Douglas Murray. Izoliacionistai klysta – turime stovėti už Ukrainą ir Izraelį

Visoms epochoms būdingi savi sirenų gundymai.

Mūsų dienomis vis dažniau pasigirsta gundymas, kad Amerika gali pasitraukti iš pasaulio politikos. Jis sklinda iš dešinės.

Ši idėja išpopuliarėjo valdant Donaldui Trumpui. Tačiau D. Trumpo užsienio politika iš tikrųjų nebuvo Amerikos pasitraukimo politika. Jis sėkmingai įtikino šios šalies NATO sąjungininkes didinti savo išlaidas gynybai. Ir jis vykdė iš esmės sėkmingą užsienio politiką.

Iš dalies jam tai pavyko todėl, kad jis turėjo „bepročio“ pranašumą. Priešininkai – nuo Kinijos iki Talibano – žinojo, kad Trumpas gali pasirodyti esąs beprotis. Todėl buvo geriau jo neišbandyti. Tai gera atgrasymo priemonė.

Trumpas nėra pats stabiliausias ar pastoviausias. Vis dėlto jo pozicija gerokai skiriasi nuo raginimų, dabar skambančių Amerikos dešinėje. Raginimų, kad Amerika turi visiškai pasitraukti iš pasaulio.

Pastaruosius 18 mėnesių girdėjome, kaip respublikonai priekaištauja, kad ši šalis ginkluoja Ukrainą. Dabar žymūs respublikonai panašiai atsitraukia nuo idėjos apginkluoti Izraelį. Respublikonų pretendentas į prezidento postą Vivekas Ramaswamy šią savaitę sakė, kad JAV neturėtų siųsti Izraeliui jokios karinės pagalbos. Jis sako, kad turėtų būti apsiribota diplomatine parama, bet neturi būti skiriama „jokių pinigų“.

Žinoma, aš suprantu, iš kur randasi politikai ir ekspertai, kurie taip kalba.

Jie rodo į pagalbos paketus Ukrainai ir Izraeliui ir klausia, kodėl šių pinigų neišleidžiame namuose. Jie klausia, ką Amerika gali nuveikti likusiame pasaulyje, jei mūsų pačių miestai taip sparčiai nyksta.

Tikrai. Šiandien negalima keliauti per JAV, nepastebėdami, kaip pūva mūsų miestai. Tačiau to priežastys akivaizdžios. Nė viena iš jų nepagerėtų, jei į problemos sprendimą mestume daugiau pinigų.

Kaip Niujorko švietimo standartai nepadidėja su kiekvienu papildomai išleistu doleriu, taip ir tokie miestai, kaip šis, nepagerės gavę daugiau pinigų.

Visi žinome, kodėl mūsų miestai tapo tokie, kokie yra. Tai ilgus metus trukusio karo su policija rezultatas. Ultraliberalių apygardos prokurorų paskyrimas. Aiškinimas, kad akivaizdžiai išprotėję žmonės neturėtų būti uždaryti. Aiškinimas, kad pietinės JAV sienos kontrolė yra neįmanomas uždavinys. Šie ir kiti dalykai nėra fiskalinės problemos.

Tai tiesiog blogi sprendimai. Blogų sprendimų reikia atsisakyti, o ne skirti jiems daugiau pinigų. Vis dėlto kai kuriems žmonėms akivaizdžiai patinka sakyti, kad pinigus, kuriuos Amerika siunčia sąjungininkams užsienyje, reikėtų išleisti namuose. Tai girdžiu nuo tada, kai pernai grįžau iš Ukrainos.

Taip jau atsitiko, kad pinigų suma, kurią JAV nusiuntė Ukrainai, galėtų būti laikoma apvalinimo klaida bet kuriame JAV išlaidų biudžete. Ji tokia santykinai maža.

Jei norite rasti vietų, kur vyriausybė šioje šalyje degina pinigus, jų netrūksta. Tačiau ar atgrasymas nuo Rusijos nėra vertas bent šiek tiek Amerikos išlaidų?

Praėjusią savaitę buvau Baltijos šalyse, už kelių mylių nuo Baltarusijos sienos, ir galiu pasakyti, kad tokie Amerikos sąjungininkai į invaziją į Ukrainą žiūri labai rimtai. Tokios šalys kaip Latvija ir Lietuva neabejoja, kad jei Vladimiro Putino pastangos užvaldyti Ukrainą nebūtų sustabdytos, tokios šalys kaip jų būtų sekančios Rusijos aukos.

Gali būti, kad amerikiečiai nenori Ukrainoje prarasti nė vieno amerikiečio gyvybės. Tačiau mes ir neprarandame. Kovoja ir žūsta ukrainiečiai. Jie tik prašo išorinio pasaulio paramos.

