Česlovas Iškauskas. Atgal nuo Maidano kelio nėra

iskauskas.lt

Maidano 10-metis, kurį pažymėjome lapkričio 21 d., tėra sutartinis to nepaprastai karšto ukrainiečių pakilimo, siekusio išsivaduoti iš sovietinio diktato, pavadinimas. Nuo pat 2004 m. Oranžinės revoliucijos rusenęs žaizdras pagaliau išsiveržė lyg ugnikalnis ir nušlavė nekenčiamą prorusišką prezidento Viktoro Janukovyčiaus režimą.

Tiesa, šiandien Maidanas įgavęs dar rūstesnę išraišką. Maskva jį vadina „fašistinės klikos įvykdytu perversmu“, kuris inspiruotas iš Vakarų. Bet jeigu tuomet susirėmimų metu žuvo 104 protestuotojai ir 17 teisėsaugos darbuotojų, tai šiandien Rusija sunaikino tūkstančius niekuo dėtų ukrainiečių, sugriovė šalį ir užgrobė apie penktadalį Ukrainos teritorijos. Agresorius toliau niokoja suverenią valstybę, o Vakarai, suteikę šiek tiek paramos Kijevui, vis plačiau ima kalbėti apie taikos derybas Maskvos primestomis sąlygomis.

Neseniai nustebino ir Lietuvos užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio kalba žurnalistams Seime, kai jis staiga prabilo apie augančią Rusijos karinę galią, būtinybę „imtis ne taktinių, bet strateginių sprendimų savo saugumui stiprinti“ ir net suabejojęs, kad mus apgintų penktasis NATO straipsnis. Apžvalgininkai ministrą apkaltino panikos skleidimu, patarė mokytis iš Volodymyro Zelenskio, kuris niekada į viešumą nelieja negatyvo ir skatina ukrainiečių visuomenės bei kovotojų optimizmą, nors padėtis fronte iš tikrųjų nelengva. Galima įtarti, kad G. Landsbergio pasisakymas skirtas Vakarams, kad šie daugiau dėmesio skirtų Ukrainai, o ne Gazos ruožui. Gal mūsų ministrui ką nors patartų Prezidentas?

Bet sugrįžkime į neseną istoriją. Esu rašęs, kad Maidanas kažkuo panašus į Sąjūdį, o situacija 2013 m. rudenį – į tragiškojo Sausio išvakares Lietuvoje. Tiesa, Sąjūdis konkrečios tautinio atgimimo vietos neturėjo, nes ši vieta buvo visa Lietuva.

Apskritai Maidanas – ne ukrainiečių išradimas. Šis terminas greičiausiai kilo XIII a., kai Kijevo Rusia (beje, pagal vieną teoriją įkurta vikingų, atkeliavusių čia laivais Nemunu ir kitomis upėmis) iki pat LDK užkariavimų buvo patekusi totorių priklausomybėn. Tiurkų ir persų kalbose „meydan“ – tai pagrindinė prekybinė miesto aikštė, atvira turgaus erdvė, parkas. Kazokų gyvenvietėse maidanas buvo aikštė gyvenvietės viduryje, prie kurios stovėdavo cerkvė, rinkosi vietinė valdžia ir buvo turgus.

Geografine prasme Maidanų yra ir daugiau. Štai Maidanu vadinamas miesto parkas Kalkutoje, regionas Karnatakos valstijoje Indijoje, nedideli miestai Nepale ir Kirgizijoje, vietovė Serbijoje. Bent penki Maidanai yra Lenkijoje – Baltstogės, Hainuvkos, Suvalkų, Palenkės Sokoluvo, Stočeko gyvenvietėse, vaivadijose ir valsčiuose. Paprastai jie ir čia nurodo pagrindinę miesto prekybinę aikštę. Iš karo laikų esame girdėję apie Maidaneką – Trečiojo reicho mirties stovyklą netoli Liublino.

