Andrius Navickas. Rinkimai tęsiasi (II)

Šįsyk pabandžiau per du kartus peržvelgti visas vienmandates apygardas. Vėl teko pripažinti, kad tai – labai daug laiko ir energijos reikalaujanti pastanga. Ar vertėjo stengtis? Nesu tikras, tačiau, jei bent kam mano pastabos pasirodys svarbios, man tai bus atlygis už tą laiką, kurį skyriau šiai subjektyviai apžvalgai.

Pastarieji rinkimai paliko daug „nuosėdų“. Turiu galvoje, pirmiausia, visus pažeidimus, kurie buvo užfiksuoti, o kiek dar jų nebuvo užfiksuota oficialiai! Dar kartą paaiškėjo, kad mūsų teisėsaugoje reikia labai rimtų pertvarkų. Kol kas prokurorų ir teisėjų vaidmens imasi žurnalistai. Tai nėra gerai. Tačiau, ką daryti, jei teisėsaugos institucijos reaguoja pasyviai?

Antrasis turas bus labai svarbus. Tačiau nepamirškime, kad mūsų politinės pareigos nesibaigs sulig rinkimų pabaiga.

Pirmoji dalis – čia.

19. Danės apygarda

TS-LKD atstovas N. Puteikis pirmajame ture surinko daugiau nei 28 proc. balsų, tačiau jis jaustis ramus tikrai negali. Jo oponentas liberalcentristas R. Taraškevičius aktyviai derasi su kitais kandidatais ir bando formuoti bloką prieš N. Puteikį. Tikėtinas scenarijus, kad po rinkimų R. Taraškevičius oficialiai pereina pas liberalus, jei šie per rinkimus oficialiai paremia jo kandidatūrą. Tiesa, Liberalų sąjūdis viešai deklaruoja, kad antrame ture visur palaikys savo partijos arba TS-LKD kandidatus. Ar bus išlyga šioje apygardoje? Na, N. Puteikis nėra patogus politikas savo partijos vadovybei – tad, gali būti, kad ir ji pati nelabai prieštarautų tam, jog į Seimą patektų R. Taraškevičius. Tiesa, visa tai galimybių dėliojimas.

Mano pasirinkimas – N. Puteikis.

20. Baltijos apygarda

TS-LKD atstovas P. Jurkevičius nesugebėjo prasimušti į antrąjį turą ir čia varžysis liberalas A. Šulcas bei „darbietis“ R. Paliukas.

Mano pasirinkimas: apsispręsti nesunku – A. Šulcas.

21. Marių apygarda

Mano galva, antrasis turas čia bus tik formalumas. Netikiu, kad „darbietė“ B. Boreikina gali rimčiau konkuruoti su Liberalų sąjūdžio pirmininku E. Masiuliu.

Mano pasirinkimas – E. Masiulis.

22. Pajūrio apygarda

Čia konkuruos TS-LKD atstovas P. Žeimys ir „darbietė“ G. Krasauskienė.

Mano pasirinkimas – P. Žeimys, nors jo konkurentė tikrai simpatiška asmenybė, tačiau renkuosi pagal partijas.

23. Aušros apygarda

Labai apmaudu, kad TS-LKD atstovui E. Vareikiui pritrūko 53 balsų tam, kad jis būtų patekęs į antrąjį turą. Tenka apgailestauti, jog čia prisidėjo tai, kad tą patį elektoratą dalinosi ir E. Vareikis, ir P. Vinkleris.

Antrajame ture kausis socialdemokratas E. Žakaris ir „darbietis“ M. Kiesas.

Mano pasirinkimas – E. Žakaris. Šįsyk ne vien dėl to, kad LSDP – bent kiek geriau nei DP. E. Žakaris man kelia pagarbą ir kaip asmenybė.

24. Saulės apygarda

Antrajame ture čia varžosi socialdemokratas A. Mockus ir „darbietė“ D. Martinkienė. Remdamasis mano turima informacija, norėčiau, kad nugalėtų „darbietė“. Pagrindinis argumentas – labai jau aktyviai komjaunimo veikloje dalyvavo A. Mockus. Bijau, kad įpročiai gali būti išlikę ilgam.

Mano pasirinkimas – D. Martinkienė.

25. Dainų apygarda

Socialdemokratas V. Simulik pirmajame rate surinko net 33,5 nuošimčių balsų ir vargu ar „Tvarkos ir teisingumo“ vedlys šiuose rinkimuose – Valentinas Mazuronis sugebės su juo rimtai konkuruoti antrajame ture.

