Ar švietimas valdžiai tikrai yra prioritetas? Dovilo Petkaus pokalbis su Robertu Ramanausku

Lietuvos valdantieji pabrėžė, jog švietimas bus šios kadencijos prioritetas. Vis dėlto tokius pažadus Lietuvos mokytojai girdi jau ne vienerius metus.

Apie mūsų švietimo modelių paieškas svečiose šalyse, švietimo problemas ir naujausius pokyčius šioje srityje kalbamės su Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos tarybos pirmininku, Užupio gimnazijos mokytoju Robertu Ramanausku.

Pokalbio temos:

00:54 – tautinė mokykla, kas tai: mokykla tik lietuviams? kodėl to nepavyko įgyvendinti nepriklausomybės pradžioje?

13:05 – švietimų modelių paieškos užsienyje: ar tinka mums angliškos ir suomiškos patirtys?

29:30 – mokytojų kvalifikacijos kėlimas Lietuvoje: neišspręsta švietimo politikos problema? Imituojama pažanga?

37:15 – „supermamytės“ ir „tėveliai helikopteriai“: kodėl liberali krepšelių sistema skatina tokius konfliktus tarp tėvų ir mokytojų? kokioje padėtyje atsiduria Lietuvos mokyklos?

45:22 – vadovėliai Lietuvoje: leidyklos ir verslininkai diktuoja sąlygas ministerijai ir mokytojams? interesų konfliktai įsisavinant lėšas? nuo šiol Lietuvos mokyklose ugdysime tik „pasaulio piliečius“?

1:00:05 – artėja 2025 m. – ar pavyks pakelti Lietuvos mokytojo prestižą?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Iš Lenkijos

Kovo 11-osios Lietuvos švietimo ir mokslo sukurta ir įgyvendinama sistema yra iš dalies antivalstybinė ,tiksliau antilietuviška.Deja.Tad,ačiū D.Petkui už puikiai pasirinktą pašnekovą Gerb.Robertą Ramanauską.Šis mokytojas-istorikas priklauso,manau,tai mokytojų grupei,kuri pasižymi ,,aukštos prabos” profesinėmis ir tautinėmis savybėmis.Didžiausios nūdienos Lietuvos švietimo ir mokslo sistemos nuopolio,mano galva,priežastys tai:
1/neoliberalistinis,tiksliau liberalmarksistinis,požiūris į ugdymo
ir auklėjimo reikalus;
2/ valstybinės lietuvių kalbos įkyrus išstūmimas iš mokslo kalbos sričių;
3/Švietimo ir mokslo ministerijos pristeigta aibė nebereikalingų visokių švietimo ir mokslo ,,centrų,analitinių instucijų”,kurie maitinami biudžtiniais ir europiniais pinigais.
Išvada:Jeigu Lietuvos švietimo ir mokslo sritis ir toliau tvarkys neoliberalieji politikai,intelektualai- nuopolis tik gilės.

Kis

svietimas ir visa kita kur negali pavogti treciaeiliai dalykai ir tokie pasnekejimai mane tiesiog varo i pasiutyma.Argi reikia daug proto,kad isitikintumei,jog net Navickas fizrukas deda ant to svietimo,juk problemos pasirodo „nukryziuoti”gejai ir lesbes,ju poravimasis?Savaime norisi paklausti;kajus darete lyg siol?Seimu nera,is kur tie vaikai,o savo gasluma jus tenkinote ir siandienatai atlikti niekas nedraudzia?Kur tos jusu bedos,kur tos jusu seimo Jonas +Jonce?,labai puiku,jeigu jus darni seima,nelisk tu priemanes,oas pasistengiu nesiafisuoti?

Nepasirašysiu

Pašnekovas – avinas. Valandą ir septynias minutes pokalbio galima sutalpinti į dvi minutes – jei šnekėtų kas nors iš protingų žmonių valstybės.
Tipiška lietuviška „poezija”. Ir tokie žmonės gauna algas?

Al. Iš Lenkijoms

,neoliberalieji politikai,intelektualai” – jokie jie ne neoliberalieji. Tiesiog, atsigavę bolševikai. Besimaskuojantys po liberalizmo etikete. O tos priežastys tai tik pasekmė paprastesnės priežasties – bolševikų įvykdytas hibridinis perversmas. Iš Rytų ir Vakarų remiamo rezervistinio pogrindžio rekonkista.

O kada

Kalbėsit apie tėvelius, kurie abejingi savo vaikų ugdymu?

5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top