Birželio sukilimo 80-mečiui. V. Vasiliausko pokalbis su V. Valiušaičiu ir D. Stanciku apie sovietinės melo istorijos recidyvus šiais laikais

Artėjant Birželio sukilimo 80-tosioms metinėms kviečiame pasiklausyti Valdo Vasiliausko („Teisingumo registras“, OpTV) pokalbio su istorijos tyrinėtojais Daliumi Stanciku ir Vidmantu Valiušaičiu – laidos vedėjo žodžiais tariant, „informacinių karų veteranais“, archyviniais dokumentais paneigusiais ne vieną šmeižtą ir melą, skleidžiamą apie tuos, kurie kurie kovojo už lietuvių tautos teisę turėti savo namus – Lietuvos valstybę – ir būti jų kūrėjais.

Laidoje keliami esminiai klausimai: kodėl iki šiol Lietuvos žydų tragedijos „istoriniai“ tyrinėjimai yra grindžiami dviejų kruvinų enkavėdistų suklastotais dokumentais? koks tikslas tiražuoti akivaizdžius melus apie žydus gelbėjusį Joną Noreiką-generolą Vėtrą? kodėl nutylimi ne sovietiniuose archyvuose saugomi dokumentai ar pačių žydų, tragiškų įvykių liudytojų, pasakojimai apie tai, kas iš tiesų vyko getuose? kodėl šiems šmeižtams ir melams nesipriešina mūsų oficialiosios institucijos?

„Manome, kad jų tikslas parodyti, kad lietuviai yra neverti valstybės“, – teigia laidos dalyviai svetimus interesus aptarnaujančias interpretacijas paneigdami istorikų ignoruojamais šaltiniais.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Čia kas?

trys užkietėjusiais viduriais, smegenimis ir be širdžiai a la „istorikai” istorijos šiukšlintojai???

Povilas Gaidelis

Su dideliu malonumu išklausiau šių garbių vyrų pokalbi, (iš jų tik su p. Vidmantu teko bendrauti pristatant mano knygą „Šimtas širdžių – ant Tėvynės laisvės kovų aukuro,”) pokalbį apie mūsų Tėvynės didvyriškos istorijos įvykius. Esu šių įvykių amžininkas. Birželio sukilimo metu man buvo 7 metai, todėl įvykius prisimenu iš savo vaikystės perspektyvos.Įdomios detalės. 1941 m. birželio 23 d. V. Molotovas, prasidėjus Birželio sukilimui, per Maskvos radiją užsipuolė Lietuvos „fašistus.” Tokiu būdu jis paneigė „laisvanorišką” Lietuvos įstojimą į SSSE. Tos pačioa dienos vakare 22 val rusų Š.V. fronto vadovybės suvestinėje Nr.3 rašoma: „20 val. 33-ia ir 188-a R.A. šaulių divizijos kovoja su priešu Kauno gatvėse.” Su kokiu priešu? Juk vokiečių Kaune tada dar nebuvo… Pasirodo lietuviai sukilėliai net dviem divizijom neleido… Skaityti daugiau »

čiukui

komsomolo šiukšle, parašiusi „čia kas” – tavo ЧК seniai padvėsė. Juos užmušė jų pačių alkoholizmas ir narkomanija. O ekrane tu, čekistine šiukšle, matai šviesius asmenis. Tu protiškai neįgalus suprasti jų sakomos tiesos. Tad išgerk „bojaryšniko” ir eik smirdėti prie rusijos ambasados slenksčio.

Nepasirašysiu

Laida skirta išplauti Adamkaus mundurą nepateikiant jokių įrodymų apie jo NEkolaboravimą su naciais, o naudojant Lietuvoje visada veikiančią „padengimo kažkuo kitu” taktiką – šiuo atveju teigiant, kad Adamkus „puolamas”, siekiant diskredituoti sukilimą. Panašiai „mergaitė”, ČŽV kalėjimas ir Pociūnas buvo esą panaudotą diskredituoti Lietuvai tokius svarbius „valstybininkius”.
Šie trys veikėjai – tipiški lietuviai su lanksčia morale ir principais, niekada neišsižiosiantys nei apie be teismo įkalintą Paleckį, nei apie jau minėtą (Adamkaus) kalėjimą, nei apie jo šlepetes.

Kovas

Jei birželio sukilimą tiesos.lt gina tik trys veikėjai – miškininkas, filologas ir teatro kritikas – reiškia to ,sukilimo’ reikalai labai prasti. Joks profesionalus istorikas nepasirašo tokiai adoracijai… Būdavo taip ir LTSR laikais… matyt, tie veikėjai tų laikų niekaip pamiršt negali?

vasia

aciu,kad esat..

Kovai,

o kas tie profesionalūs istorikai pačio nuomone? Profesionalūs melagiai ir dezinformatoriai ar kaip?

7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top