityje arba kovidinis mirties konclageris, arba atominis karas. Todėl ketvirta viltis – individualistinė: asmeniškai nepasiduoti ir laimėti… Skaityti daugiau »

Al.

Sovietmečiu užaugęs kolaborantų luomas ir anksčiau buvo ,,parazituojančiu elitu”. Tai nėra kažkokia naujiena, dėl kurios reiktų rautis plaukus. Visi politikai visus 30 metų tai žinojo. Naujiena tik ta, kad Vakarų demokratijos perėjo į Orvelo aprašytą savilikvidacijos fazę. Tam, kad išliktume tokiom sąlygom įprastinio pavirkavimo neužteks – turėsim surasti ryžto pereiti į aukštesnį sąmonės ir saviorganizacijos pakopą. Nors ir ,,veikdami lokaliai”, turim pradėti ,,mąstyti globaliai”.Turim ieškot sąjungininkų aplinkinėse tautose.

BLIUDO GYNEJU ELITUI

Kokia dar gali buti viltis, atgimimas, kova, jei net „sventos” Tiesos.lt turi visas sistemines ziniasklaidos ydas? Tiesos, kur Rusteikos straipsnis apie papkes ir babkes, kur straipsniai apie Anusausko tarnystes? Kur apie Bubnys VS JAKUBAUSKAS? Ir pan. ir t.t.
Griausim sistema, bet tik dali? Nelieciamuju neliesim?

Dzeikas

Al., pirmiausia reikia viduj susitvarkyti.Zmogus turi buti laisvas, ir vietine bendruomene turi tureti placias teises. Teismus sutvarkyti…O kai visa tai bandoma keist plepalais apie lietuvybe ir stiprinant represine sistema – tai su lietuvybe ir susems. Ratilio galesite sokt grojant rusiskai garmoskej su balalaiku akomponementu..
Sajungininkai patys atbegs ,kai pamatys kad yra su kuo ir apie ka kalbetis

Al. Dzeikui

Vidinis darbas ir išorinis vienas kitą paremia. Nėra jokio ,,pirmiausia”. Tau ta lietuvybė turbūt jau ir sapnuos matai. Jei savo neapykantos lietuviams numalšinti niekaip negali, kuriam galui čia gaišini savo brangų laiką ? Jei žinai, kad tavo tauta pranašesnė, tai kas trukdo puoselėti ją?

stasys ..keletas minčių

Aštrūs Algimanto požiūris į dabartį. Nesakau kad teisingas , bet vistik turi savų argumentų kurie verti diskusijos .Niekas jau neabejoja tuo kad vakarai su tos pačios Rusijos pagalba stato nauja geležine siena kurios pagrindu taps nauja ideologija paremta ne visuomenine santvarka o žmogaus vertybėmis .Nors Algimantas ir virkauja apeliuodamas į Putino Rusija , bet jis negali rasti kito požiūrio į ją tik tą militaristini ,kurio pagrindu statoma ta nauja ‘slaviska imperija’ .Tai nėra teisinga , okupuoti šiandieną svetima teritoriją vienos jėgos pagalba per brangu , ir jei sekti karštus įvykius pastaruosius trisdešimt metų ,rastume jog tokie veiksmai tai imperijai pavykdavo tik tuo atveju jei buvo sukurtas tinkamas mentalinis ryšis problemose tos konkrečios okupuojamos visuomenės viduje . Seni žmonės dar gerai… Skaityti daugiau »

13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top