Dominykas Vanhara. Pratęskime biudžeto temą

Pratęskime vakarykštę biudžeto temą, nes matau, kad žmonėms kilo klausimų.

Visų pirma, nežinau, tai susiję, ar nesusiję, bet į klausimą dėl pakankamai drastiško biudžeto nesurinkimo šiek tiek dėmesį atkreipė ir žiniasklaida. Konkrečiai – Verslo žinios šiandien publikavo straipsnį ta tema. Tai ačiū jiems už tai, nors pats straipsnis paslėptas, kaip jaunimas sako, po „paywall’u“.

Visų antra, buvo sulaukta daug klausimų, jog Vanhara bando kenkti šiai puikiai Ingridos vyriausybei, nes kaltina ją dėl biudžeto nesurinkimo, kai biudžetas nesurinktas buvo dėl objektyvių priežasčių. Tai, visų pirma, kaip mes teisininkai sakome – išgryninkime klausimą: niekas Ingridos nekaltina (bent jau aš tikrai nekaltinu), kad ji nesurenka biudžeto. Aš ją kaltinu dėl to, kad ji parengė ir suplanavo tokį biudžetą, kokio pati žinojo (o jei nežinojo – tuo blogiau jai), kad ji nesurinks. Nes rinkiminiai metai ir tie rinkėjai patys prieš rinkimus nepasipirks. Tam reikia biudžetinių išmokų ir kitų biudžetinių malonių rinkėjams, kaip ir reikia rinkiminiais metais visiems komunikuoti, kad čia tik Partijos ir Vyriausybės dėka žmonių gyvenimas taip drastiškai pagerėjo.

Kas įdomu, jog, kai valdžioje dar buvo premjeras Skvernelis, Ingrida, komentuodama Skvernelio veiklą, nuolat vartodavo tokį seną ir nuvalkiotą iš sovietinių anekdotų ar tostų paimtą posakį: „Kad visiems visko būtų ir niekam nieko už tai nebūtų“. Tai va, prašom, faktai jums į akis. Visiems visko prie Ingridos valdžios bus, bet, eee… staigiai didiname mokesčius, nes gynybai reikia. O kad su biudžeto surinkimu yra reikalų… Nesvarbu, neklausinėk, tu gal vatnikas ar kremlinis? Pasakėm, kad gynybai reikia, vadinasi, gynybai reikia. O kodėl gynybai nereikėjo, kai dar prieš mėnesį ar pusantro tvirtinote biudžetą? Kas per tą mėnesį ar net trumpiau pasikeitė, apart to, kad drastiškai nesurenkate savo suplanuoto biudžeto?

Taip, gynybą finansuoti dabar reikia prioritetiškai. Tik, gerbiama Ingrida, ar va tie tamstos padidinti mokesčiai „gynybai finansuoti“ eis į atskiras biudžetines eilutes bei biudžetines sąskaitas? Kad mokesčių mokėtojai galėtų sekti, jog jų mokami padidinti mokesčiai tikrai eina tankams, haubicoms, artilerijos sviediniams, minų laukų įrengimui, kariuomenės rezervo ruošimui, o ne „stadiono indeksacijai“ ar kitoms jūsų priplanuotoms biudžetinėms išlaidoms, kurioms dabar nebeturit biudžetinių pajamų? Atsakymas, greičiausiai, bus, kad nea, viskas guls po bendromis biudžetinėmis pajamomis, bet va Partija ir Vyriausybė tai viską teisingai išskirstys, kad viskas gynybai nukeliautų. O jūs ką, Partija ir Vyriausybe nepasitikite? Tai gal kremlinis ar vatnikas esate?

5 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top