Almantas Stankūnas. Apie „Kembridžo internacionalo“ dvasią ir Vilniaus universiteto docento V. Bartninko skleidžiamą šmeižtą

Parašiau trumpą komentarą apie Vakarų neatsparumą marksizmo ideologijai po VU docento Viliaus Bartninko įrašu veidaknygėje. Šis docentas baigė Antikinės filosofijos studijas Kembridžo universitete ir šiuo metu yra VU klasikinės filologijos katedros vedėjas.

Į mano komentarą greitai atsakė VU TSPMI studentas Jokūbas Kupčinskas, kuris, užuot atsakęs konstruktyviai ir dalykiškai, grynai leftistiniu komjaunuolišku stiliumi puolė, jo taip ir nepasirūpintą politologiškai apibrėžti, ,,kraštutinę dešinę“ ir Nacionalinį susivienijimą.

Priminiau jam, kad pagrindinė kraštutinės dešinės, jeigu ir kiek tai nėra leftistų sukonstruotas ideologinis baubas, „nuodėmė“ yra prisirišimas prie realybės, turėdamas omenyje vengimą pasinerti į XXI a. vakarietiško marksizmo ir jo ,,kritinių teoretikų“ ideologinius sapnus. Ir pasiūliau, peržiūrėjus Nacionalinio susivienijimo pareiškimus, paneigti savo teiginius arba nurodyti ir pagrįsti daugiau mūsų sambūrio nuodėmių.

Jaunasis kairės gerbėjas nėrė į krūmus. Tačiau čia pat prisistatė doc. Vilius Bartninkas, kuris ištrynė jam neskirtą mano komentarą ir išvadinio Nacionalinį susivienijimą homofobine ir antisemitine organizacija.

Teko pareikalauti docento pagrįsti lengva ranka švaistomus epitetus, nes kitaip jis pasirodys esąs paprasčiausias šmeižikas.

Docento atsakas atitiko geriausias kraštutinės kairės – totalitarines neomarksistų praktikas. Buvau blokuotas, o mano komentaras su visa diskusija – ištrinti. Apskritai tai nestebina. Kembridžas – neabejotinai solidus universitetas. Tačiau savaime neapsaugotas nuo marksistinio komunizmo ideologinio tvaiko.

Jame niekada netrūko komunistuojančio gaivalo. Užtenka prisiminti vien ,,Kembridžo penketuką“ – komunistinėmis idėjomis apsinuodijusių ir todėl net atsisakiusių atlygio bei vien iš fanatizmo SSRS dirbusių neprilygstamų šnipų tinklą. Pastarasis neretai laikomas efektyviausia ,,kurmių“ grupuote ne tik KGB, bet gal net viso pasaulio užsienio žvalgybų istorijoje.

Šiaip ar taip, doc. V. Bartninkas iš šio universiteto parsivežė ne tik ten įgytų klasikinės filologijos žinių. Atrodo, kad atsivežė ir neblėstančią ,,Kembridžo internacionalo“ dvasią, kaip buvo vadinama ne tik universitete, bet ir visoje Anglijoje prieškariu tvyrojusi prokomunistinių nuotaikų persmelkta atmosfera visuomenėje. O kad toji dvasia jam nesvetima, rodo apgailėtinas NS šmeižtas.