Nuo pat Ukrainos nepriklausomybės paskelbimo 1991-ųjų rugpjūčio 24 d. Maidano aikštė paprastai vadinama kilnesniu Nepriklausomybės aikštės vardu. Tačiau kandesnieji sako, kad ir dabar čia vyksta turgus, tik politinis: vieni reikalauja didesnės laisvės, veržiasi iš priklausomybės, kiti gi, įsikibę valdžios ir senų įsitikinimų, siekia išsaugoti visokių gėrybių prigrūstus, kalėjimo žargonu, „maidaninius“ krepšius (tai didelis krepšys, primenantis kelioninį, kuriame kalinys perneša savo daiktus, kai yra perkeliamas iš vienos kalinimo vietos į kitą). Iš tikrųjų tai korupcijos ir kovos dėl valdžios išdava.

Kaip ten bebūtų, politine prasme ši centrinė Kijevo aikštė tapo ukrainiečių kovos už laisvę simboliu. Ji vėl primena Vilnių. Prieš dešimt metų, kai Janukovyčius Maskvos patartas Vilniuje atsisakė pasirašyti asocijuotos narystės ES sutartį, į Kijevo gatves išėjo minios žmonių, prieš kurias skubiai iš Lietuvos grįžęs prezidentas pasiuntė „Berkut“ smogikus. Beje, Vilniuje lenkų laikraščiui „Gazeta Wyborcza“ jis gyrėsi, kad tėvų netekusį Viktorą auklėjo senelė Kastusė Janukovič, kilusi iš Vilniaus apylinkių…

Šiandien prabilta net apie Maidaną – 3. V. Zelenskis interviu britų laikraščiui „The Sun“ sakė, kad Maskva rengia planą, kaip nušalinti jį nuo valdžios ir taip pakeisti Ukrainos valdžią. Pagal šį planą okupantai ketina pasėti nerimą ir susiskaldymą Ukrainos visuomenėje, sukelti nepasitenkinimą ir nepasitikėjimą valdžia, o po to ją pakeisti sau palankiu, galbūt vis dar savo žvaigždžių valandos laukiančio Janukovyčiaus režimu… Argi ne panašiai atsitiko Lietuvoje 1991-aisiais?

Visa tos užmačios, kaip sakoma, šakėmis po vandenį. Jei Putinas ir pasiektų savo fantastinių tikslų, Ukrainos žmonės niekada nesusitaikys su okupanto primestu režimu, kuris lieja jų kraują. Maidanas į tą kraują įaugo ne kaip istorinis vietovardis, kažkoks burtažodis, o kaip slenkstis į laisvę, kuris atgal jau neperžengimas.

3.7 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
50 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
blue yellow zov marinie

…sio prisitaikelio xameleono klikuxa kelia nemalonius prisiminimus is sovietmecio…tai ir skaityt ji nemalonu,kad ir ka pliurpautu.

DIENAS KOMENTARS jau ir feisbuke

Kokia klikuxa jis turi?

blue yellow zov marinie

..paklausk savo sebro,kuriam tu pritari del nacionalizmo,akademiko prasalieioicio…jis tau pasakys.Arba,…teistars..ei oi..xa xa xa

Juozas

bet juk tu perskaitei?

blue yellow zov marinie

…dziozefai,tu atspeeejai,…as….perskaiciau..

Juozas

reiškia, domiesi… cha cha cha…

blue yellow zov marinie

…Dziozefau,….as domiuosi…..cha cha cha

DIENAS KOMENTARS jau ir feisbuke

Sąjunginių respublikų Sąjūdžiai nuo Maidano skiriasi tuo, kad nors abi revoliucijos buvo surežisuotos iš viršaus, tačiau kuo pasibaigs Sąjūdžiai, organizatoriams, režisieriams buvo iš anksto aišku (organizatoriai griovė save), o apie Maidano baigtį buvo galima tik spėlioti. Ir dabar dar neaišku, kokia bus galutinė Maidano nauda, kiek teritorijų bus prarasta, kiek likusios Ukrainos teritorijos bus kolonizuotos vakarų.

blue yellow zov marinie

…tai pradejai pliskintis su batsiuviais….toli eisi/arba,zemai pulsi/..

