Dovydas Norkūnas. Kodėl jauni žmonės, kurie moka ir gali kalbėti, šiomis dienomis tyli (papildyta Aikštės TV reportažu)

Tiems, kas nežino, kas vyksta nuotraukoje, tai prie Katedros šiandien, kovo 20 d., vyko mitingas už laisvę laisvės partijos laikais.

Taigi, yra trys dalykai, dėl ko jauni žmonės, kurie moka ir gali kalbėti, šiomis dienomis tyli.

1. Kaip ir aš anksčiau, jie gyvena pagal nusipaišytą paprastai sėkmingo žmogaus įdealą, kurio reikėtų atsisakyti leidžiantis į tuos reikalus, kuriuose aš dabar esu paniręs iki kaklo. Leidžiantis į tokias temas būtų prarandami ilgamečiai, toliau ramiai gyventi norintys draugai, griūtų studijų planai ir rezultatai, finansinį stabilumą ir kitas garantijas nešančios veiklos pakibtų ant plauko. Tokia veikla nėra hobis ir ji reikalauja labai daug energijos bei laiko, todėl iki tol buvęs „tvarkingas“ ir „protingas“ gyvenimas pasinertų į chaosą. Tai baisu, bet visada gali atsitikti taip, kad pasaulis per keletą metų taip pasikeis, kad turėtą idealą pasiekus, naujajame pasaulyje jis jau nebeveiks. Vaikantis senų savo svajonių ir tikslų, galima pramiegoti pasaulio pokytį, kuris visu kuo susijęs su tavuoju idealu. Reikia atsikratyti pasenusių tikslų ir keisti naujuosius pagal savajį „kodėl?“

2. Bijo susigadinti reputaciją. Kontraversiški, nepatogūs, homofobiški, sunkiai pagrindžiami pasisakymai. Neišbraidyti vandenys, kur gal tuoj reiks priimti kitą nuomonę ir gailėtis dėl anksčiau pasakytų dalykų. Žiniasklaidos, visuomenės, artimųjų, vėl draugų kritika, įrašas visam gyvenimui, dėl ko gąsdina ir mane. Žmonės kalba, kad aš gailėsiuosi dėl to, ką dabar darau ir kalbu. O kodėl aš galėčiau gailėtis? Nebent jei kokiu nors būdu pradėčiau palaikyti paleistuvystės ideologiją, bet taip tai nieko blogo su tuo, ką darau, nematau. Apskritai, ateity būčiau gailėjęsis, jei dabar šiais klausimais būčiau likęs neutralus. Geriau klysti, nei paskui galėtis, kad nepadarei nieko. Čia, ko gero, viena labiausiai nuvalkiotų „motyvacinių“ frazių, bet dabar ji ypač aktuali.

3. Yra tokių, kurie nori kalbėti prieš auditoriją, bet tik ne šitą auditoriją ir ne šitais klausimais. Čia yra tas dalykas, apie kurį pamiršau užsiminti ir kuris yra liūdniausias iš visų. Apie šitą net nežinau ką parašyti. Žmogui talentai duoti ne šiaip sau. Čia netikintiems sunku suprasti, bet kiekvienas žmogus turi savo „kodėl“ – savo paskirtį šiame pasaulyje. Tą pripažinti reikia labai didelio nuolankumo, bet kai tai pripažįsti, suvoki, kad šiame pasaulyje Aukščiausias yra numatęs tau užduotį ir dovanoti talentai padės tai atlikti. Viskas gali suveikti labai nenuspėjamai. Gali būti apipiltas talentų, bet gal tik vieno reikės misijai įgyvendinti. Dabar per daug žmonių netinkamai supranta savo paskirtį pasaulyje, patys sprendžia, kaip nori, kad atrodytų jų gyvenimas, ne taip supranta jiems duotus talentus, iškreipia savo paskirtį čia ir galiausiai viskas atsisuka prieš juos, nes jie nesugeba rasti pilnatvės. Dėl to ir visas pasaulis toks skylėtas, nes žmonės eina savais keliais, neklausydami, sakykim, „širdies balso“. Aš norėjau kalbėti prieš auditoriją, bet irgi ne prieš tokią. Norėjau dalyvauti pramonėj 4.0 ir pristatyti ką nors įspūdingo, bet išėjo taip, kad atsistojau šitam mitinge. Tiesiog sekiau savąjį „kodėl“.

