Bažnyčia neįgaliota laiminti homoseksualių asmenų partnerysčių

vaticanews.va/lt

Tikėjimo mokymo kongregacija atsakė neigiamai į viešai iškeltą abejonę dėl tos pačios lyties asmenų sudaromų sąjungų laiminimo.

Vatikane pirmadienį su popiežiaus Pranciškaus žinia ir sutikimu paskelbtoje Kongregacijos „Responsum ad dubium“ tekste pateiktas klausimas, atsakymas į jį ir kongregacijos vadovų paaiškinanti nota, datuota 2021 m. vasario 22 diena.

„Į užduotą klausimą – ar Bažnyčia turi galią suteikti palaiminimą tos pačios lyties asmenų partnerystėms? – atsakoma neigiamai.“

Tikėjimo mokymo kongregacijos atsakymą į minėtąjį klausimą ir išsamią paaiškinančią notą pasirašė kardinolas Luis F. Ladaria SJ, kongregacijos prefektas, ir arkivyskupas Giacomo Morandi, kongregacijos sekretorius. Jie patikino notoje, kad „Bažnyčia ne tik neturi, bet ir negali turėti galios laiminti partnerystes tarp tos pačios lyties asmenų“. Kita vertus, pirmose notos pastraipose pabrėžiama, kad tai nereiškia asmenų su homoseksualiomis tendencijomis atskyrimo nuo bažnytinio gyvenimo ir sielovados, padedančios augti tikėjime. Klausimas apie laiminimą kilo būtent tokios sielovados kontekste.

Nurodoma, kad popiežius Pranciškus, kuriam kongregacijos sekretorius audiencijoje pristatė klausimą, atsakymą į jį ir kongregacijos paaiškinančią notą, pritarė, kad kongregacija paskelbtų minėtąjį „Responsum ad dubium“ su paaiškinančia Tikėjimo mokymo kongregacijos vadovų nota.

SAK / Vatican News

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
stasys

Klausimas : tai vistik bažnyčia pripažįsta homoseksualus , nors ir atsisako laiminti jų poras ? Mažas žingsnis ilgame kelyje , nežinau ką į tokią žinią atsakis brolis Paulius ..gal atsiprašis ? Abejoju . Žmogaus tamsumas jo viduje
jo didžiausias priešas ir baimės .

o kaip bliovė ir klykė komuniagos

kai jų vadą AMB atsisakė laidoti Katedroje

Manyčiau,

kad labai savalaikis šis paskelbtas Kongregacijos „Responsum ad dubium“ tekstas išaiškinimas.

Ramiros

Ne laidoti buvo noras Katedroje, o tik įvežti į ją, gal, ir su visa puška, kad palaiminti kitai kelionei, tik nežinau kur, skaistyklon ar pragaran, nes Viešpaties norai nežinomi, o be to, Šv. Petras, na, tas, kuris su raktais, viską žino, viską mato. …O palaidojimui duobė juk buvo jau Antakalnio kapinėse iškasta … Na, štai, pralinksmino tada viena aktorė (gal, labiau artistė), kad viešai putojosi, kad ir ji daugiau kojos nekels Katedron, kad amb jojon neįvežė. Betgi, jis juk nusipelnęs komunistas buvo, tikriausiai, uoliai tarnavo okupantams, kad iki pirmojo kompartijos sekretoriaus jį užkėlė, tai kažkaip nesiderina su šventa vieta Katedra, kurią okupantai bei tautiniai komunistai buvo paniekinę ? O aš pagalvojau, po tos artistės klykavimų, kad gal ir gerai, kad… Skaityti daugiau »

armonikaitė

Neįgaliota, tai įgaliosim – baudos, baudos, baudos, keletą kunigėlių pasodinsim į kalėjimą ir įsigalins kaip pabučiuoti.
Kur jie dėsis?

stasys

… ną ną ‘manytojai su ramiromis’ kalbame apie Lietuvos Prezidentą , jums be abejo balamutams tame jokios vertybės , bet tas žmogus nemažai gerų darbų yra padaręs Lietuvai .

Dangė

Kai AMB buvo laidojamas, tuo metu dar buvo gyva jo tikroji žmona Julija, su kuria jis susituokė 1958 m. vienoje Kauno bažnyčioje. Jeigu karstas būtų pastatytas Arkikatedroje, tuomet ten galėjo „budėti” dvi žmonos – Julija (tikroji) ir Kristina Butrimienė (sugyventinė). Tokios budynės Arkikatedroje būtų visiškai nepriimtinos.

Šiaip

Katedroje ar kitose bažnyčiose galima įnešti tik sudegintus palaikus. Na, o karste esančias kūnus, galima įnešti tik nusipelniusius bažnyčiai pasauliečius ir dvasininkus.

Kis

butu mano valia,as neleisciau sitiek tyciotis is Katedros lyg butu dramos teatras,o ypac tie ,kurie stengiasi susesti pirmuose suolose.Kas nepriejes pirmos komunijos,birmavones,sliubo leisciau prieiti iki slenkscio.Tokiems (ir ju labai daug)ne vieta siuose maldos namuose.

štaziui

du bidonai vazelino į rankas – ir bėgte aptarnauti šeimininkus.

Dzeikas

Isstenejo…

ah1

JAHVĖ tai akmenimis užmėtyt liepė, pagal Bibliją

Kažin,

ar ,,stasys” ir ,,ah1″ – ne tas pats asmuo? Pitekantropo smegenėles vienodai demonstruoja. Ir įkyrumas vienodai beždžioniškas.

13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top