Prašalietis

Propagandos veteranas Česlovas Iškauskas lansberginio durnių laivo neturintiems kur išsivaikščioti vietiniams, atmintį visiškai pragėrusiems, „prakanapinusiems”…runkeliams „iškilmingai” rašo – „Maidano 10-metis, kurį pažymėjome lapkričio 21 d., tėra sutartinis to nepaprastai karšto ukrainiečių pakilimo, siekusio išsivaduoti iš sovietinio diktato, pavadinimas. Nuo pat 2004 m. Oranžinės revoliucijos rusenęs žaizdras pagaliau išsiveržė lyg ugnikalnis..”  Pagal apgailėtinai juokingą ir lansberginiame durnių laive visiškai „nusitarybinusį” Iškauską gaunasi, kad Ukrainos vyriausias komunistas Kravčiukas kompanijoje su vyriausiais komunistais Rusijos Jelcinu ir Baltarusijos Šuškevičiu Baltarusijos Belovežo girios baliuje paskelbė nepriklausomybes, galutinai sugriovė TSRS. Prie Kravčiuko jau buvo Ukrainoje, kaip ir visose kitose sovietinėse respublikose, „sovietinį diktatą” pakeitė laukinis kapitalizmas… Pagal Iškauskų Česiuką, sovietinį Kravčiuką pakeitęs Kučma „sovietinį diktatą palaikė”, nors prie juo Ukrainoje „demokratija” ir vietinis kapitalizmas nugalėjo galutinai.… Skaityti daugiau »

DIENAS KOMENTARS jau ir feisbuke

Prašalieti, ko tu taip pyksti ant Iškausko, „universalios kepurės” (tavo terminas išverčiamai kepurei apibūdinti) nešiotojo. Jis gal tik supainiojo terminus, vietoj „kremlinio diktato” pasakė „sovietinio diktato”. Atleistina.

Paulius

Tai, pasirodo, tai buvo sukilimas prieš kremliaus diktatą, o ne razborkės tarp parakriminalinių kolomoiskio, achmetovo, janukovičiaus, pinčiuko. porošenkos (toks liliputas palyginus su pirmaisiais) et cetera gaujų? Palaiminti mažutėliai ,nes jų Dangaus karalystė…

Paskutinį kartą redagavo 3 mėnesių prieš Paulius
blue yellow zov marinie

..taip..

Paulius

ach, kaip čia užmiršau paminėti iškiliausio demokratjjos flagmano baideno ir jo amžinai apsinarkašinusio sūnelio „teisėtus lūkesčius“

Prašalietis

Ant šių laikų propagandinio humoristo, „painiojančio” terminus, nuo 1990 metų klaidžiojančio savo tarybinio propagandisto smegeninėje Iškauskų Česiuko „pykti” gali nebent lansberginio durnių laivo nepraradęs kvalifikacijos sanitaras atsakingas už propagandą… Kaip buvo Sovietijoje, prie kurios Iškauskų Česiukas, Kvietkauskas, Čekuolis… kiti tų laikų „politikos apžvalgininkai” tokios primityvios propagandinės triznos netransliavo. Lygis buvo su šiandieniniu nepalyginamas. Deja, tokių sanitarų lansberginiame durnių laive jau seniai nebeliko.., kurie patikrindavo”iškauskus’ ir, jei nerasdavo, paprašydavo teiginį „sovietinį(Kremlinį) diktatą, kaip ir kitus teigiamus dalykus nors kuo, nors kaip pagrįsti. Lansberginio durnių laivo, kuriame vietos runkeliams savo teiginius kuo nors reaaliu pagrįsti nėra reikalo,”vakarietiškas civilizacines” transformacijas patyrusį tarybinių laikų propagandistą Iškauskų Česiuką man skaityti yra daugiau nei linksma…

blue yellow zov marinie

..persiprasysiu,polito anal loge sapoznyke,…..o kas yra ….Miskas 1…….kalbate paslaptingai,garbusis siauceu….vis tebesipliskinat su kolegom sapoznykais savo landynej…..sapoznyki fsiego myra,savokupleitiesj,ura…….