Bonus. Yra žmonių, kurie mano kad viskas susitvarkys savaime, be jų įsikišimo. Toks mąstymas labai ydingas, nes jei taip būčiau ir aš mąstęs, dabar beveik neabejoju, kad Stambulo konvencija būtų patekusi į Seimo dienotvarkę, nes pasipriešinimas būtų buvęs daug menkesnis. Nesakau, kad visi turi kurti filmukus, bet bent į mitingą šiandien buvo galima ateiti. Užteks sėdėti ant sofkutės, žiūrėt netflixą ir sakyti, kad viskas susitvarkys, nes kad būtent taip darytume, dabar labai nori žmonės, kurie kuria naują pasaulį. Galit sakyt, kad čia konspiracija, bet ramiai ir argumentuotai bendraujant paneigti, kad su visuomene dabar daromas eksperimentas, būtų labai sunku.

Beje, Stambulas traukiasi iš Stambulo konvencijos (žr. ČIA)…

* * *

Jūsų dėmesiui siūlome ir Aikštės TV reportažą iš mitingo „Už laisvę“.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
34 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Rasa

Dovydo tekste yra kelios mintys, kurias įgyvendinus Lietuva imtų keistis iš esmės. 1) Žmonės gyvena neklausydami savo širdies balso, 2) įsivaizduoja, kad viskas susitvarkys savaime, 3) žmonės nesupranta savo paskirties šiame pasaulyje. Išties tas siauras savęs įvertinimas: pastatyti namą, pasodinti medį, užauginti vaiką, dabartiniame pūvančiame pasaulyje, tai yra labai jau minimum programa…Nors ir tos jau nebevykdom: miškus masiškai sunaikinom, ir šeimą tuoj pribaigsim.

Todėl,

kad mes beginkliai, o jie turi A-bombačkas ir bet kada gali mums ant galvų užmesti, kaip ant Hirosimos ir Nagasakio arba fosforu, fosforu, kaip Vokietiją kadais pleškinti – deginti gyvus masinių bombardavimų metu.

Sofute

Drasus jaunas Zmogus.Gerbiu…o siaip,,visi mes nuo sofutes-Bailiai ir ta reik pripazinti.Seni bijom,o jauni neprotauja…deja

Prašalietis

Būtų šaunu, kad ne tik „jauni žmonės, kurie moka ir gali kalbėti”, bet ir „senesni žmonės, kurie gali ir kalba” kalbėtų apie tai apie ką iš tiesų gerai supranta. Pasakiusiam „ką supranta” jaunam Norkūnų Dovydukui, tegalima pasakyti, kad iš jo straipsnelio matosi, kad apie elementarius dalykus Dovydukui dar yra ko pasimokyti. Jaunasis Dovyduk, tavo „ir aš anksčiau, jie gyvena pagal nusipaišytą paprastai sėkmingo žmogaus įdealą,..”, parodo, kad tu dar nežinai žodžio „idealas” prasmės. „Idealas” yra toks daiktas, kurio žmogus siekia. Jei „sėkmingo žmogaus idealas yra pasiekiamas” arba „pagal jį yra gyvenama” jis pasidaro joks „idealas”, kuris „kokiame nors kitame pasaulyje galėtų veikti ar neveikti”. Net ir didžiausi „Idealai” jokiuose „pasauliuose neveikia”, nes jie tegali „veikti” tik sąmoningų žmonių susikurtose vaizduotėse…… Skaityti daugiau »

O va Prašalietis

ne bailys – imsis tvarką daryt pasauly, net neabejojame. Nesėdi ant sofkutės, kaip ura patriotai.

