Algimantas Rusteika. Negrįžtamumo taškas

Ten jau buvome: mums į akis meluoja ir mes žinom, kad meluoja, ir jie žino, kad mes žinom, ir mes žinom, kad jie žino, kad mes žinom. Tai rodo, kad visos sistemos priemonės jau išbandytos, toliau arba diktatūra, arba prasidės pabaiga. Ir jie tą taip pat žino.

Tai pirmas artėjančios politinės krizės ženklas. Ikikrizinės būklės užvaldyta politinė sistema negali sau leisti net mažiausio pralaimėjimo ir turi laimėti visas pradėtas kovas. Kitaip parodytų silpnumą ir sugriautų baimę, ant kurios laikosi stabilumas.

Krizei prasidedant, situacija dar gali būti suvaldoma, tačiau priemonės jau turi būti kitos. Politiniame versle taip pat reikia taikyti nuolaidas, kad išsaugotum rinkos kontrolę ir savo ateitį. Ko nepadarysi šiandien, rytoj jau nebesuveiks, praradimai ir išlikimo kaina vis didės.

Kitaip prasideda nebegrįžtamumas, tačiau tam suvokti valdantiesiems nepakanka proto. Tai antras krizės ženklas, kada dėl arogancijos ir nenoro prarasti dalelę dabarties komforto prarandama politinė ateitis. Vilniaus burbulo žvaigždutės pačios susikūrėte situaciją. Ačiū.

Būtumėt priėmę tuos surinktus parašus, padėkoję, perdavę ekspertams ar kokiai komisijai, palaukę išvadų iki rudens, būtumėt pakvietę į TV forumą autorius padiskutuoti – ir nebūtų buvę jokių Maršų. Bet ne, reikėjo apipilti purvais autorius, paleisti tapinus su tuščiom dėžėm, išsityčioti iš žmonių valios. Ir žmonės pakilo.

Aukojo ne korporacijos ar norvegų ambasados, kaip aniems, bet tūkstančiai žmonių, net senelių namai, populiariausia auka – nuo 2 iki 20 €. Iš užsienio parėmė tik viena firma – emigravusių lietuvių įmonėlė pervedė 100 €. Ir net ten bematant susilaukė organizuoto LGBT puolimo, apie tokią „nuodėmę“ informuojant klientus ir raginant atsisakyti paslaugų.

Atspausdinau visus banko išrašus, kada Raimondas ėjo į audienciją pas kardinolą Sigitą, nes pro visur ėjo melas, kad mus finansuoja rusai ir šešėlinis biznis. Pavartė vyrai minutę tuos pluoštus lapų su tūkstančiais pavardžių, pamatė aukas ir apsiašarojo abu – tai žmonės iš paskutiniųjų aukoja. Dvasininkų rezistentų neapgausi, ir vyskupas Jonas, ir kunigas Robertas bemat atpažino propagandą ir stojo su Lietuva.

Bet ir tada dar galėjot išvengti to, kas yra dabar. Kas trukdė atvykti į mitingą ir pakalbėti, juk mandagūs kvietimai buvo išsiųsti ir Šimonytei, ir Čmilytei? Na, būtų pradžioj nušvilpę, bet po to būtų ir išklausę. Kas trukdė pakviesti susitikti, pasikalbėti, paieškoti kompromiso, juk atstovaujat ne tik tuos, kurie balsavo už jus, bet visus žmones? Prezidentas pasveikino – ir ką, karūna nenukrito ir nieko neprarado.

Bet ne, vėl reikėjo purvo ir melo dozės per visą žiniasklaidą. Reikėjo paniekinamai pareikšti, kad nieko nedarysit. Reikėjo Šimašiaus draudimo, kuris absoliučiai antiįstatymiškas ir nieko nesustabdys. Ir žmonės, kurie jau buvo aprimę ir pradėję ruoštis vasarai, dar labiau susitelkė, daugybė abejojančiųjų, kurie pabijojo Maršo paveikti propagandos, dabar atsibudo.

Vėl mitingai pirmuosiuose puslapiuose, nemokama reklama kur tik nori! Vėl aukos, kurios buvo apstoję, plūste plūsta – tik darykit tą mitingą! Tik kad beveik nieko nebereikia daryt, jūs viską už mus padarėt, ačiū, brangieji! Tik žinokit, kad jums toliau pliuškenantis alternatyvioje LRT srutų realybėje, dabar situacija vėl pasikeitė ir to, ko nepadarėt, nebepakaks, net jei padarysit.