Mano pasirinkimas – V. Simulik.

26. Nevėžio apygarda

„Tėvynės sąjungos“ kandidatui Juliui Dautartui šie rinkimai klostosi kur kas sėkmingiau nei LVŽS atstovavusiam broliui. J. Dautartas pateko į antrąjį turą, kur jo laukia sudėtinga kova su darbiečiu R. Narkevičiumi.

Mano pasirinkimas – J. Dautartas. Nors ir nesu jo darbo Seime šią kadenciją gerbėjas.

27. Vakarinė apygarda

Tai – labiausiai mane pradžiuginusi apygarda, kurioje virė „titanų“ kova. Nepaisant labai stirpių konkurentų, savarankiškai kandidatuojančiam P. Urbšiui pavyko surinkti daugiau nei 32 proc. balsų. Linkiu jam pergalės, nes esu įsitikinęs, kad toks Seimo narys bus labai svarbus. Jo konkurentas – „darbietis“ A. Petrauskas.

Mano pasirinkimas – P. Urbšys.

28. Aukštaitijos apygarda

Keistas miestas Panevėžys. Vienos apygardos gyventojai trykšta meile dešiniesiems, o gretimoje entuziastingai renkamasi tarp kairiųjų. Šioje apygardoje į antrą turą pateko „darbietis “ R. Trota ir socialdemokratas D. Petrulis.

Mano pasirinkimas – D. Petrulis – jaunas verslininkas ir politologas. Lietuvoje toks darinys tampa įprastas. Nesu tikras, ar tai gerai.

29. Marijampolės apygarda

Negaliu atsikratyti įspūdžio, kad stebiu 2008 metų pakartojimą, kai TS-LKD atstovas A. Vidžiūnas pateko į antrąjį turą kartu su socialdemokratu. Anuomet taip pat nemažai kas priklausė nuo nemenką autoritetą turinčio LSDS nario (šįsyk likusio trečiuoju) Gedimino Akelaičio pasirinkimo. Kiek pamenu, prieš ketverius metus jis parėmė LSDP kandidatą. Argi šiemet jis išsakys paramą A. Mitrulevičiui? Ar ir toliau Marijampolė liks LSDP bastionas?

Mano pasirinkimas – A. Vidžiūnas. Čia apsispręsti tikrai nesunku.

30. Alytaus apygarda

Antrajame ture čia konkuruos „darbietis“ eksministras K. Daukšys ir teisininkas socialdemokratas J. Sabatauskas. Du patyrę politikai, turintys tiek pliusų, tiek minusų.

Mano pasirinkimas – J. Sabatauskas.

31. Gargždų apygarda

Tikiuosi, kad TS-LKD atstovė Agnė Bilotaitė nugalės antrajame ture, ir baigsis gėdinga „gražuliada“. Žinau, kad „tvarkietis“ P. Gražulis lengvai nepasiduos, tačiau, panašu, kad vietos gyventojai jau pavargo nuo jo. Beje, nepamirškit, kad būtent jo demaršas užkirto kelią pradėti Konstitucijos 38-ojo straipsnio (apie šeimos sampratą) tikslinimo procedūrą.

Mano pasirinkimas – A. Bilotaitė.

32. Šilutės-Pagėgių apygarda

Jei reikėtų rinktis tik vieną apygardą, kurios rezultatai mane labiausiai liūdina, rinkčiausi būtent šią. „Tvarkiečio“ K. Komskio pavardė jau virto tam tikro politinio elgesio sinonimu. Tačiau jo konkurentas „darbietis“ (buvęs socialliberalas) A. Skardžius – tai politikas, kurį, mano galva, reikėtų laikyti nuo Seimo per patrankos šūvį. Man labai patinka Šilutės kraštas ir tikrai skaudu: negi jo gyventojai verti tik tiek?

34. Tauragės apygarda

Į antrąjį turą čia pateko socialdemokratas D. Petrošius ir TS-LKD narys teisininkas S. Šedbaras. Pastarasis yra vienas iš keleto TS-LKD atstovų, kurių nesirinkčiau, net ir bandydamas save įtikinti, kad jie – mažesnis blogis. S. Šedbaras tikrai ne tas politikas, kurį norėčiau matyti Seime. Ar tai reiškia, kad D. Petrošius geresnis? Veikiau tai reiškia, kad šioje apygardoje aš paprasčiausiai braukčiau abi pavardes.

