Audrius Bačiulis. Dešiniosios diktatūros baigiasi demokratija – tai iš esmės dėsnis, kad taip baigtųsi kairiosios diktatūros, istorijoje nerasite

Audrius Bačiulis
„Virš visos Ispanijos giedras dangus“, – taip, pasak sovietinės propagandos, Ispanijos nacionalistai, vedami generolo Francisco Franco Bahamonde, 1936 metų liepos 17-ąją savo šalininkams per radiją pasiuntė slaptą signalą, kad atėjo laikas sukilti prieš komunistus, atvedusius kadaise išdidžią imperiją į visišką suirutę.

Istoriniai tyrinėjimai nepatvirtina buvus šį (ar panašų) signalą, bet tai niekaip nepaneigia fakto, kad prieš 85-erius metus patriotiškai nusteikę Ispanijos kariškiai pradėjo imti valdžią į savo rankas, po trejų metų sunkios kovos ją paėmė, sutvarkė valstybę, atkūrė monarchiją ir, galiausiai, Claudiljo Franco savo laisva valia atsisakė turėtos absoliučios valdžios, perduodamas ją demokratiškai išrinktai vyriausybei.

Galima neabejoti, jog Franco valia, ryžtas ir pasiaukojimas Ispanijai tapo pavyzdžiu ispaniškosios Amerikos kariškiams:

1973-siais atliepęs į Čilės parlamento šaukimą nuvertė komunistus ir respubliką nuo suirutės išgelbėjo bei į klestėjimą atvedė generolas Augusto José Ramón Pinochet Ugarte, 1990-siais paskelbęs Čilę demokratija ir savanoriškai atsisakęs valdžios;

1976-siais Argentinos kariškių Taryba (komunistinės propagandos vadinta ispanišku žodžiu „chunta“), vadovaujama generolų Jorge Rafael Videla, Orlando Ramón Agosti ir admirolo Emilio Eduardo Massera, nušalino nuo valdžios kairiuosius peronistus (taip, „Dont cry for me Argentina“ – čia apie juos – Holivudas visados buvo marksistinis ir komunistinis), apvalė brutaliai kariškais metodais šalį nuo komunistų. Tiesa, valdyti jiems sekėsi prasčiau nei Franco ar Pinochetui, tad pralaimėję 1982 metų karą dėl Folklendų salų Britanijai, kariškiai patys nušalino savo lyderį generolą Leopoldą Galtieri ir 1983 metais surengė demokratinius rinkimus.

Ir tokių pavyzdžių, kai nacionalistinių dešiniųjų pažiūrų kariškiai surengdavo perversmą, nušalindavo komunistuojančią ar šiaip korumpuotą vyriausybę ir, sutvarkę šalį, atkurdavo demokratiją, galima rasti ir daugiau. Suomija, Graikija, Turkija, su išlygomis ir Prancūzija prie de Gaulle – mums artimiausi pavyzdžiai.

Dešiniosios diktatūros baigiasi demokratija – tai iš esmės dėsnis. Štai ko negalima rasti istorijoje – kad į demokratiją būtų atvedusios komunistinės diktatūros.

Tad Cara el Sol!

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
18 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
tikra tiesa,

Generalisimas Frank’as išgelbėjo Ispaniją nuo vietinių stalistinių komunistų teroro ir masinio Ispanijos tautos elito žudymo.

Bačiuli,

Baik karta pijokauti ir mesk svori, tu kuily prakaituotas!

Stiklo valytuvas

A įtakoja B.
Oi ne, B įtakoja A.
Hmm.
O gal ir A ir B yra įtakojamos C.
Ką daryti?!!
… revizionizmas… hmm… gal.
—–
Baisu atsisakyti NUOSAVŲ klaidingų stereotipų.
Iš esmės prisipažinti SAU, pradžiai tik sau, kad didelę gyvenimo dalį gyvenau savanoriškoje prietemoje…
Ir šviesa ir tiesa, mus žingsnius telydi.

Ehrmantraut

kokias čia užuominas Audrius Bačiulis laido…gal ir neblogos mintys 😉

Vaclovas

Kariąją priespaudą lemia du veiksniai, tai vadinamieji rūpestėliai, kurie kaip vilkai tenori vagyti, nieko asmeniško neturėdami avių atžvilgiu ir geradėjai, kurie yra įtikėję, kad varguoliams tikrai reikia padėti. Tačiau varguoliams nereikalinga nei vienų, nei kitų pagalba. Vieni iš jų patys siekia galios, mano kad yra tos galios dalis, kitiems į viską gyvenime norisi spjauti, kad tik siekiantiems galios būtų gerai. Dėl to kartais leidžiu sau piktdžiugiškai priimti nustumtųjų fašistinę laimę, jie gauna ko nori. Galia yra tik žaliūkų galvose, ištikro ji seniai jau suvaržyta, tad doriems žmonėms tinka net tariama liaudvaldystė, galimybių visgi yra. Nors asmeniškai pasisakyčiaunuž valstybę, kuri kuria pati, o ne tik vartoja. Bet kaimiečiais kaip kažkada jau rūpintis nenoriu, teko karčiai apsivilti.

ah1

dešines diktatūras niekas nekeičia,dešinės diktatūros tik pasislepia po uždanga.Na o apie tai kuo baigiasi demokratija – Platono veikalas „Valstybė” aštunta knyga,- žiauriausia vergija

Hm.