Gabrielė

„daugelis žmonių ne taip supranta savo paskirtį (…) ne taip supranta savo talentus, iškreikia savo paskirtį”. REALUS PAVYZDYS iš Sąjūdžio laikų. Vienas iš to meto pirmeivių buvo apdovanotas ypatinga charizma, jis traukdavo žmones lyg magnetas, prie jo priėjus jausdavosi kažkokia jėga, bet tas asmuo tai l. aktyviai dalyvavo, tai atsitraukdavo…ilgainiui ir visai paliko savo sąjūdietišką postą. Žiūriu į jį dabar…ir tos fantastiškos charizmos nebeliko ir priartėjus paslaptingos jėgos nesijaučia… Kitas ponas labai aktyviai dalyvavo politikoje, traukdavo žmones savo kalbomis, tačiau tas populiarumas apsuko vargše galvą, „didybė” pražudė charizmą. Buvo dar vienas ypatingas Sąjūdžio pirmeivis… gilus, sąžiningas žmogus…tas kuris pagal širdį veikė, bet jo grožis slėpėsi po sudetinga filosofine šnekta, kurios jam nepavyko atsisakyti ir žmonės jo nepajuto…kaip gaila, kad taip… Skaityti daugiau »

Tai žmonės,kurie klauso

ne tik proto,bet ir širdies.O širdis -tai Kristus.Ir tik vieno trūksta šiam judėjimui-krikščioniškos savimonės .Be šio dėmens niekas nejudės.Vien nacionalinės tapatybės gynimo neužteks.Labai trūksta krikščioniškos demokratiškos partijos.

Ayn Rand

Dovydai, savo aplinkoje irgi kalbu ir nebijau. Palaikau visokeriopai. Tęsk ką darai.

Kis

jeigu Stambulo konvencija tokia humaniska,kodel aplenkia musulmoniskas salis,kuri moteris ir turi maziausiai teisiu?Gal but krikscioniskas tikejimas perdaug zaidzia su ta publika,kuri pries nieka nensustos,kol negaus atkirti.Kalbekite ir nepasiduokite apgaulei,juk pasaulis margas ,kaip genys,paprociai,tikejimas ir moteru garbinmas,o ypac mamu ,kurios paleidzia gyvybe i pasauli toks reiksmingas.Gejai ir lesbes ,tai istvirkavimo ir palaido gyvenimo apraiskos,jeigu liga,reikia gydyti,o istvirkavimus-drausti,kaip neatitinkancia visuomes normoms?

širdies vs užpakalio balsas

užpakalio balsas:
– valdžia
– pinigai
– seksas
– turtas
– panieka, hierarchija, baimė
———-
širdies balsas:
– gerumas
– grožis
– atjauta
– brolystė
– darbštumas ir žinios, malda ir Kristus

Al.

Padėtis kaip bolševikams, fašistams ar naciams atėjus į valdžią. Muzikos garsai. Didysis diktatorius. 451° Farenheito. Čipolino nuotykiai.Šuns širdis.

"Perestroikę" pradėjo

ne lietuviai – tai reiktų žinoti. Ir judėjimus jai remti ne jie kūrė, o Gorbis su savo bendraminčiais. Reikėjo iki Gorbio sušukti apie „Laisvę Lietuvai ir jos galimam valstybingumui” šalia Ozolo, Juozaičio, Prunskienės, Grybauskaitės, Andrikienės, Juknevičienės, Genzelio, Žiemelio, AMBalo, Vagnorkos ir pan. – ir būtum greit sužinojęs, kur baltosios meškos gyvena. Būtum greit pas jas šitų patriotų pasiųstas.

Dovydai,

AČIŪ Tau. Tie žmonės kurie sako, kad tu gailėsies, kad pasakai ką galvoji, yra beviltiški bailiai, avių banda visada linkčiojanti galvas ir gali išleisti tik tokį garsą: beee, beee…

Virginija Milkker

Media uzvalde magnatai masine informavimo priemone – televizija paverte „idiotu dezute idiotams”, anot australu prof. H.Redner, kurie tarsi siekia ikalt i galvas, kad CIVILIZACIJA, ant kurios stovi tiek modernus Vakaru, tiek Rytu pasaulis – seima, tauta, valstybe, tarsi jau nebereikalinga post-modern, post-truth laikais… kaip ir naturali tautine ar lytine tapatybe. Nes tik suardzius tautos lastele – seima, gali sunaikint tautine valstybe, pacia tauta. Tik gyvunu rusys dar saugomos. Visgi menkute politine klaida ar nauju technologiju sutrikimas ir – globali katastrofa!? Su post civilizacion? Ir vel viskas nuo pradziu? Kaip po Didziojo Tvano?…
Ar kulturos issaugojimas/konservavimas nera toks pat svarbus kaip ir GAMTOS? Manau, kad tai turetu but susije. Modernizmo jegos atnese mus i postmodernuji globalizacijos pasauli, su homogeniska uniforma be tapatumo,… Skaityti daugiau »