Dabar teks doc. Viliui Bartninkui užduoti kelis nepatogius klausimus:
1. Kokius turite įrodymus, kad Nacionalinis susivienijimas yra homofobinė organizacija? Primenu žodžio homofobija apibrėžimą: „Neklinikinės kilmės terminas, apibūdinantis neracionalią baimę homoseksualams, jų vengimą ar diskriminaciją.“ Būtų įdomu, jeigu paaiškintumėte, kuo šis apibūdinimas skiriasi nuo okupacinio komunistinio režimo laikais kitaip manantiems dalintų ,,nacionalistų“, ,,fašistų“, ,,reakcionierių“ ir kitų panašių niekinančių bei žeminančių etikečių. Taip pat būtų labai gerai, jeigu galėtumėte pakomentuoti, kuo patopsichologines konotacijas turinčio termino ,,homofobija“ klijavimas skiriasi nuo sovietinio režimo praktikos oponentus traktuoti ir su daugeliu jų elgtis kaip su psichiniais ligoniais. Šitaip išsklaidytumėte pagrįstą susirūpinimą, ar nesate moraliai pasiruošęs pritarti leftizmo ir savo idėjinių oponentų ,,gydymui“ psichiatrinėse ligoninėse ir reikalauti, kad jiems būtų vėl išrašinėjama kas nors panašaus į tais laikais madingas ,,vangiosios šizofrenijos“ diagnozes.

2. Kokius turite įrodymus, kad Nacionalinis susivienijimas yra antisemitinė organizacija? Primenu žodžio antisemitizmas apibrėžimą: „Priešiškumas ar išankstinis nusistatymas, nukreiptas prieš žydus, kaip tautinę, religinę ar rasinę grupę. Antisemitizmo terminas apima bet kokią neigiamą ekspresiją žydų atžvilgiu, nuo individualios neapykantos iki žiauraus persekiojimo.“ Įdomu, kad uoliai ieškodamas tariamų antisemitų NS gretose, jokiu įrašu neišsakėte paramos Izraeliui po siaubingo Hamas teroristų išpuolio ir, kaip būdinga daugumai leftistų, niekaip nereagavote į Hamas palaikančių tikrųjų antisemitų siautėjimus Lietuvoje ir pasaulyje.

3. Ar mano profilio blokavimas ir diskusijos ištrynimas reiškia, kad supratote negalintis apginti visiškai sovietinės komunistinės propagandos stiliumi NS klijuojamų šmeižikiškų ideologinių etikečių ir nepajėgiantis diskutuoti nepatogiomis temomis net su nedocentais?

Dar vienas klausimas VU vadovybei: ar iš tiesų toks doc. Viliaus Bartninko elgesys atitinka VU etikos kodeksą ir šio darbuotojo užimamas pareigas? Gal VU pritaria doc. Viliaus Bartninko šmeižikiškai retorikai ir nepatogių diskusijų vengimui blokuojant oponentą?

Panašu, kad nemaža VU akademinės bendruomenės dalis vėl, kaip ir sovietmečiu, gyvena užsidariusi tik neomarksistinės utopinės tikrovės pasaulyje ir pripažįsta tik tokias diskusijas, kurios atitinka jų ideologinius nuostatas. Jie persekioja ir šmeižia kitaminčius, gniaužia jų pažiūras, trina, naikina, blokuoja. Bet tai nėra atsitiktinumas: visa tai kyla būtent iš esminės jų išpažįstamos ideologijos nuostatos – nesama jokių objektyvių dalykų, tik galia, kurios siekiama nesirenkant priemonių.

O tos priemonės tokios pažįstamos. Moraliai ir politiškai uiti ir šmeižti kolegas, pašalinti juos iš darbo, neretai išsiųsti ir į lagerius ir užimti jų vietą – tokiu keliu SSRS ėjo daugybė universitetuose profesinių aukštumų siekusių karjeristų. Laimė, kalėjimų ir lagerių nebėra. Bet seni įpročiai ir veikimo metodai ne tik nesunyko, o gal net dar labiau klesti.

Vargu ar yra atsitiktinumas, kad VU TSPMI administracijos paskatintų ir remtų studentų-naujųjų komjaunuolių reikalavimu pašalinus prof. Vytautą Radžvilą iš instituto dėl ,,ideologiškai neteisingų“ pažiūrų, jo skaitytas kursas kaip akademinis grobis buvo padalintas L. Jokubaičiui ir V. Bartninkui, gerai žinojusiems visas profesoriaus atžvilgiu skleisto šmeižto ir susidorojimo su juo aplinkybes.