Prašalietis

VU „intelektualinis humanitare” leis pailsėti tavo aplinkos „aristokratinio” importinio gėrimo ” ROYAL” nuvargintoms smegenims.. Tik tokio „aristokrato humanitarinių” smegenų likučiai lietuviškai ir labai gramatiškai gali pagimdyti -„..persiprasysiu,polito anal loge sapoznyke,…..o kas yra ….Miskas 1…….kalbate paslaptingai,garbusis siauceu….vis tebesipliskinat su kolegom sapoznykais savo landynej…..sapoznyki fsiego myra,savokupleitiesj,ura…….
Nesuprantu, kur dingo, ko nebesirūpina lansberginio durnių laivo palatos pacientų psichine- dvasine būsena Paul Cazimorovičius…

Juozas

kiek pagėręs esi? nesurezgi minties? tada mauči, piemenie…

blue yellow zov marinie

..Dziozefai,tai kad tas sapoznykas,kaip ir dera pagal pareigybe….niekad neissiblaivo,atitinkamai,…minties surezgimas jam yra negalimas aprioriskai…

blue yellow zov marinie

…jis viska supranta,tik pasakyt nemooooka,nabagas…..O siaip,labai razumnas pjiosikas,moka…tarnaut…

Prašalietis

Juozuk, kaip buvęs tarybinio ideologinio fronto profesionalo Iškauskų Česiuko kolega, net ir lansberginio durnių laivo palatoje pacientams atrodai su -„kiek pagėręs esi? nesurezgi minties? tada mauči, piemenie…”- daugiau nei primityvus.. Nenuleisk savo, patyrusios 1990 negirdėtą, nematytą pasaulėžiūrinį šoką, „dvasinę būseną” iki buvusio tarybinio humanitarinio „aristokrato” save pristatančio „geltonai mėlynu riaumojančiu marinatu” beviltiško runkelinio lygio.. Išsaugok nors kiek turėto tarybiniais laikais orumo. Palik Kremliui su Putinu lansberginio durnių laivo patriotą žeminantį sulietuvintą rusiškumą kaip „mauči”… Kaip tarybinis humanitaras turėtum prisiminti, kaip tarybiniais laikais išauklėti humanitarai rodė darbo liaudžiai pavyzdį ir blogi dalykai buvo nusakomi- „rupūžė, žaltys, kad tave kur bala, nebūk kirvis, eik po paraliais…” Nedaryk gėdos Iškauskų Česiukui, lansberginiame durnių laive iš paskutinių besistengiančiam kartas nuo karto ką nors „suriesti… Skaityti daugiau »

blue yellow zov marinie

…maucy,zmiejonys…..

Juozas

Ai, palaukim,.matos biskį pagiriojasi
Galgi in temų sušneks šitas vėmalas

blue yellow zov marinie

…kazi kazi ar sulauksim….

Juozas

gal jūs ten susitikit ir išsiaiškinsit, ant trumpųjų… P tai dabar pro šalį einantis bliuznija viešai, vėmalais spiaudosi…

blue yellow zov marinie

….siauciaus,vos gimus,pirmas darbas buvo apvemti visus aplinkinius…Antras darbas buvo….klaikiai apsitriesti….trecias….surikt…slava kpss….