35. Plungės-Rietavo apygarda

Šios apygardos rinkėjai, regis, nori stabilumo ir net 30 proc. savo balsų skyrė TS-LKD atstovui J. Razmai. Noriu tikėti, kad tendencijos nepasikeis ir antrajame ture, ir jis nesunkiai įveiks „darbietį“ M. Jurčių.

Mano pasirinkimas – J. Razma.

36. Kretingos apygarda

TS-LKD kandidatas V. Bacevičius įrodė, kad ne taip blogai atliko savo pareigas šioje kadencijoje, jei kretingiškiai ir vėl suteikė jam galimybę nugalėti pirmajame ture. Spėjau, kad bus kiek kitaip. Jo konkurentė – „Tvarkos ir teisingumo“ partijos atstovė J. Vaickienė.

Mano pasirinkimas – V. Bacevičius.

37. Skuodo-Mažeikių apygarda

Prisipažįstu, nelabai tikėjausi, kad antrajame ture „darbietei“ A. Pirtėnienei iššūkį mes būtent TS-LKD narys G. Anužis. Dabar gi tegaliu palinkėti jam sėkmės.

Mano pasirinkimas – G. Anužis.

38. Mažeikių apygarda

„Tvarkos ir teisingumo“ partijos senbuvis Kęstutis Bortkevičius – viena iš nedaugelio vilčių kiek padidinti šios partijos frakciją Seime. Jis konkuruos su socialdemokrate Laima Nagiene, daugiausia dėmesio skiriančia socialinei sričiai. Nors pirmajame ture K. Bortkevičius nugalėjo, tačiau šansų laimėti antrajame, mano galva, jo konkurentė turi net daugiau.

Mano pasirinkimas – K. Bortkevičius. Manau, kad pernelyg didelė socialdemokratų frakcija nėra gerai.

39. Akmenės-Joniškio apygarda

„Darbietis“ Saulius Bucevičius bandys trečią kadenciją iš eilės tapti šios apygardos atstovu Seime. Jam sutrukdyti mėgins socialdemokratė Zofija Paulikienė. Telieka konstatuoti, kad kairieji stipriai įsitvirtino šioje apygardoje. Na, o ką nors patarti nelabai net ir norisi – tik priminti, kad kaip pasiklosite, taip ir išmiegosite.

40. Telšių apygarda

Pirmajame ture „darbietis“ V. Bukauskas tiesiog sutriuškino konkurentus, surinkdamas 39 nuošimčius balsų. Ar Telšių meras socialdemokratas V. Kleiva gali mobilizuoti žmones ir pakeisti tendencijas antrajame ture? Abejotina, bet pabandyti galima.

Mano pasirinkimas – V. Kleiva.

41. Kelmės apygarda

Antrame ture čia konkuruoja du „Rotary“ klubo nariai. Socialdemokratė gydytoja, ilgametė savivaldybės Sveikatos apsaugos komiteto pirmininkė Alma Monkauskaitė bandys įrodyti, kad yra vertesnė už buvusį liberalcentristą agronomą, dabar Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininką Izidorių Šimkūną.

Mano pasirinkimas: Nors LVŽS man kelia daugiau simpatijų nei LSDP, tačiau šįsyk siūlau rinktis A. Monkauskaitę, kurios kompetencijos, mano galva, Seime reikia kur kas labiau nei jos konkurento patirties.

42. Raseinių apygarda

Žvelgiant į pirmojo turo rezultatus stebina tai, jog rinkėjai iš esmės rinkosi tarp trijų kandidatų, nes visi kiti tegavo po kelis procentus balsų. Trečią vietą – ją užimti, regis, labiausiai apmaudu – „laimėjo“ Raseinių rajono mero žmona Vida Ačienė, o į antrąjį turą pateko sovietmečiu buvęs kolūkio pirmininkas sociademokratas Edmundas Jonyla ir į „darbiečius“ perėjęs socialliberalas Darius Ulickas. Jei čia įmanoma įžvelgti pozityvių dalykų, verta atkreipti dėmesį bent į tai, kad abu jie – vietiniai politikai. Tad apygardos gyventojams gal nebus sudėtinga palyginti abiejų nuveiktus darbus. Man tai, deja, pernelyg sunku.

43. Kėdainių apygarda

Jau pirmajame ture nugalėjo darbietė Virginija Baltraitienė. Ką gi, turime gerbti rinkėjų pasitikėjimą – politikė surinko 57 nuošimčius balsų ir gerokai aplenkė visus kitus konkurentus.

