Dominykas Vanhara. Žadėję pakelti politinę kultūrą į naują lygį, tikrai nemelavo

Veidaknygė

Oi, negaliu, naujienos iš politinės padangės viena už kitą geresnės. Pasirodo, Seimo narys V. Gapšys, nuteistas politinės korupcijos byloje ir jau atliekantis laisvės atėmimo bausmę, išsaugojo savo Seimo nario mandatą, nes šiandien žlugo jam surengta apkaltos procedūra.

Seimo narė Agnė Širinskienė per posėdį atkreipė dėmesį, kad iš TS-LKD atstovų dalyvauja gal tik koks 10. Teisingai, negi atiminėsi dabar mandatą iš žmogaus, kai pats iki ausų tame pačiame mėšle sėdi.

Bet palaukit, čia dar ne viskas. Kaip mes Šiauliuose sakydavome, tai kaiiiii gerumo situacija? Seimo statuto 10 str. 1 d. numato, kad Seimo narys privalo dalyvauti Seimo posėdžiuose. Ok, komitetų posėdžiuose, berods, galima dalyvauti ir nuotoliu. Bet plenariniuose posėdžiuose, jei neklystu, tik gyvai. Remiantis Seimo statuto 17 str. 1 d., pareigūnai negali trukdyti Seimo nariui vykdyti įgaliojimų. Tai ką, du kartus per savaitę – konvojus į Seimą su Gapšiu? Kad jis savo, kaip Seimo nario, pareigas galėtų vykdyti?

Konvojus į Seimą su Gapšiu? Kad jis savo, kaip Seimo nario, pareigas galėtų vykdyti?

Ai, bet gal ir gerai. Tegul šis Seimas bus sukompromituotas iki galo. Bet žiūrėkit, PIŠ’as, žadėjęs pakelti politinę kultūrą į naują lygį, tikrai nemelavo. Nes dar laisvės atėmimo bausmę atlikinėjančių Seimo narių, kurie vaikščiotų po Seimą ir priiminėtų įstatymus, dar buvę nėra (Audrius Butkevičius nevaikščiojo). Tai su tuo ir pasveikinkime mūsų jaunąją demokratiją.

***

Taigi, kaip žinia, dabartinė valdžia, vedama TS-LKD, prieš rinkimus visiems žadėjo, kad, juos išrinkus, jie pakels politinę kultūrą į visiškai naują lygmenį. Taigi, žiūrim, ką turim:

  1. Įtariamas pedofilas pagrindinės valdančiosios partijos frakcijos gretose – check;
  2. Ministrai, dėl kurių veiklos pradėti ikiteisminiai tyrimai ir kurie toliau sėkmingai eina savo pareigas – check;
  3. Dvi nuteistos parlamentinės partijos, viena iš kurių yra valdančioji – check;
  4. Nuteistos partijos pirmininkė, einanti Seimo pirmininkės pareigas, kurias eidama, esant tam tikroms aplinkybėms, laikinai eitų ir Respublikos Prezidento pareigas – check;
  5. Nuteistos partijos pirmininkas, einantis Seimo pirmininko pavaduotojo pareigas – check;
  6. Už sunkias korupcines veikas nuteistas ir jau laisvės atėmimo bausmę atliekantis Seimo narys, ir toliau einantis Seimo nario pareigas – check.

Jei ką praleidau, galit papildyti komentaruose. Bet ir iš to jau matyti, kad mūsų politinė kultūra per šią kadenciją jau praktiškai dangų pradėjo remti. Ir dar ne kadencijos pabaiga, dar nepilni metai liko, žiūrėsim, gal dar ras kuo mus nustebinti…

P.S. nepaliausiu kartoti – matote, kas būna, kai per rinkimus sėdite ant sofos? Kitais metais rinkimų bus trys. Pasistenkite bent jau jų nepramiegoti, nes atsiminkite, jūs į rinkimus neateisite, bet sektantai tikrai ateis. Net neabejokite tuo.

4.6 13 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
30 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
30
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top