Prašalietis

Juozuk, aš viskuo labai patenkintas, man viskas yra daugiau nei aišku… Tarybiniu humanitaru nebuvau, todėl su po 1990 neradusiais kur save padėti VU humanitarais neturiu nei kuo pasidalinti, nėra nei ko pasiaiškinti. Žinodamas iš vidaus socialistinį gamybos būdą, kad kokiais 1975-1980 metais lietuviškas VU baigęs ir nemažai padirbėjęs humanitaras gaudavo atlyginimą du kartus mažesnį nei geras statybos valdyboje dirbantis brigados brigadininkas(270-330 rub), net ir išgėrimui susitikti man kaip ir nelabai tinka…, be to geriau ir geriu tik gėrimus nuo kurių nesivemia… „Mėlynai geltonam marinatui” užsiminiau, kad kokiais 1975 metai buvo suėjimas kuriame organizatorius pasiūlė vaišintis tik iš Bulgarijos importuojama 5 žvaigždučių „Pliska”(kainavo turbūt 8,2 rub), tai šis tarybinių laikų humanitaras gaudavęs tarybiniais laikais „aristokratinį” humanitaro atlyginimą, „Pliskina” po kiek vienu… Skaityti daugiau »

blue yellow zov marinie

…tam,kad uzrasyt zodi…kiekvienu…..,kiek vienu….reik but islakusiam bent jau viena pliskos butelaiti…ik ik……

blue yellow zov marinie

..netikek,Juozel,ne vienu sio seno girtuoklio zodziu,….ispaviedodamas,anas yra prisipazines,kad kai jau nuo tos pliskos imdavo ziaugciot,uzsigerdavo ne maziau bjauriu…Bielyj Aist….

Prašalietis

Humanitare pasigirk, kur ir kuo tarybiniais laikaisi „aristokratinaisi”.. Iš karto bus aišku kokį „Boržomy” gėrei… Iš mano komentaruose pateikiamų informacijų , „humanitarinė” sritis nesunkiai atspėjama..

blue yellow zov marinie

..geriausias buvo Anyksciu Vysniu vynas.Toki ir dabar mielai gerciau.

Prašalietis

Beje, kaip tarybinių laikų humanitarinis „aristokratas” tur būt net negirdėjai, kad 5 žvaigždučių „Pliska” buvo „Pliskos” pigiausias variantas. Kitos „pliskos” buvo 8 metų ir 15 metų išlaikymų… Atitinkantys tavotarybinį humanitaro atlyginimą, mėgstami armėniški, gruziniški prasidėdavo nuo 3 žvaigždučių (3 metų). Apie juos kai kurie specialistai iš tų laikų atsiliepdavo-„Про некоторые недорогие коньяки из Закавказья (но не армянские, нет) в СССР говорили, что они пахнут клопами. Про молдавский «Белый аист» мы такого никогда не слышали. И был он не то чтобы как-то невероятно прекрасен, но вполне приличен, относительно недорог и довольно распространен…”

blue yellow zov marinie

…apie tu laiku ..specialistus…geriau jau nekalbesiu….pasiziurek,kaip kolektyvai apgaudinedavo poilsiautojus prie Juodosios juros..tube pilna pasakojmu.

Prašalietis

Būtum rimtesnis tarybinių laikų humanitaras, jeigu parašytum ką nors ką žinai daugiau kaip mano komentare paminėtas „Pliskos” pavadinimas… Kaip humanitarinis „aristokratas” nueik į parduotuvę, pažiūrėk kokie tau konjakai patinka, papasakok kokius konjakus šiandieninis tarybinių laikų „aristokratinis” humanitaras „skanauja”..

blue yellow zov marinie

..tau,kaip senam tarybiniu laiku pijokui,pasakysiu,kad nereik niekur eiti,turek bare gero Sun Beam wiskariaus ir neprailgs ilgi ziemos vakarai tavo sapoznyko landynej.O jei dar sugrabaliotum 14e neblogam Havanos cigarui,tai net i subyrejusia sovietu praeiti galetum zvelgt objektyviau,jau nekalbant apie siandienine kacapu orda…Rekomenduoju.