44. Radviliškio apygarda

Ką daryti, jei labai nesiseka vienoje apygardoje? Persikelk į kitą, ir staiga pasirodys, kad turi puikius šansus nugalėti! Tai – socialdemokrato A. Salamakino, kuris čia persikėlė po nesėkmingų kovų Kėdainiuose, receptas. Jis pirmajame ture sugebėjo surinkti net daugiau nei 32 procentus balsų. Tikėtina, kad A. Salamakinas įveiks darbietę Z. Žvikienę antrajame ture gana didele persvara.

Mano pasirinkimas – vis dėlto A. Salamakinas.

45. Šiaulių kaimiškoji

Socialdemokratas Linas Andrulis bandys išstumti iš Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovę Rimą Baškienę. Tačiau tai padaryti bus nelengva, nes R. Baškienė ne tik susirinko 30 nuošimčių balsų, bet ir tikrai gali tikėtis dešiniųjų palaikymo, nes Seime ne kartą rėmė dabartinę koaliciją.

Mano pasirinkimas – Rima Baškienė.

46. Pakruojo-Joniškio apygarda

Labai džiaugiuosi, kad čia į antrą turą pateko ne tik liberalas Vitalijus Gailius, bet ir save išsikėlęs kandidatas Stasys Tumėnas. Mano galva, abu pasirinkimai geri, ir esu ramus dėl šios apygardos.

Mano pasirinkimas – jei vis tik reikia rinktis, tai renkuosi V. Gailių. Man bus ramiau, jei tokie patyrę žmonės bus Seime ir pristabdys V. Uspakich.

47. Pasvalio-Panevėžio apygarda

Pirmajame ture į priekį išsiveržė TS-LKD atstovas A. Matulas, kuris čia buvo išrinktas ir prieš ketverius metus. Jis laimėjo daugiau nei 37 proc. balsų. „Darbietis“ V. Liepa liko antras, ir jo šansai abejotini.

Mano pasirinkimas – A. Matulas. Šios kadencijos Seime darbo kovojant su kvaišalais bus dar daugiau.

48. Biržų-Kupiškio apygarda

Čia vyko apylygė ir labai įnirtinga kova. Socialdemokratas A. Zeltinis tik labai maža persvara nugalėjo „darbietį“ R. Vaiginą.

Mano pasirinkimas: norėčiau, kad Seime šiai apygardai atstovautų kas kitas, tačiau kas iš tokių norų?

49. Anykščių-Kupiškio apygarda

„Darbietis“ R. Sargūnas turi neblogas galimybes perimti iš dešiniųjų šią apygardą. Labai nesinorėtų, tačiau juk patys TS-LKD nusprendė, jog čia turi kandidatuoti nelabai gražiai Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko poste pasirodęs Jonas Šimėnas. Pastarasis pateko į antrąjį turą, tačiau jo dar laukia labai sudėtinga kova.

Mano pasirinkimas: jei prieš ketverius metus – rinkčiausi J. Šimėną, be jokių abejonių. Dabar gi jį renkuosi tik todėl, kad nenoriu dar didesnio „darbiečių“ dominavimo Seime.

50. Rokiškio apygarda

Antrajame ture grumsis du gerai vienas kitą pažįstantys politikai, abu dirbantys miesto Taryboje. Ilgametis Seimo narys, socialdemokratas V. Saulis po kadencijos neprašytų „atostogų“ turi galimybę grįžti į Seimą. Veikiausiai jam tai pavyks, nes „darbiečio“ A. Jočio galimybės antrajame ture kiek mažesnės.

Mano pasirinkimas – V. Saulis. Man vis dėlto LSDP šioje situacijoje atrodo kiek patikimesnė nei DP.

54. Molėtų-Švenčionių

Ne vienerius rinkimus iš eilės čia aršiai konkuravo Kazimiera Prunskienė ir Valentinas Stundys. Ekspremjerei dalyvauti rinkimuose neleido sveikata, o V. Stundys ne taip lengvai pateko į antrąjį turą, likęs antroje vietoje. Pirmą vietą užėmė darbietis Petras Čimbiras.

Mano pasirinkimas: linkiu sėkmės Valentinui Stundžiui. Ilgą laiką sakiau, kad tai – mano mėgstamiausias Seimo narys. Šiandien gal taip ir nebekalbėčiau, nes man atrodo, kad V. Stundys pastaraisiais metais nebuvo stiprybės ir tvirtybės pavyzdys, tačiau klysti – žmogiška, svarbiausia – atrasti drąsos taisyti klaidas.