Jie nesigėdijo šio grobio priimti ir juo pasidalinti. Tačiau panašu, kad doc. V. Bartninkui ir jam atskubėjusiam į talką ,,pažangiam“ TSPMI studentui šito maža. Todėl jie toliau nuosekliai tęsia šmeižto akciją. Dabar jau bandydami apšmeižti profesoriaus Vytauto Radžvilo vadovaujamą Nacionalinį susivienijimą.

Ištrauka iš diskusijos su V. Bartninku.

4.6 9 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
27 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Almantai Stankūnai, kada bus atkurtas Kazio Škirpos alėjos pavadinimas?
Kada bus Vytis Lukiškių aikštėje?

Pilietinis nepaklusnumas

Koks įsakmus klausimas. Ar ponas Almantas ir ponu Vytautu Sinica dviese gali imti ir pabalsuoti Taryboje tuo klausimu, kad priimtų teigiamą sprendimą?

blue yellow zov marinie

…atsirado nors vienas adekvatus zmogus.Matom vienuolika plius…durniu.Na,reiskia,Tiesas komentuoja apie 20 ..didesne puse..visiski begalviai….geras lt gyviu atspindys…..wiskarius ,cigaras,bobos ir fsio,lauksim finaaaaalo.

Steponas Batoras

Kai išrinksite daugiau padorių žmonių į tarybą.

Pilietinis nepaklusnumas

Mielas Almantai, nešvaistykite savo laiko šito nevertiems žmonėms.

Nekreipkite dėmesio, neverta.

Jokios pareigos, jokie universitetai, jokios premijos nesuteikia nei proto, nei sąžinės.

Mickėyus Mousėas

Kaip tik kas pasako – Vilniaus Universitetas , man pasąmonėj vaizdialis iškyla:
https://universiteto.lgbt/wp-content/themes/orgsvetaine/img/logo_header.png

Steponas Batoras, 1579

Bandau įsivaizduoti, kaip tai būtų lotyniškai 🙂 Societas sodomitarum Universitatis Vilnensis?

step by step:(
Patiko,nes gana tiksliai. Tik kad ten jau visa sodomitų irštva : Vilnensis Universitas Sodomitarum
Paprasta

Nea. Tikrasis VVU pavadinimas buvo ir tebera:

Вильнюсский государственный университет имени В. Капсукаса

Steponas Batoras

Nesupratot bajerio 🙂 Tiek to.

nekreipkite jokio dėmesio

Jokio!

sfdhg

Gal galima tokius paduototi į teismą už šmeižtą ir garbės bei orumo įžeidimą.

Vaizdelis

Vasara. 2024 metai. Palanga. Pajūris. Ant jūros kranto sukrypusi pašiūrė. Pro jos lentines duris iki pusės nuogas diedas tempia už ragų laukan aviną: „Nesispyriok. Aš vietoje tavęs du Vilniaus universiteto docentus apgyvendinsiu…”{

Paul Casimir

Docentas netrukus taps profesoriumi.

Sarbievijaus kiemas

Ne taip paprasta 🙂 Vienas asmuo, žinomas kaip Tartiufas, neseniai iš profesorių buvo vėl sugrąžintas į docentus 🙂

Arkadijus Gaydaras :)

Žinot, iš ko lengviausia pažinti pupulį? Iš irzlumo. Jie labai lengvai suirzta.

Mickėyus Mousėas

Ne į temą ,bet! Skubu pasidalinti džiugia žynia. Tai Kalėdinis Stebuklas! Šv.Dvasia tikrai egzistuoja!
https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/2141203/ziniasklaida-atostogu-iseinancia-lygiu-galimybiu-kontroliere-sabatauskaite-pavaduos-ziobiene

Paul Casimir

Kiek dabar kikenančių Lietuvoje! Aš irgi. Net iš nevykusios parodijos galima juoktis ir šaipytis, jei jinai antihumaniška. Tokie dalykai parodo absurdo akivaizdumą (atsiprašau už kalambūrą), ir daugelį gal privers susimąstyti.