Prašalietis

P.S. Kaip tarybinių laikų pijokas nerūkiau ir nerūkau, todėl Havanos cigarą ar „katės uodegą” traukti man yra tas pat „kaifas”. Kaip ir „užlaisvėjusioje” Lietuvoje paragavus cukrinio „wiskariaus” (nepamenu, turbūt škotiškas buvo), man priminė nemalonius skonio ir po to rytdienos prisiminimus, kai su dviem draugais, pas vieną iš jų 1969 metais išgėrme prieš šokius 2 butelius pasirodžiusio kubietiško cukrinio romo „Havana Club”. Tarybiniai spirituoti vynai net ir Anykščių, Alytaus vyno šampano tuometinio kombinato… tarybiniais laikais rimtesnių vyrų buvo vadinami „rašalais”. Tarybiniais laikais Stakliškių trauktinės (Dainava, Palanga, Suktinis)buvo gerti skanios bet po to „nelabai skanios”, Stakliškių „Žalgiris” buvo gerti nelabai „skanus”, bet rytojaus dieną buvo nuostabus…Objektyviai, su neperdėta nostalgija žvelgti į nuostabią praeitį, kaip ir nuo 2000 visapusiškai stebėti, nuotaikingai, „europietiškai” matyti… Skaityti daugiau »

blue yellow zov marinie

…tai matau,kad buvai tikras komsomolcas,viska supainiojai,nes Havana Club…buvo triju rusiu likeriai,pasirode apie 80sius.Iki tol buvo romas Negro…su mulate etiketej,uz 4.00rub.,skonis geras,tik siaip,nuodingas,galima apakt.Apie vynus neismanai absol,…Anyksciu buvo naturaluuuuus,neismaneli….vysniu,j.aronijos,sermuksniu,obuoliu,serbentu…PO 2.12.,2.42RB.O rasalai,tobis,spirituotas vynas….madeiros,krasnoje krepkoje…apie 1.62rb.Buvo begales ir spirituotu vaisiuku.Buvo baltas sausas Gintaro krantas….1.17rb…labai neblogas,beje….studentu geralas…ai,pijokams buvo rojus del palyginus mazu kainu.Tu Zalgiriu,Stakliskiu,Suktiniu buvo tik pablatu,ne krautuves lentynoj.Kad geri kurwu konju biski meluoji,nes virs 60e kainuoja,tai ….negany purgu,nepatikesiu ne uz ka…….nebent,kur siuksliadezej isknisai tuscia bonka….

blue yellow zov marinie

…o kokia tavo….gera kompanija,…..man baisu ir pagalvot….po keliu tavo stiliaus komentaru gyvai,tavo sebrai turet uzplumpint pati negyvai,….nebent,patys da baisesni…ka ir sakau……baisu net isivaizduot…..oi oi.

blue yellow zov marinie

..is tavo pasakojimu iseitu,kad tau jau gerokai amzelio,tai kazkaip nesmagu pasidare,kad peckioju senooooli.Bet tavo raizgalynes tokios erzinancios,nieko nepasakancios,kad net nezinau,kaip elgtis.Senu zmoniu niekad neuzgaunu,tai man neaisku,kaip tu toks neismintingas,leidi sau kalbet tokius niekus…valdykis ar kaaa…ot,uzmislyjai,nebezinau,kaip elgtis su tou ateity….ech tu,sovietu apologete…

blue yellow zov marinie

..oi,apsisoviau..gintaro krantas buvo 0.90 kp.

Prašalietis

IKi šiol gyvenime, kaip buvęs spaliukas, jei „painiojausi” tai „painiojausi” smulkmenose. Dėl 1969 pirmą kartą ragauto Kubos romo pavadinimo „Negro”ar „Havana Club” nesiginčysiu, nes tiksliai jau nepamenu. Kažkuriuo metu po nedidelės pertraukos paragavom ir kito pavadinimo Kubos romo. Kuo skiriasi kubietiškas romas „Negro” nuo kubietiško romo „Havana Club”, ar buvo atvirkščiai… Kas dėl meluoji, nemeluoji, tai lansberginiame durnių laive nematau jokio reikalo ką nors, kuo nors įtikinėti.. Palieku tai daryti „humanitarams” Iškauskui, Čiuldei, Radžvilui…, kurie to mokėsi, dirbo „įtikinėtojais”… Nežinau ar iki galo išsiaiškinai užduotą „mįslę” V.S.O.P.(yra dar ir tik V.S.), todėl apie „konjus”(kurwu konju), matomai, turi supratimą, tik lietuviškai „aristokratinį”… Į tavo „…o kokia tavo….gera kompanija,”… atsakymas būtų – ne tokie Tik Tok -iškai, Simpsoniškai blevyzgojantys „humanitarai” Iškauskas, Čiuldė…… Skaityti daugiau »

