Dominykas Vanhara. Analizė ir tendencijos

Veidaknygė

Šiandien į vandenį nusileido pirmoji gelbėjimo valtis iš skęstančio Laisvės partijos laivo. Šioje valtyje sėdėjo Kaišiadorių–Elektrėnų vienmandatėje išrinkta dabar jau buvusi Laisvės partijos frakcijos narė Silva Lengvinienė. Gelbėjimo valtį iš karto pas save įtraukė Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“.

Praeitą savaitę, aptardamas Laisvės partijos keliamas audras valdančiojoje koalicijoje, rašiau, jog Laisvės partijai nieko nedarant, akivaizdžiai kyla rizika per kitus Seimo rinkimus surinkti mažiau 5 proc. kartelės ir į Seimą nepatekti. Kaip matyti, atskiri Laisvės partijos frakcijos nariai jau darosi sau atitinkamas išvadas.

Beje, prieš kelias dienas nusprendžiau sau pasidaryti tam tikrą Laisvės partijos šansų analizę ir paanalizuoti, kaip realiai Laisvės partijai sekėsi praeiti savivaldos rinkimai, nes tokios analizės niekur nemačiau. Peržiūrėjau balsavimo rezultatus iš visų 60 savivaldybių, ir ką – šie rinkimai Laisvės partijai buvo absoliučiai tragiški.

Taip, visiškai suprantu, jog LP didžiojoje dalyje savivaldybių kandidatų neturėjo. Kaip ir suprantu, kad negalime dėti lygybės ženklo tarp savivaldos rinkimų ir Seimo rinkimų, tačiau savivaldos rinkimai vis tiek gerai atspindi tendencijas.

Taigi, per praeitus savivaldos rinkimus LP surinko kiek daugiau kaip 13 proc. Vilniuje ir 14 proc. Elektrėnuose. Absoliučiai visur kitur LP nesurinko net praeinamojo balo ir į savivaldas nepateko. Atmetus paminėtas dvi savivaldybes, LP daugiausiai surinko Klaipėdoje, kur gavo 3,8 proc., Kaune gavo 3,5 proc., Šiauliuose – 2,5 proc., Panevėžyje kandidatų neturėjo, Alytuje gavo 1,2 proc., o visur kitur irgi apie 2 proc. ar net mažiau. Bendrai nuo visų rinkėjų LP gavo 3,5 proc. per visą Lietuvą.

Aišku, LP gali guostis tuo, jog jie turėjo kandidatus tik keliolikoje savivaldybių, o visur kitur rinkėjai už juos neturėjo galimybių balsuoti, todėl, Seimo rinkimuose rinkėjams turint galimybę už LP balsuoti visoje Lietuvoje, trūkstami 1,5 proc. iki 5 proc. kartelės susirinks lengvai. Bet aš su tokiom išvadom neskubėčiau. Nes nors LP kėlė kandidatus tik keliolikoje savivaldybių, tačiau jie iškėlė kandidatus ne tik visuose didžiuosiuose miestuose, bet ir apskritai visose didesnėse savivaldybėse. Kandidatų nekėlė tik mažose kaimiškose savivaldybėse, kur liko mažuma rinkėjų.

O šiandien dar Laisvės partijai nusiminusavo ir Elektrėnai, kur Silva Lengvinienė vis tiek LP būtų atnešusi kokius 4 000 balsų. Nuo šiandien Laisvės partijai liko tik Vilnius, nes absoliučiai visose kitose vietose LP net arti nerinko 5 proc., kurie reikalingi peržengiant Seimo rinkimų barjerą.

Taigi, kad ir kaip Laisvės partija dabar su poker face‘u komentuotų Silvos Lengvinienės išėjimą, jis LP yra be galo skausmingas ne tik dėl to, kad iš 11 Laisvės partijos frakcijos narių dabar liko 10, ne tik dėl to, kad ir taip minimali valdančioji koalicija sumažėjo nuo 74 mandatų iki 73 mandatų, ne tik dėl to, kad tai minus vienas iki tol buvęs garantuotas balsas už Civilinę sąjungą, bet ir dėl to, kad su Silva Lengvinienė nuplaukė kokie 4000 balsų už Laisvės partiją iš Elektrėnų.

Praeitą savaitę, analizuodamas LP pasirodymą savivaldos rinkimuose, skaičiavau, kad, visoms kitoms sąlygoms esant toms pačioms, jei LP nori peržengti 5 proc. barjerą patekimui į Seimą, jai iš visų provincijos savivaldybių, kur LP neturėjo kandidatų, reikėtų gauti mažiausiai 20 000 balsų. Kas maniau, kad yra be šansų, nes kodėl provincijos rinkėjai, kurie dažniausiai yra kiek garbesnio amžiaus, turėtų balsuoti už Laisvės partiją, jei visa jos politika buvo orientuota į Vilniaus jaunimą?

Na o šiandien, pasakius „atia atia“ Silvos Lengvinienės kokiems 4000 balsų Elektrėnuose, užduotis sunkėja iki beveik 25 000 rinkėjų balsų iš provincijos. Su kuo šią partiją ir pasveikinkime.

5 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
poker face‘u

Gerbkime lietuvių kalbą.

Skaitytojas

Atkreipkite dėmesį į Word’o padarytą atvirkščią apostrofą 🙂 T.y. face‘u, o ne face’u 🙂

blue yellow zov marinie

…tie skaiciai atspindi narkasiu,dileriu,nusikalteliu ir pedrylu skaiciu savivaldybese.Kriminogenine situacija bloga ant lt.Vot i fsio,ponai artojai.

Skaitytojas

„pasakius „atia atia“ Silvos…“

Aš tą žodį rašyčiau „ate“, nes -ia- rašyba yra etimologiškai nepagrįsta, o raidžių kombinacijos -tia- lietuvių kalboje iš viso nebūna.

blue yellow zov marinie

…ot ir ne..

EWM2030

2025 m. – 5G aktyvinimo diena – 1 dalis

https://www.brighteon.com/df89c25f-6326-448f-9055-a2a97d868647

6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top