Šnipų amžius

Ten JK,Londone kadaise Marksas gyveno ir ten randasi bene pagrindinė pasaulinė marksistų kalvė, bazė, paskirstymo punktas į visas kitas šalis siųnčia agentus,šnipus.Yra gi pas mus ta žymi rašytoja Lietuvos lenkė iš Londono,taip pat praėjusi neaiškų kokią slaptą anglišką stažuotę. Neįmanoma JK baigti prestižinių mokslų,kilti ten karjeros laiptais nepasidarius pasaulio piliečiu,su dviguba sąmonės pilietybe,su asmenybės susidvejinimu,savęs sudievinimu aukščiau kitų.

Paul Casimir

Fabian Society. Vilkai ėriukų kailiuose.

Ethan Huff (News Target)

Pascalis Najadi, WEF įkūrėjo Hussaino Najadi sūnus, kaltina Švabą ir kitus WEF vadovus „nusikaltimais žmonijai“. Najadi sako, kad Schwabo ir jo bičiulių nusikaltimai yra tokie dideli, kad reikia nedelsiant suimti tiek Schwabą, tiek kitus WEF vadovus, tokius kaip Billas Gatesas, taip pat Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO),  vaistų pramonės ir technologijų pramonės vadovus. Najadi tėvas su Klausu Švabu įkūrė WEF dar 1971 m. Po dešimtmečio jis pasitraukė, pasibjaurėjęs Švabo žmonijos ateities vizija. Najadi, beje, padavė ieškinį ilgamečiam Šveicarijos ministrui pirmininkui Alainui Bersetui dėl melo visuomenei apie COVID injekcijas, dėl ko Bersetas praėjusį birželį atsistatydino. Anot Najadi, žvėries pilvas yra Ženeva, Šveicarija, kuri, jo teigimu, yra globalistų pasaulio valdymo centras – „Velnias gyvena Ženevoje“. „Visas blogis pasaulyje, susijęs su žmonijos žudymu, deja,… Skaityti daugiau »

Paslaptys

Šveicarijos niekas nepuolė per I ir II pasaulinius karus.Matyt kažkas ten tokio yra,kad tą šalis lieka,kaip gražus pyragaitis ant lėkštutės,ne visiems prieinama.

Stiklo Valytuvas

Labas rytas, pabudome ir kelkimės…
Ilgai miegojai…
Sveikinu su pabudimu.

Paulius

Bandymai diskutuoti su tais padarais reikalaujant „argumentų“ yra tokia beprasmybė, kad sukelia nuostabą. Viskas paprasta ir aišku – viešai skleidžiamas šmeižtas, skundas policijai, atsisakymas pradėti turimą, skundas dėl pareigų nevykdymo, teismas. Tada prasideda smagioji dalis – spektaklis, kaip kūlversčiais vartosi teisėjai, pakliuvę į „keblią padėtį“. Arba kylanti nuostaba, kad kartais teismai vis dar supranta savo priedermę ne kaip „pažangios ideologijos skleidėjų“ dangstymą. Būtų savo laiku valinskų pajacas atsidūręs teisme, gal neturėtume tokios gausos pažangių drąsių erelių

Paprasta

Reikia skusti akademines etikos komsijai. Yra keturi poveikio metodai, ir tokiems kaip Bartninkas is tu keturiu tik bausme (angl. terminas „positve punishment”) tera suprantama.

Konservas yra šudas

Jokuobas Kupčinskas yra seimūno konservatoriaus, buvusio Kauno mero Andriaus Kupčinsko sūnus.

Gerai tevelis savo atžala komunizmo ideologija prišere.

27
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top