Didysis žaidimas migrantais, lobistai dairosi naujo JAV prezidento

Savo Varpinė

Didysis žaidimas migrantais, lobistai dairosi naujo JAV prezidento, Baidenas palaimina derybas su Rusija dėl naftos gavybos didinimo, Kinija žengia į Vidurinę Aziją ir t.t.

Štai ir jau trečioji „Pasaulis ir Lietuva“ laida. Svarbiausius įvykius apžvelgia Vitalijus Balkus – nepriklausomas publicistas ir Algis Avižienis – buvęs ilgametis JAV diplomatas.

Be abejo svarbiausioji savaitės naujiena tai turistų (o jų statusas Baltarusijoje yra daugiausiai turistai) pasirodymas Baltarusijos pasienyje, kur jie sėkmingai stovyklauja jau ir neutralioje teritorijoje ir vis bando lenkų pasieniečių kantrybę.

Tačiau veiksmas toli gražu neapsiriboja Lenkijos ir Lietuvos sienomis ir aplink šiuo įvykius vyksta net keli dideli žaidimai, kurių pasėkoje gali įvykti tiesiog tektoniniai pokyčiai.

Antroji laidos tema apskritai Lietuvos spaudoje niekaip neatsispindėjo, tačiau įvykis tikrai svarbus – Las-Vegas mieste įvyko JAV respublikonų žydų konferencija kurį įdomi tuo, kad būtent joje pradedama kova dėl vienos įtakingiausios lobistinės grupės paramos savo kandidatui.

Nors iki rinkimų dar labai toli, tačiau jau dabar būtent šiame kongrese jau pakviesti greičiausiai būsimų rinkimų favoritai, kurių vienas mes pirštinę dabartinei JAV administracijai. Taip pat „pakeliui“ dar kelios įdomios, tačiau ne tokios globalios naujienos.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
nuomonė

Manau,kad Michael Pompeo būtų geriausias sekantis JAV prezidentas. Ryžtingas politikas,teisininkas, buvęs CŽV direktorius,buvęs karininkas-tanko vadas. Manau,šiuo neramiu laiku užtenka pamokslininkų,reikia įvertinačio situaciją pasaulyje ir veikiąnčio prezidento.

1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top