Andrius Švarplys. Vyriausybė nesilaiko Lietuvos įstatymų, vietoj jų primeta valstybei ir visuomenei savo ideologinę pasaulėžiūrą

Jūsų dėmesiui siūlome dr. Andriaus Švarplio komentarą apie premjerės Ingridos Šimonytės atsakinėjimą į klausimus apie neteisėtų migrantų krizę per neeilinę Seimo sesiją.

Neeilinė Seimo sesija dėl neteisėtų migrantų krizės. I.Šimonytės pranešimas

Geriausias klausimas yra Vaidos Giraitytės (žr. nuo 54:45).

Premjerės atsakyme išgaruoja visa ta užtikrintumo ir pasitikėjimo savimi retorinė šarada.

Už nelegalų sienos kirtimą yra baudžiamoji atsakomybė. Šita vyriausybė migrantų veiksmų netraktuoja kaip neteisėto sienos kirtimo, nors žino ir pripažįsta, kad čia veikia kriminalinės žmonių (savanoriškos) kontrabandos schemos. Komercinis-kontrabandinis atvykimas, tiesiogiai aptarnaujamas Baltarusijos režimo, niekaip negali būti prilyginamas politinio prieglobsčio procesui.

Tai yra, vyriausybė nesilaiko Lietuvos įstatymų, o vietoj jų primeta valstybei ir visuomenei savo ideologinę pasaulėžiūrą – neva čia yra politiniai pabėgėliai (refugee), kuriuos reikia traktuoti pagal tarptautines teisės normas.

Niekas nesuteikė Vyriausybei tokios teisės. Vyriausybė, užimdama tokią poziciją, laikosi ne Lietuvos įstatymų, o noro įtikti Europos Sąjungos politinėms nuostatoms.

————–

Galiojanti Baudžiamojo Kodekso redakcija:

291 straipsnis. Neteisėtas valstybės sienos perėjimas
1. Tas, kas neteisėtai perėjo Lietuvos Respublikos valstybės sieną, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.
KEISTA:
2003 04 10 įstatymu Nr. IX-1495 (nuo 2003 05 01) (Žin., 2003, Nr. 38-1733)
2. Nuo baudžiamosios atsakomybės pagal šio straipsnio 1 dalį atleidžiamas užsienietis, kuris neteisėtai atvyko į Lietuvos Respubliką turėdamas tikslą pasinaudoti prieglobsčio teise.
KEISTA:
2003 04 10 įstatymu Nr. IX-1495 (nuo 2003 05 01) (Žin., 2003, Nr. 38-1733)
3. Užsienietis, kuris padarė šio straipsnio 1 dalyje numatytą veiką turėdamas tikslą iš Lietuvos Respublikos teritorijos neteisėtai pereiti į trečiąją valstybę, atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal šio straipsnio 1 dalį, jeigu jis nustatyta tvarka išsiunčiamas į valstybę, iš kurios teritorijos neteisėtai perėjo Lietuvos Respublikos valstybės sieną, arba į valstybę, kurios pilietis jis yra.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top