55. Širvintų-Vilniaus apygarda

Maišiagalietė Rita Tamašiūnienė, atstovaujanti LLRA, turi neblogas galimybes laimėti šioje apygardoje. Nebent „darbietė“ Živilė Pinskuvienė įrodys, kad… Nenoriu tęsti sakinio, nes šiandien dažniau teisiami ne tie, kurie daro kažką neteisėto, bet tie, kurie apie tai praneša.

Mano pasirinkimas – Rita Tamašiūnienė.

56. Vilniau Šalčininkų apygarda

Jau pirmajame ture pergalę šventė LLRA atstovas Leonard Talmont, surinkęs 64,2 proc. balsų.

57. Vilniaus-Trakų apygarda

Jaroslav Narkevič iš LLRA pirmajame ture gerokai aplenkė konkurentus. Antroji liko „darbietė“ Mingailė Binkauskaitė.

Mano pasirinkimas – Jaroslav Narkevič.

58. Trakų-Elektrėnų apygarda

Čia didžiausias galimybes laimėti turi darbietė Dangutė Mikutienė, surinkusi pirmajame ture 28 proc. balsų. Jos konkurentas antrajame ture – liberalcentristas Jonas Liesys – surinko mažiau nei 14 procentų.

Mano pasirinkimas: jau geriau J. Liesys.

59. Kaišiadorių-Elektrėnų apygarda

Esu įsitikinęs, kad šios apygardos gyventojai nusipelno geresnio Seimo nario, bet teks rinktis tarp socialdemokratų milijonieriaus Broniaus Bradausko ir šiuose rinkimuose jau „Darbo partijai“ atstovaujančio arogantiško teisininko Stanislovo Tomo.

Mano pasirinkimas: o ką daryti, kai nė vienas blogis neatrodo mažesnis? Nežinau.

60. Jonavos apygarda

Socialdemokratas Rimantas Sinkevičius ar „darbietis“ Saulius Jakimavičius? Hamletiškas klausimas. Atsakymą palieku tiems, kurie sugeba įžvelgti šiuose kandidatuose ir kažką gero.

Mano pasirinkimas: balsuočiau prieš abu.

61. Ukmergės apygarda

„Darbietė“ Loreta Graužinienė ir „tvarkietis“ Julius Veselka. Ką gi, ukmergiškiai nusprendė būtent taip.

Mano pasirinkimas – L. Graužinienė. Šioje kadencijoje ji įrodė, kad gali nuveikti ir svarbių visiems darbų, buvo principinga bei reikli.

62. Jurbarko apygarda.

Socialdemokratas B. Pauža pirmajame ture surinko daugiau nei 31 procentą balsų ir pakankamai ramiai gali laukti antrojo turo, kur jam teks dar kartą įrodyti pranašumą prieš R. Išganaitį, atstovaujantį „Darbo partijai“. Menkas pasirinkimas jurbarkiečiams, ar ne? Be to, dar abu nurodė anketose, kad mėgsta medžioklę…

Mano pasirinkimas: balsuočiau prieš abu.

63. Suvalkijos apygarda

Čia į antrą turą pateko vienas iš LSDP lyderių Juozas Oleka ir „darbietė“ A. Pabedinskienė. Nepažįstu šios politikės, tačiau visi turėjome progą matyti J. Oleko darbus politikoje.

Mano pasirinkimas – A. Pabedinskienė. Tikintis, kad ji šiuo atveju – mažesnis blogis.

64. Šakių apygarda

Svarbi dvikova tarp TS-LKD atstovo A. Klimaičio ir socialdemokrato M. Basčio. Po pirmojo turo geresnės atrodo LSDP atstovo perspektyvos, tačiau daug kas priklausys nuo A. Klimaičio sumanumo ir ryžto.

Mano pasirinkimas – A. Klimaitis.

65. Kauno-Kėdainių apygarda

Ši apygarda gali būti pavyzdys, kai du neblogi kandidatai gali sutrukdyti vienas kitam. Turiu galvoje Justiną Urbonavičių (TS-LKD), kuriam iki antrojo turo pritrūko mažiau nei 100 balsų, ir Ingą Rakauskienę (DK), surinkusią beveik 10 procentų balsų šioje apygardoje ir likusią ketvirtąja. Na, o antrajame ture atsidūrė „darbietis“ ir socialdemokratė Vydas Gevilas bei Raminta Popovienė.

Mano pasirinkimas: R. Popovienė.

