Baiminamasi, kad Jungtinėje Karalystėje krikščionys galės būti įvardinti kaip ekstremistai

laikmetis.lt

Jungtinės Karalystės labdaros organizacija įspėja, kad krikščioniškos organizacijos šalyje gali būti įtrauktos į naują vyriausybės ekstremizmo apibrėžtį.

Krikščioniškos politikos grupė CARE teigia, kad naujoji apibrėžtis yra „pernelyg plati” ir gali kelti pavojų grupėms, kurios daro „kontrkultūrinius pareiškimus” politinės darbotvarkės siekiančių pareigūnų „juodajame sąraše”.

Apibrėžtis skirta ekstremistinėms ir kraštutinių dešiniųjų grupėms, tačiau kritikai įspėjo, kad ji gali turėti „žlugdantį poveikį” žodžio laisvei.

Vyriausybė ekstremizmu vadina „smurtu, neapykanta ar netolerancija grindžiamos ideologijos propagavimą ar plėtojimą, kuriuo siekiama: paneigti ar sunaikinti pagrindines kitų asmenų teises ir laisves; pakenkti, panaikinti ar pakeisti Jungtinės Karalystės liberalios parlamentinės demokratijos sistemą ir demokratines teises”.

CARE generalinis direktorius Rossas Hendry (Rosas Hendris) teigia, kad nors ir teisinga kovoti su ekstremizmu, naujoji apibrėžtis gali pakenkti piliečių laisvėms.

„Ekstremizmas kelia realią grėsmę mūsų visuomenei. Karingų islamistų ir kraštutinių dešiniųjų grupių vertybės visiškai prieštarauja mūsų demokratinei sistemai ir krikščioniškai pasaulėžiūrai. Visiškai teisinga kovoti su melo, rasinės ir religinės neapykantos skleidimu”, – teigė jis.

„Tuo pat metu reikia atidžiai išnagrinėti naująjį vyriausybės ekstremizmo apibrėžimą. Tokio pobūdžio politika, kaip žinia, yra labai kebli. Visada kyla pavojus, kad bandant užfiksuoti iš tiesų žalingą elgesį bus neproporcingai pažeistos platesnės pilietinės laisvės.”

R. Hendry perspėjo, kad tokie terminai kaip „neapykanta” ir „netolerancija” gali būti interpretuojami „labai plačiai” ir taikomi pagrindinėms krikščionių grupėms dėl jų požiūrio į tokius klausimus kaip abortai, seksualumas ir translytiškumo ideologija.

„Nors naujasis apibrėžimas neturės įstatyminės galios, vyriausybė baus grupes ir paskelbs juodąjį sąrašą, kurį visi galės matyti. Kyla pavojus, kad vyriausybėje veikiantys asmenys gali nesąžiningai siekti, kad tam tikros grupės būtų uždraustos dėl „neteisingų įsitikinimų”, – mano jis.

ŠaltinisCHRSITIAN TODAY

3.7 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top