O gal manot, kad draudimas suveiks? Apstatysit šarvuočiais ir blokpostais sostinę, kad žmonės neatvažiuotų? Nubausit baudomis organizatorius? Nejuokinkit, žmonės jiems sumes už kokias tik nori baudas, nes tai ne organizatorių, o žmonių valia ir baudų kvitai bus įrėminti, kabos svetainėse ir greitai turės didesnę vertę už valstybės ordinus.

O gal paleisit nuo grandinės riaušių policiją su vandens patrankomis daužyti bananais mamų ir tėčių su vaikais, prieš senus žmones, deputatus, kunigus, su vėliavom giedančius Lietuvos himną? Ar gal visus irgi nubausit? Jeigu taip galvojat – esat politiniai bepročiai, to net sovietų okupantai nedrįso. Visuomenė pajudėjo, daugybė organizacijų ir žmonių telkiasi, kalbasi, planuoja veiksmus.

Tam, kad permainos prasidėtų gyvenime, jos pirmiau turi įvykti žmonių galvose. Maršo metu nusileidusi šviesa ir viltis kaip vaistai išsivaikščiojo po visą Lietuvą ir suveikė. Tauta jau išeina ginti savo priimtos Konstitucijos ir nebandykit jos stabdyt, nes tai bus paskutinė jūsų klaida.

Dabar pagaliau prasideda pasirinkimų metas kaip 1988-siais, kai vieni tapo brazauskais, kiti – burokevičiais. Ir teks rinktis ne mums iš pakištų sąrašėlių, o jums.

Pagalvokit gerai, ponai, pasitarkit su antrosiomis pusėmis, nes kaina kol kas nėra didelė, kol ne visi tą suprato. Kas protingas, jau patyliukais renkasi, nes negrįžtamumo taškas praeitas.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
18 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Mazumu atstovui ruskeikai

Kokias kvailystes cia paistote ?

Kis

be reikalo moralizuojate,juk jie to siekia,tikrai pasieks.

DDD

Tai kad ne tik Tapino, bet ir Grinevičiaus parašai pagaminti kodū generatoriumi.

nieko sau

„Būtumėt priėmę tuos surinktus parašus, padėkoję, perdavę ekspertams ar kokiai komisijai, palaukę išvadų iki rudens, būtumėt pakvietę į TV forumą autorius padiskutuoti – ir nebūtų buvę jokių Maršų. Bet ne, reikėjo apipilti purvais autorius, paleisti tapinus su tuščiom dėžėm, išsityčioti iš žmonių valios. Ir žmonės pakilo.”

Andrius Tapinas – Seimu Marso iniciatorius?!
biski persistenge infliuenceris?.. uz grandu pinigus „aukledamas” visuomene, paaukojes sava seima, issiskyres… kaip ir Zuokas bei kiti „liberalai”…
jokia ideja neapleidzia savojo saltinio. ji kerta bumerangu atgal… ka paseji, ta ir pjauni.

nieko sau

„Aukojo ne korporacijos ar norvegų ambasados, kaip aniems, bet tūkstančiai žmonių, net senelių namai, populiariausia auka – nuo 2 iki 20 €. Iš užsienio parėmė tik viena firma – emigravusių lietuvių įmonėlė pervedė 100 €. Ir net ten bematant susilaukė organizuoto LGBT puolimo, apie tokią „nuodėmę“ informuojant klientus ir raginant atsisakyti paslaugų.”

be Open society foundation, EEA GRANT, NORWAY GRANT, vaivorykstes remejau yra nyderlanduos registruoti fonadai COC bei ARC.. globojantys narkomanus bei sexdarbuotojas..

Taip, būta visko

Absoliučiai visi, kurie kada nors gyveno, neišvengiamai kvėpavo ideologizuotu to realaus, to tragiško gyvenimo oru, kartais su tuo gyvenimu daugiau ar mažiau konfliktuodami, kartais eidami į kompromisus. Ir visada atsirasdavo puspročių, kurie imdavo tvirtinti, kad praeityje viskas buvo tik blogai, o štai jie sukurs visiems tikrąjį rojų. Ir dabartiniai puspročiai, gavę valdžią, yra ne kūrėjai, o teisėjai. Jie nieko nepadaro doro, o draudžia, teisia, kiša savo nesąmones visiems, o kadangi niekas tomis nesąmonėmis netiki, tai griebiasi ir prievartos. Tokio įžūlaus iškrypimo, tokio juodos ir baltos spalvų supriešinimo, sukeitimo vietomis, ko gero, net Nerono laikais nebuvo. Tegul tie „naujo gyvenimo” kūrėjai pirmiausia patys atsako į klausimą: o kur šiandien tie vardai, tie didingi žmonės iš jų aplinkos, kurie galėtų kaip nors… Skaityti daugiau »

