Argentinos prezidentas uždraudė lyčiai neutralius išsireiškimus

Praėjus vos kelioms savaitėms po to, kai Chavieras Milei (Javier Milei) pradėjo eiti pareigas, Argentinoje pirmą kartą per 12 metų pasiektas biudžeto perteklius. Sumažinęs valstybės išlaidas, dabar jis imasi naikinti politinį korektiškumą.

Vienoje pirmųjų savo kalbų po pergalės Ch. Milei pažymėjo, kad pinigų nėra ir kad Argentinai teks išgyventi sunkumų laikotarpį, „šoko terapiją“, kad ji galėtų vėl atsistoti ant kojų.

Prezidentas nekenčia kairiųjų politinio korektiškumo, kurį dabar pamažu griauna. Anksčiau jis uždraudė vartoti žodį „nemokamas“, kai kalbama apie nemokamas valstybės paslaugas, o dabar šalinamas ispaniškas lyčiai neutralus įvardis.

Pagal naująsias taisykles valstybės tarnautojams nebeleidžiama oficialiuose dokumentuose ir kalbose vartoti lyčiai neutralių išsireiškimų. Milei sako, kad tai yra marksistinis išradimas, kuris mažai ką bendro turi su tikrove. Taip pat bus panaikinta vadinamoji socialinės lyties perspektyva.

Toks draudimas jau galioja šalies kariuomenėje, kad būtų „eliminuotas klaidingas kalbos vartojimas, dėl kurio gali atsirasti neteisingų interpretacijų, galinčių paveikti įsakymų vykdymą ir karinių operacijų eigą“.

Švedijos valstybinis radijas, pranešdamas apie šį sprendimą, lyčiai neutralius išsireiškimus vadino „įtraukties kalba“.

Susitiko su Donaldu Trampu

Neseniai Chavieras Milei susitiko su JAV prezidentu Donaldu Trampu (Donald Trump), kurį argentinietis visapusiškai remia. Abu dalyvavo kasmetinėje Konservatyvios politinės veiklos konferencijoje (Conservative Political Action Conference, CPAC.)

Šaltinis: samnytt.se

5 10 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
35 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
35
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top