Dovilas Petkus. Kovo 11-osios Lietuva ir 90-ųjų politinės kovos. Pokalbis su Gediminu Vagnoriumi

Jūsų dėmesiui siūlome Dovilo Petkaus interviu su Gediminu Vagnoriumi – žmogumi, kuris, pasak interviu autoriaus, nepalieka abejingų.

Pokalbio temos įvairiausios: nuo Sausio 13-osios ir laikinųjų pinigų, liaudyje vadintų „vagnorkėm“ iki privatizacijos procesų ir politinių kovų su Valdu Adamkumi bei Vytautu Landsbergiu paskutiniajame 20 a. dešimtmetyje.

Kaip tų laikų politines batalijas Gedminas Vagnorius mato šiandien ir kuo šiandieninė politika skiriasi nuo tos, kokią turėjome prieš tris dešimtmečius, kviečiame klausytis Dovilo Petkaus tinklalaidėje.

Pokalbio temos:

00:32 – kaip Vagnorius tapo premjeru būdamas 33-ejų?
06:09 – antroji ekonominė blokada ir kaip ją sekėsi išgyventi G. Vagnoriaus vyriausybei.
11:17 – privatizacija ir „prichvatizacija“. Vienintelis dalykas, dėl ko šiandien gailisi Vagnorius.
15:35 – antroji G. Vagnoriaus vyriausybė ir kaip buvo sukurta TS-LK.
21:40 – ar G. Vagnorius yra liberalas?
28:44 – G. Vagnoriaus kova su prezidentu Valdu Adamkumi 90-aisiais ir konservatorių partijos subtilybės. Vytauto Lansbergio vaidmuo politinėse batalijose.
35:55 – ką Vagnoriui reiškia valdžia?
38:28 – G. Vagnorius ir krikščionybė. Kodėl steigė krikščioniškų pavadinimų partijas?
46:18 – kuo politika šiandien skiriasi nuo politikos prieš trisdešimt metų?
51:47 – kuo šiandien prasminga Kovo 11-oji?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
19 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Žodžio laisvė...

Ačiū ,Gediminai Vagnoriau,už pasišventimą ir rūpestį dėl Lietuvos Tėvynės.Sėkmės
Jums ir geros sveikatos.

Atsargiai!  Maximos krikštatėvis kalba.

Išmestas iš barščių…Net prie Uspaskich partijos šliejosi.Saugois tokio reikia…

tiek

Ačiū , ačiū už vagnorkes. Ale ir reikėjo gi šitaip…?

ah1

kovo 11 tai PSO predsedatieliaus negro etiopo „švilpukas” kad kovidą GALIMA skelbti pandemija pasauline
Kodėl pasirenkama kovo 11,03 11, sudėjus gaunasi skaičius 5 ? Kas per magija naudojama, kurios nežinome mes?

Litą

įvedė Brazauskas, Šleževičius ir Visokavičius. Du komunistai ir ,,tėvynės” sąjunga. Todėl kaip ir aišku, kodėl buvo nusavintos visos žmonių santaupos, kodėl nepasielgta net kaip Latvijoje, kodėl žmonėms nepalikta tų santaupų net vieną mėnesį pragyventi. O kas autorius tų ,,investicinių” bendrovių, kurios susirinko žmonių investicinius čekius žadėdamos dividendus ir dingo žmonėms nei ačiū nepasakiusios, nei špygos neparodžiusios? Koks ryšys tarp jų ir tų ,,bankrutavusių” ,,pinigų yra” tipo bankiukų? Kas čia buvo užsakovas, strateguotojas, vykdytojas ir galutinis laimėtojas?

Privatus žmogus

ekonomikoje gali būti kraštutinis liberalas. Bet valstybė turi turėti ekonominę politiką. O jau ši privalo turėti ne vien tik ekonominį dedamąjį. Ar viskas taip susiklostė todėl, kad tam kraštutiniam liberalizmui nebuvo jokios atsvaros? Krikščionybė irgi turi savo ekonominę doktriną, bet ji nelabai dera su kraštutiniu liberalizmu. Galai nesueina.

Dabar supratau,

kodėl p. Vagnorius tapo nebepopuliarus. Talentingas ekonomistas, būtų puikus ekonomikos ministras, bet, deja, TIK ekonomistas. Kaip ir dabartinis prezidentas, beje. Valstybės vadovas turi turėti kur kas platesnį požiūrį. O čia – tarsi glaukomos paliestomis akimis būtų žiūrima ,,vamzdeliu”. Ir viskas gerai, ir jokių grėsmių, tiesiog klestim vakarietiškame ,,rojuje” ir dainuojam. Na, kas ir kokius ,,čipus” tiems mūsų politikams įstatė į galvas? Ačiū D. Petkui, kad leidžia patiems pamatyti, kas yra kas.

ah1

Ko čia kapstotės po senus laikus?