Tata tarara

Kas is to, kas is to? Tata Tara Tata tarara.
Neuztenka protestuoti. Reikia tautai parodyti i kokia valdzia pakeisti dabartine. Nes kitaip vel pririnks kalxoznyku ir socdemu ir vel bus tas pats sudas tik kitoj saujoj.
Vienu zodziu, URA, parodysim dabartinei valdziai, o kas bus po jos? Laikas pradeti kreipti liaudi i kazkokias partijas/partija.

Deivis

Mane domina kada bus utilizuota lgbt, kada susiklostys tarptautinė situacija lgbt utilizavimui? ☠️

>DDD

Ką tamsta gali išmanyti apie kodų generatorius, jei net rašyti teisingai nemoki. Nereikia skleisti LRT srutų duobėje išgirstų melų- šią svetainę lankančių jie neveikia.

Paulius

bus brazauskininkai vs burokevičininkai? reiškia manęs ten nebus…

šachmatininkės partija

Jie tikisi lygiujų?

Na ką daryt

LT valdžiai, kai 15 svarbiausių euroatlantinės orientacijos valstybių ambasadorių Lietuvoj to viešai pareikalavo . Negi priešginiaut ?

iliuzijos

kai stalinistai – stribvaikiai – kgbistai vadovauja visai teisingumo sistemai:
GP ir TM, VRM ir teismai, STT ir FNNT ir t.t.

tai kalbėti apie kažkokias esmines permainas gali kalbėti tik idiotas arba numirėlis

>> iliuzijos

jauties priklausomas?..

Diedas

Skystai kažkaip čia viskas gaunasi. Visiškas bardakas-komunizmas. Propaganda šlubuoja. Kaip sovietmečiu. Didžiosios dalies piliečių nepavyko įtikinti mirtino gripo egzistavimu. Šimonytė, kuri dėl koronės turėjo griūt po traukiniu, elgėsi kaip kolūkio partorgas, privalantis atkalbėt nesąmones, nė nė vienu jo žodžiu netikintiems kolxoznikams. Tipo čia taip liepta iš viršaus, taip reikia, vykdykim normas, gausim medalį. Vienadienė, vieniems rinkimams sutverta politinių lavonų „laisvės’ partija nuo rinkimų kampanijos pradžios sąmoningai kiršina visuomenę idiotiškais bet tik iš pradžių erzinusiais išsišokimais. „Priešininkai” privalantys sukelt nepasitenkinimą, taip vadinamos „laisvės” partijos klykavimais, įaudrint liaudį ugningom kalbom, išvesti į maršus, sukelti maištą, dar skystesni. Didžioji dalis primityvi vata, kas diena dešimtys kartų mekenantys „rūūūūūsai puola” ir tikintys kad numirus Lanzbergiui jie nustos gert ir praturtės. Aukščiau esantis straipsnis nenuoširdus,… Skaityti daugiau »

Al.

Kadangi samokslas pasaulinio mąsto, tai ir pasipriešinimas jam turi būti pasaulinis. Visiems geros valios žmonėms būtina jungtis į vieną tinklą. Ir suvokti kas yra oponentas. Jei tai tik ištvirkėliai ar sukčiai, tai viena, o jei tai kominterno mafija, tai lengva nebus.

Stiklo valytuvas

O ką aš vis kartoju…

Antanas

Vieni kunigai buvo kgebistai, kiti kgebistai kunigai pabėgo į Baltarusiją, kiti populiarūs kunigai ano meto nomenklatūrai krikšto apeigomis Kauno zoologijos sode krikštijo tigrus su intelektualiais meno krikštatėviais, kiti laimina medelius, iš „atliekų” (atsiprašau, kad pensininką dvasiškį taip vardiju) sukurtas kardinolas dar kai kur apsireiškia ir suklumpa prieš alkoholio reklamą, pataikaujant Grybauskaitei,( „su draudimais nieko nelaimėsime…”) tai va ir su prezidentais ir su dvasiškiais kaškas ne taip, kai tuščiose ES bažnyčiose aidi velnio juokas.

18
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top