Tas pats ir su Izraeliu. Kaip mums turėjo priminti demonstracijos visoje JAV ir Niujorke, šioje šalyje turime rimtą radikalų problemą. Ir islamo radikalų, ir idiotų kairiųjų radikalų.

Visi jie mano, kad nekaltų civilių gyventojų prievartavimas, žalojimas ir žudymas yra pateisinamas, jei aukos yra žydai.

Tačiau, kaip žino izraeliečiai, žydai tėra pirmosios aukos šių radikalų ugnies linijoje. Visi kiti yra kiti. Todėl turėtų būti lengva palaikyti Izraelį kovoje su „Hamas“. Juk Izraelis neprašo, kad amerikiečiai atvyktų ir kovotų jo artėjančiame kare.

Tad kodėl tokie žmonės kaip respublikonas Thomas Massie sako, kad siųsti užsienio pagalbą Izraeliui yra „radikalu“ ir nepageidautina? Massie (kuris anksčiau balsavo prieš Izraelio „Geležinio kupolo“ sistemos finansavimą) neseniai sakė, kad Amerika negali niekaip finansuoti Izraelio, „kai mes bankrutuojame“.

Panašiai dainavo ir respublikonė Marjorie Taylor-Greene. „Neturėtume siųsti karių ir neturėtume įsitraukti“, – neseniai sakė ji.

Turiu gerų naujienų M. Taylor-Greene. Amerika nesiruošia įsitraukti. Visiškai neplanuojama siųsti amerikiečių karių į Izraelį. Žydų valstybė turi savo karius. Kovoti ir žūti teks izraeliečiams.

Tačiau ir vėl reikia paramos. M. Taylor-Greene mano, kad Amerika turėtų sutelkti dėmesį į savo pietinę sieną. Ir, žinoma, turėtų. Bet kadangi akivaizdu, kad tai neįvyks valdant šiai administracijai, kodėl izraeliečiai turėtų kentėti nepriteklių dėl to, kad Bideno administracija negali spręsti pietinės sienos klausimo?

Kodėl mūsų artimiausi sąjungininkai užsienyje turėtų kentėti dėl to, kad dabartinė administracija taip neapdairiai elgiasi savo šalyje?

Suprantu daugelio dešiniųjų amerikiečių požiūrį. Jie mato miestus, kuriuos sugriovė kairieji, ir visų besaikį išlaidavimą. Tačiau du karai, kuriuos šiuo metu Amerikai reikia remti, yra tie, kuriuose mūsų sąjungininkai tiesiog prašo pagalbos. Jei pasitrauktume iš pagalbos jiems, neišspręstume nė vienos mūsų problemos namuose ir sukurtume visiškai naujų problemų užsienyje.

Juk ką tik pajutome, kaip atrodytų toks pasaulis. Pasaulis, kuriame Amerikos sąjungininkai negali ja pasikliauti, o mūsų priešai ir konkurentai tuo naudojasi. Kažkas tą tuštumą užpildys. Žmonės, kuriems Amerikos galios epocha atrodė apsunkinanti, jos labai pasiges bet kuriame pasaulyje, kuris ateis po jos.

Versta iš nypost.com

5 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
27 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
blue yellow zov marinie

..silpnas straipsniokas.Jei magistai laimes prezrinkimuose,visam svietui bus xana,kacapai,kitaicai,indusai su likusiais musliais isiviespataus.Mus isskers tawarisciai.Lenkai irgi nesnaus,pietryciu gabala ir Wilno sukramsnos ne nemirkteleje.

Paul Casimir

Labas, durniau! (C)

blue yellow zov marinie

…kai pats durnas,tai visi rodosi durniais.O dar jei genetiskai bermontininku galvon dauztas…tai iki septintos kartos….matyt,buvo uz ka kaili paskalbt.

Vargšė lietuvių kalba

Žodis stovėti degradavo iki Ukrainos ir Žydijos. Todėl lieka vienintelė tikroji jo prasmė, kai stovi tarpukojyje.

stasys

Geras str. svarbiausia atsakymai aiškus kas būtų jei Amerika pasitrauktu iš patikimu sąjungininku rato .

Ehrmantraut

respublikonai gerai nori – ir žuvelę suvalgyt ir nesušlapt, kaip jie įsivaizduoja tą „mažinsim įtaką pasaulyje ir neremsim sąjungininkų”, bet tuo pačiu važinėsim traktoriaus dydžio SUV ir turėsim namuose trijų durų spintos dydžio šaldytuvus. draugeliai, jei jūs užsidarysit tai tų popiergalių, spausdinamų FRS irgi niekam nereiks ir tada baigsis jūsų gražus gyvenimas,vartojant tiek kiek visas likęs pasaulis vartoja kartu sudėjus.

