Dainavos partizanų dramos: išduoti savų

Dainavos apygardos Šarūno rinktinės Juozapavičiaus grupės partizanai miško stovyklavietėje 1949–1950 m. Pirmas kairėje – Boleslovas Vailionis-Narsuolis, pirmas dešinėje – Juozas Gegužis-Diemedis. LGGRTC Genocido aukų muziejaus fondų nuotraukos.

Jūratė Mičiulienė | „Lietuvos žinios“

Į redakciją kreipėsi garbaus amžiaus alytiškis Vaidas Vailionis, norėdamas sužinoti apie pokariu miške žuvusį savo krikšto tėvą, tėvo brolį partizaną Boleslovą Vailionį. „Iki šiol nežinau, nei kur jis palaidotas, nei kaip žuvo“, – sakė V. Vailionis, kuris vaikystėje matydavo į jų namus užsukančius partizanus.

Iš gretimų kaimų Lazdijų rajone – Jovaišių ir Mižonių – pokariu į miškus išėjo nemažai vyrų. Kaimynai kartu partizanavo Dainavos apygardos Šarūno rinktinėje. Žuvo visi. Kaip dabar aiškėja iš archyvinių dokumentų, išduoti savų, buvusių bendražygių.

Straipsnio tęsinį skaitykite lzinios.lt.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
skaitai ir virpa sirdis -

kiek daug jaunu zmoniu zuvo, padejo galvas uz Laisva Lietuva. Deja, ne uz tokia, kokia ji yra siandien – nepriklausomybe atkurta, bet priklausomybe staciai priklijuojama prie ES.

Kažkodėl neparašyta

kiek jie išžudė nekaltų kaimiečių.

Jurgis

tik savi ir gali išduoti

Net

broliai ar seserys dabar nesutaria dėl materialių dalykų.O šie pražuvo,kaip gaila.Nereikia,geriau prisitaikyti.Nes kitos kartos irgi jų idealus išdavė.Mūsų valdžia.

4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top