66. Kauno kaimiškoji apygarda

Rezultatai šioje apygardoje tik dar kartą įrodo, jog nepasitvirtino teiginiai apie tai, kad Garliavos gyventojai, kurie gerai pažįsta Neringą Venckienę ir Kedžius, labai skeptiškai juos vertina. Taip pat galima drąsiai teigti, kad N. Venckienė labai suklydo apsispręsdama kandidatuoti ne Kauno kaimiškoje apygardoje, bet Naujamiestyje. Net neabejoju, kad ji būtų pasirodžiusi bent kelis kartus stipriau nei, mano galva, labai netikėtai į antrąjį turą patekusi N. Venckienės teta Audronė Skučienė. Pastaroji sugebėjo surinkti net beveik 20 procentų rinkėjų balsų ir tik keliais nuošimčiais atsilieka nuo Socialinės apsaugos ir darbo ministro Donato Jankausko. Jei A. Skučienė sugebėtų laimėti antrajame ture – drąsiai tai vadinčiau didžiausia šių rinkimų sensacija.

Mano pasirinkimas – D. Jankauskas, nors A. Skučienės rezultatas kelia pagarbą.

67. Prienų-Birštono apygarda

Save iškėlęs Andrius Palionis, per pirmąjį turą sugebėjęs užimti pirmą vietą, tapo rimtu galvosūkiu vietos socialdemokratams ir jų kandidatui Alvydui Vaicekauskui. Stebėtis nevertėtų žinant, kad A. Palionio tėtis net vienuolika metų buvo šios apygardos atstovas Seime. Tikėtina, kad nepartinis sūnus dabar turi progą pasinaudoti tėčio įdirbiu.

Mano pasirinkimas: nežinau. Pirmas impulsas būtų balsuoti už nepartinį kandidatą, tačiau nesu tikras, ar šiuo atveju nesame patarlės – ta pati panelė, tik kita suknelė – situacijoje.

68. Vilkaviškio apygarda

Nesu socialdemokratijos, ypač tos keistos jos modifikacijos, kurią stebime Lietuvoje, gerbėjas, tačiau man nuoširdžią pagarbą kelia tai, jog LSDP pirmininkas Algirdas Butkevičius, kaip tikras lyderis, sugeba aiškia balsų persvara laimėti šioje apygardoje. Tai reiškia, kad vietiniai gyventojai jį gerbia ir nori, kad jis atstovautų jiems ir toliau.

69. Dzūkijos apygarda

Čia kausis „darbietis“ R. Markauskas ir TS-LKD atstovas G. Krasauskas. Tad nūdienos situacijoje apsispręsti labai nesunku.

Mano pasirinkimas – G. Krasauskas.

70. Varėnos-Eišiškių

Kaip ir galima buvo numanyti, čia pirmajame ture aršiausia kova virė tarp liberalo Algio Kašėtos, „darbiečio“ Gedimino Jakavonio ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovo. Tiesą pasakius, net nelabai svarbu, kas šioje apygardoje atstovauja minėtai organizacijai – parama jam užtikrinta. Pavyzdžiui, buvęs ilgametis kandidatas pastarojoje apygardoje L. Talmont šiemet kandidatavo kitur ir laimėjo jau pirmajame ture. Džiaugiuosi, kad A. Kašėtai pavyko įveikti G. Jakavonį. Buvusios socialliberalų partijos elito sugrįžimas į aktyvią politiką „darbiečių“ sąraše – viena niūriausių šių rinkimų žinių. Antrajame ture A. Kašėta grumsis su Zdislavu Palevič. Galimybės nugalėti ganėtinai didelės.

Mano pasirinkimas – Algis Kašėta.

71. Lazdijų-Druskininkų apygarda
Labai tikėtina, kad čia rinkimus laimės ilgametė Druskininkų mero pavaduotoja Kristina Miškinienė. Ji pirmajame ture surinko net 35 proc. balsų ir dar kartą pademonstravo, jog, ypač Druskininkuose, socialdemokratai „įsijautė“ į šeimininkų vaidmenį ir kartais griebiasi nelabai gražių kovos priemonių prieš konkurentus. Tai, kad TS-LKD atstovas Vaidas Šalaševičius, nepaisant viso patirto spaudimo, sugebėjo patekti į antrąjį turą – didelis jo nuopelnas. Tiesa, nežinau, ar tai neliks tik moralinis pasitenkinimas, nes antrajame ture laukia dar sunkesnė kova.

Mano pasirinkimas – Vaidas Šalaševičius, nors nemanau, kad jis turi labai daug galimybių laimėti.

Bernardinai.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top