trumpai

Lietuvoje tas pats : ne biudžetas iš mokesčių surenkamas per mažas ,bet valdžios radikalai priėmė daug blogų sprendimų. Net plika akim matosi,kad ,pvz. 1990 m. švietimo sistema funkcionavo žymiai geriau ,nors pinigų šiandien jai skiriama kur kas daugiau . Tas pats ir su medicina : kol nebuvo priimta begalė blogų valdžių sprendimų , nebuvo jokios painiavos ,kvailų ,nepateisinamų niekuo pacientų eilių pasiekiant gydytoją ,gydymą (ne gydymo paslaugą,kap šiandien). Su švietimu – tas pats. Nieks nesupranta ,kaim reikėjo pervardint aiškias vidurines mokyklas, pradines mokyklas, technikumus, aukštąsias : universitetus ,institutus . Mokslo laipsnius …etc. Juk tai žymiai žemesnis lygis ,kam mums tai ? Ar be to jau nebesam europiečiai?

Paul Casimir

Trampas įveiktų Kacapiją pakankamai lengvai – išlaisvindamas naftos rinką pačiose JAV ir numušdamas tokiu būdu statinės kainą dvigubai. Taip, kaip buvo jo kadencijos metu. Kacapai nebeturėtų laisvų pinigų mokėti atlyginimus savo samdiniams. Tai pats geriausias būdas padėti visam civilizuotam pasauliui. Dabartinis gerontokratas Baltuosiuose rūmuose yra Vakarų priešas, juos aktyviai griaunantis. Bus baisu, jei dabartinis liks antrai kadencijai. Ukraina pasirodys smulkmena tokiu atveju.

blue yellow zov marinie

…xa xa xa.tokio tupycos kaip tu ir paieskot reikia.Kretine,geriau jau butum patylejes,pasidemonstravai atsakanciai.

xa xa xui

Teisingai – Baiden pride, pariadok navede.

blue yellow zov marinie

..trampampa,tirli pirli..

GOJUS

Tik negirk Baideno ir dempartijos pušalotų.

blue yellow zov marinie

..tik negirk beprocio trumpu proteliu.Jis net zemelapy neparodytu,kur ta ukraina yr…ant tiek durnas.

Leonas Vainšteinas

1082: Apie Baideno apkaltą:
https://www.youtube.com/watch?v=kojIcVXGytw

Paul Casimir

Labas, durniau! (C)

blue yellow zov marinie

…viso gero,kretinoidinis tupycijau,trenktas geruju bermontininku.Arba…trenktas slapiu maisu.

stojatj za?

Da, stojatj za.

TomasJakutis

Kas myli tiesą ir susipažįsta su Izraelio valstybės 20 amžiuje susikūrimo istorija – tas negali būti Izraelio fanu.
_____________________
palestina.lt

Paul Casimir

Labas, durniau! (C)

GOJUS

Bet kai paklausi, kodėl reiktų būti už Izraelį, Izraelio suporteriai nieko konkretaus nesugeba atsakyti.
Klausau šiek tiek radijo, žiūriu TV apie pradines konflikto priežastis niekas nekalba.

Paul Casimir

Aš galėčiau daug ką pasakyti, tačiau tingiu už kitus dirbti. Jei iki šiol nesupratai, tai turbūt jau nebesuprasi. Panašiai kaip jei iki šiol esi covidiotas su kauke ir N-uoju skatintoju, tai jau niekas tuščiai laiko nešvaistys atvirkščiai įtikint.

blue yellow zov marinie

..durnius visuomet turi ka pasakyti…

blue yellow zov marinie

..jau apsidurniavai pakankamai,dienos norma ivykdei,aitum tu miegot,nenaudeli….mama bars…

Paul Casimir

Žopauskai, raminkis.

blue yellow zov marinie

…dar ir teveeels neuztars.Gausi dirzuuu…

Op TV

Skandalas! „Slaptame įraše” – Palestinos ministro siūlymas remti Landsbergį rinkimuose? Ką URM?

https://www.youtube.com/watch?v=Aqb3RMY7q7M

Mike Adams

Gazos ruožas paaukoamas dėl pelningo Ben Guriono kanalo, kuris per Izraelį nusidrieks iki Raudonosios jūros.

Sueco kanalo varžovas planuoja perkirsti Izraelį ir sujungti Viduržemio jūrą su Raudonąja jūra.

Šis kanalas suteiktų JAV ir Izraeliui galimybę kontroliuoti pagrindinį pasaulio tašką kariniams laivams, grūdų eksportui, energijai ir kitoms prekėms.

Suplanuotas kanalo maršrutas eina tiesiai per Gazos ruožo šiaurinę dalį, ir daugelis analitikų mano, kad Gaza naikinama tam, kad būtų galima pastatyti šį kanalą, kuris atneštų milijardus dolerių per metus Izraeliui.
https://www.brighteon.com/c628d9c0-d2c6-470c-aaf9-ab6bf26083eb

27
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top