Šaunus straipsnis. Taikliai pastebėta.

Vaclovas

Ir dar mintis. Kaip nepagalvojau anksčiau. Suprantama, kad iš gero galima tik ristis žemyn. Dar yra patarlė tokia: geresnis yra gero priešas. Taigi, jei po tarybų seka suirutė tai yra tikra, kaip kitaip. Sako gi, vaikis buvo geras, bet prasigėrė, prasirūkė ir supuvo. O blogyje rusena viltis. Neįmanoma įmanoma. Tad po fašizmo, nacizmo laukiamas atsigavimas, po tarybų atsisakymo – žaliūkų iškilmės.

Kokios

nacionalinės kilmės buvo tas generolas Francisco Franco Bahamonde, gal čia yra žinančių?

Autoimuninės

ligos medicinoje yra vienos iš sunkiausių,sunkiai atpažįstamos,sunkiai gydomos,-kai imuninė sistema puola savas ląsteles,o svetimas priima draugiškai.Taip ir Lietuvos,o gal ir Europos politinė saugumo sistema serga,-savus žmones puola,o besiveržiančius per sieną priima draugiškai.

Stiklo valytuvas  >  14:50

Puiku! Lietuvių tautos ir Baltosios Europos liga nustatyta, tai yra kaip ir puse darbo.
Kita pusė – paskirti gydymą ir stebėti sveimimo eigą.
Taigi, kokie ‘vaistai’, procedūros, rėžimas…

Kirvio ir Šakės sąjunga

Gydomosios priemonės:
Tautinės – spragilas.
Medicininės – ricina…
Karinės – „Skrydis virš gegutės lizdo“ be parašiuto.
Pilietinės – lietuviškos medžioklės ypatumai.
Politinės – okupantus ir jų kolaborantus išlydėti į taikos palaikumo misiją (negrįštamai).
Ideologinės – Europa europiečiams.
Kadangi karas hibridinis, tai priemonės kompleksinės.

Kis

pasakysiu tai ko nereikejo sakyti.
Kas valdo pasauli?Tomkus zino ir manau kas dar paskaito ir Austrija skyria nuo Australijos puikiai supranta,kad pasauli valdo pinigai.
Kas valdo pinigus?(neklyskite ,tai ne rusu oligarchai ar Lietuvos vagis)paptastas ir zinomas atsakymas-zydai,kas pasaulyje kelia baimes,ligas ir vercia valstybiu vadovus?Zydai.Po spalio rusijos revoliucijos VISA valdzia rusijoje priklause pradedant Leninu ir baigiant durininku -zydai.Po sovietu griuties ,kas valdo rusija-zydai ir kas norejo sukelti nelaimes,Ispanijoje,Cileje,taip tie patys komunistais save ivardije zmogedros,bet buvo sustabdyti,tad salis suklestejo,o kada pribaigs rusija tik laiko klausimas.Kol kas valdo Putinas,kurio tautybe is mamos -zyde.Ferstein.Apie musu puszyda neverta kalbeti ,sutvarkysimesi bardaka.

Kis'ai

Ar galima nuorodą.
Ačiū.

stasys

Per lūpa varvėjo saldi seile . Audriaus sugalvotos naujos sąvokos jau nestebina . Pasirodo diktatūros turi ir politinį atspalvį , blin nežinojau .

kariškiai turėjo savigarbos

žmogui, turinčiam savigarbos – niekada nepatiks komuniagų išsidirbinėjimai.
Klasikinis kariškis karininkas turi savigarbos.
—–
Deja, mūsų karininkai – tai okupantai ir kolaborantai – be savigarbos, tiesiog šuneliai (ypač pats ministeris anusauskas)

nonsens

diktatorius Hitleris buvo socialistas, jo draugas Stalins socialistas/komunistas.

Why Nazism Was Socialism and Why Socialism Is Totalitarian?
https://mises.org/library/why-nazism-was-socialism-and-why-socialism-totalitarian

ah1

kariosios diktatūros baigiasi demokratija – dar TSRS buvo multikas apie tai su fraze ” drakonas mirė tegyvuoja drakonas”, kaip varguoliai eina dešinę verst o kai nuverčia pays tampa drakonais.Na o pavyzdys TSRS komunistai su KGBistai virtę į „drakonus”

18
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top