Deja

Išklausiau. Atidžiai. Ir išvada neguodžianti: Gediminas tik labai blanki Landsbergio kopija. Įstrigęs praeityje. Vienintelė sveika mintis apie tai, kad LT galėtų būti kaip Liuksemburgas, bet ir čia susipainiojo, kad Liuksemburgas tai ne Skandinavija. O Skandinavijoje žmonės ne taip jau turtingai ir gyvena. Todėl nenuostabu, kad yra ten, kur yra. Tiesiog savo laiku praledo progą su Adamkumi nuvesrsti Landsbergį, kai tuo tarpu Landsbergis tokios progos nepraleido. Landsbergis ryžtingesnis ir drąsesnis. Su mažiau skrupulų.

>> 16:21

Deja, ir jūs meldžiatės aukso veršiui. O tai jau pralaimėjimas.

ah1

kovo 11 tai restartas- nunulinimo pradžia, pagal kovo 11 PSO „švilpuką”: plandemija, šeimos instituto su naikinimas, sunaikinimas, verslų sužlugdymas, subankrotinimas, praskolinimas, turto perėmimas ir perdavimas transatlantinėms korporacijom, kaip „gelbėtojoms” nuo praskolinimo ir „krizės” , arba nieko naujo mechanizmą galite rasti bankroto įstatyme, „Administratoriaus funkcijos”.

> Deja

Nuversti, užversti, priversti… O VARDAN KO? Kažkam ,,pajokas” per mažas? Matyt, G. Vagnorius jei kur ir klydo, tai klydo nuoširdžiai, todėl Apvaizdos buvo apsaugotas nuo tokio baisaus susikompromitavimo. O tamstos mąstymas kažkoks reptiloidiškas. Nieko nebūna amžino, taigi ir reptiloidų viešpatavimas ne amžinas.

Toto 2 Dabar supratau

‘Talentingas ekonomistas, būtų puikus ekonomikos ministras, ‘
Deja, deja. Laabai prastas kaip ekonomistas, prisimenu jo dizertacijos ginimą ekonomikos institute (čia antras etapas tame kelyje) , jai ne a.a. Antanavičius, jis (Gedukas), būtų nepraėjęs. Ir jį į šipilius supylė toks Dobravolskis…

> 19:40

O jūs ten turbūt sekretore dirbote? 🙂 DiZertacijos gInime, šipIlius…

Toto

nea , tikrai ne sekretore, tame pačiame skyriuje moksliniu bendradarbiu….(deja)
P.S. o Dobrovolskis buvo pirmu soc. ministru
P.P.S Gedukas eilinis subinlaižys

Toto P.S.

P.P.P.S Ssuprantu , suklydau: Algis Dobravolskas (fainas bičas)

Dzeikas

Kovo 11-os Lietuva tai galimybiu Lietuva. Zmogeliai isgirde toki apibrezima, kaip aplmai zodi „galimybes” isivaizduoja turtinga, zydinti , sparciai turtejanti. Panasu hipnotni poveiki daro posakis „JAV – galimybiu salis”. Visiems iskart randasi asociacijos na toks medis doleriais vietoj lapu apkabinetas. Deja ne. Slunkiams, subinlaiziams „galimybiu salis” reiskia vieta kur jis kris i dugna. Panasiai ir Lietuvoje atsitiko.Ji tokia tikrai buvo nuo 1990m kovo 11d ir keli metai po to. Tik islaisvintam chamui eme labai greit atrodyti,kad tai anarchija ir kad „tvarka turi buti”. Chamai tiek virsunese tiek nuo dugno. Vienzo is to pacio kibiro su rusais islipome – i ta pati kibira griztame. Kiekvienas pagal savo supratima. Opozicija irgi atatinkama: pas rusus Navalno gauja reikalaujantys „geresnes, teisingesnes” imperijos , Lietuvoje… Skaityti daugiau »

Dviveidi Dzeikujau-Prochodimce 22:33

Kremliaus trolių fabriko ir kietasprandės tautos įtakos agentėli,
mums pasisekė, kad čia „pažadino snaudžiantį”, beviltiškai ribotą trolį.

Virginija Milker

Nesupratom kas vyk tada ne tik mes, bet, pasirodo, ir patys politikai. Visi visus itarinejo? 1995 uzejus i Seima, A.Terleckas pasitikdavo dalindamas lapelius atsisaukimus, kad neva Vagnrius dirba Rusijai. Kas verte taip galvoti? Ar tai, kad tiek Rusijoj Chiubaisa, pakluses Soros su Jefri Saks ivedinejo vaucerius ir skubino privatizcija?.. Rusai irgi buvo nepatenkinti tais Vienos eknomines mokyklos aukletiniais… Wiljams gal ir geriau, bet ar tai nebuvo paties Chdarkovskio triuks, ar tai ne fiktyvi organizacija?.. Ar ne Au Butkevicius atveze pazymas is Anglijos, kad neva Mazeikiai dirba nuostolingai?.. Labai panasiom schemom Chodarkovskis prichvatizavo ir Rusijos nafta.. Ir ten ritosi galvos… kaip musu Kiesiaus?.. Jei klystu, pataisykit.

19
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top