Almantas Stankūnas. Daugybinė pilietybė – tautų ištirpinimo globaliame pasaulyje projekto dalis?

Dalyvavau LRT televizijos debatuose dėl referendumo skirto Konstitucijos nuostatų keitimui dėl kitų šalių pilietybės gavimo LR piliečiams neprarandant LR pilietybės.

Akcentavau, kad esminis siūlomų pokyčių tikslas yra toliau skatinti lietuvių tautos ištirpinimą Pasaulyje, paverčiant Lietuvą tautų katilu ir taip griaunant valstybę.

Ir tai vykdoma tęsiant panašią politiką visos ES mastu.

Nors referendumo siūlymui pritarančių politikų retorika bando demonstruoti rūpestį valstybę, tačiau jų darbai kalba priešingai:

– Ratifikuotas imigracijos paktas,

– Skatinama imigracija į Lietuvą, netgi ir iš nedraugiškų šalių,

– Lietuvos vizijoje 2030 skelbiama, kad Lietuva yra visame Pasaulyje ten, kur yra bent vienas lietuvis,

– Lietuvos vizijoje 2050 tik vieną kartą – Mindaugo laikų kontekste minima lietuvių tauta, o tarp siektinų rodiklių nėra emigracijos mažinimo ir gimstamumo didinimo,

– Lietuvos valdantieji nesirūpina, kad Lietuva būtų brangi piliečiams, jie jaustų valdžios dėmesį ir troškimą atliepti jų lūkesčius – pvz. premjerė, vietoj atsakymo į kritiką, siūlo po keturių metų išsirinkti naują valdžią,

– Lietuva yra tarp ES šalių, kurių piliečiai mažiausiai didžiuojasi savo pilietybe ir valdantiesiems mažai rūpi šis faktas,

– Lietuvos politikai nesirūpina ginti piliečių interesų kai kyla problemų bendraujant su kitų šalių valstybinėmis institucijomis ar teisėsauga ir dar daugelis kitų aspektų.

Taip pat debatuose kiek galėjau, turėdamas ribotą pasisakymų laiką, paminėjau ir kitus svarbius argumentus, kodėl derėtų balsuoti prieš referendumo pasiūlytą sprendimą.

Pasigedau galimybės daugiau diskutuoti su kiekvienu oponentu tiesiogiai, nes kvietimas pasisakyti buvo duodamas visiems iš eilės.

Visus debatus galite išgirsti laidos įraše: https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000325557

Taip pat įdedu partijos Nacionalinis susivienijimas suvažiavimo rezoliuciją dėl šio klausimo. Joje yra visi svarbiausi argumentai, kodėl kviečiame referendume balsuoti prieš.

Galimai politinė reklama.

4 8 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
24 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
24
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top