blue yellow zov marinie

…kad jau taip,tai ir toliau pati pajuokinsiu.Savo minkle apie kurwu skanumyna kurwuazje gali uzdavinet jauniesiems bletkerieciams,gi iskart ir pasakiau apie kurwius,net tiek nesuvoki.Jei Ciulde ir ta parsidaveli iskauska sugebi statyt i viena kahorta,tai tavo visko suvokimas yra da baisesnis,negu maniau…Taigi……KONCIERT PRADALZAJIETSA…..Laukit tesinio,ledas pajudejo,ponai prisiekusieji,show must go on……

kaput

iš vienos pusės ukrainos denacifikacija iš kitos karas iki paskutinio ukrainiečio – tikslas abiejų pusių vienodas

Marius

Jei ne Maidanas, tai dabar karo Ukrainoje nebūtų karo. Tai taip akivaizdu. Nieko gero šitas maidanas-perversmas Ukrainai nedavė. Geriau jau valdžioje korumpuotas kvailys, nei karas.
P.S. Beje Iškauskai, tavo geografinės ir istorinės žinios yra š. tevertos. Vikingai būtent ir prasčiausiai žinojo pajūrį ten kur įteka Nemunas, nes tai buvo toliausiai nuo Skandinavijos plaukiant atvira jūra esanti teritorija. Gi senovėje senai buvo tikima, kad galima pasiekti žemės kraštą ir nuo jo nukristi. Net vikingai dažniausiai plaukiado per daug nenutoldami nuo jūros. Dnieprą vikingai pasiekė per Ladogos ežerą, Volchovo ir Lovatės upės, būtent čiai Dniepro aukštupyje archeologai rado skandinavų gyvenvietę, pasieškokite Gnezdovo, viking settlement.

blue yellow zov marinie

…plaukioda,nenutoldami nuo juros……cia,berods,bus metu komentaras….sitokia kvailyste tik akademikas prasalieioitis tesugebetu suskelt…tu,marel,irgi plaukiodamas ,ginkdie,nenutolk nuo upes ar ezero…pargriusi ir uzsigausi…..

Geltonsnapiui

Ką čia aiškini,būdamas geltonas gaidys,tai yra gender trans mėlyna višta tik smėlyje „besimaudanti”,po kūdrą braidantis,ir niekad į švarų vandenį neįbridus,jau nekalbant apie keliones jūromis.

blue yellow zov marinie

…taip taip,as plaukioju,nenutoldamas nuo juuuuros…xa xa xa…oi,negaliuuuuuuuu,priekvaisi..

Marius

Esi visiškas neišmanėlis, šūdmarinai. Na mes ir taip žinome. Pasidomėk kaip senovėje žmonės suvokė žemę. Ir kad žemės kraštas nuo kurio galima nukristi – tuo šventai tikėjo.

Marius

Ir turėjai suvokti, kad turėjau omeny nenutoldami per daug nuo pakrantės į jūrą.

pagarba ukrainiečiams

per Maidaną – nors su aukomis – bet apsivalė nuo prorusiškų pizdukų
lietuviai nesugebėjo – buvo panašu Garliavoje, bet teisėsaugos pizdukėliai – tarybukai laimėjo.
pusę Lietuvos išvarė į emigraciją, padarė didžiausią atskirtį, įteisino neteisingumą ir korupciją.

50
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top