Angelė

O svarbiausia, Dovydai, ko tu nepasakei, nors tikriausiai žinai, tokio abejingumo viskam, kas dabar vyksta (o vyksta lemtingi dalykai visame pasaulyje – vis daugiau žmonių širdžių užkariauja blogis, plečiasi ir auga blogio imperija) priežastis yra individualizmas, egoizmas: aš noriu, man patinka, man reikia. Tu darai tą, ko mirtinai reikia visuomenei, ne tik Lietuvai. Nuostabią šeimą turėjai (jos aš nepažįstu, bet įsivaizduoju – Tu esi jos produktas), kuri Tave įpratino kitais rūpintis. Tuo aš neabejoju. Dėl mokyklos abejoju. Mokytojui per daug sudėtinga atlaikyti ego – spaudimą iš mokinių, iš jų tėvų ir net valstybės (šiuo metu) pusės, kai net etikos pamokoje nerekomenduojama vaikams sakyti, kas yra teisinga (tegul kiekvienas turui savo tiesos, meilės, laisvės, dabar jau ir šeimos, lyties sampratą.) Tokiame… Skaityti daugiau »

taip

Visiškai pritariu pirmajai komentatorei Rasai.
Ačiū Dovydui Norkūnui, kad kalba jaunajai auditorijai savo filmukais.
O suaugusių Seimo narių einant svarstyti Stambulo konvencijos paklausčiau, kokia bus jų reputacija pono Dievo akivaizdoje.

elfe

Nei vienas poitikas negali saves laikyti politiku, o zurnalistas – zurnalistu, kol neismoko KGB “isdaviko” Yuri Bezmenov pamoku You tubej, ispejant Vakarus.

Po Putino paskutiniu grasinimu Bidenui, su cinisku palinkejimu sveikatos (zr.youtube, mokajis „gydyt ” novyciokais) pats itikino abejojancius, kad Andropovo sekmingiausias projektas – Soros, o geriausiai si conspiracy pries Vakarus atskleide propagandos ekspertas Yuri Bezmenov. Paziurekim,paklausykim kaip prabudino samone Bezmenovo pamokos jaunam Nyderlandu zurnalistui: https://www.youtube.com/watch?v=8SV7CLhxdXA

elfe

beje, reiktu sia zinute su nuorodom i Yuri Bezmenov ir Nyderlandu zurnalisto filmuka ikelt nukopypeistinus i kiekvieno uz Stambulo konvencija pasirasiusio feisbuka.
Negaliu to pati padaryt telefonu.
Tarp pasirasiusiu socdemu yra isties geru Kremliaus draugu, taciau tikrai ne visi Laisves partijos jaunuoliai zino ka daro, naiviai manydami, kad iteisina Vakaru vertybes…

Tvankstas

Dovydui – atsakymas visata 25 bandyme.

Jauni nuošalyje, o žilagalviai už asamblėją?

Agentus mėgstančiam medžioti gerb. Budnikui ir jo bendraminčiams šimtąjį kartą kartoju: 1. Reikia NS, kaip ideologiškai stipriausiai ir ,matomai, įžvalgiausiai, ONS oponentei nuolat kviesti kitus mažiukus prie apskrito stalo. Gerb. V. Radžvilas gudriai išgyrė Nausėdos piliet. asamblėjos idėją, o pats , tokios mažųjų partijų ir visuomeniškų lyderių (kaip gerb. R. Grinevičius ir Ko..) ASAMBLĖJOS nedaro…. Prieš rinkimus Į savotišką ASAMBLĖJĄ prof. Merkys, paskui N. Puteikis kvietė ir NS, bet Jūsų kompanija nelygiuose ir nesąžininguose Seimo rinkimuose pasirinko tyro, nesusitepusio kamikadzės kelią. Polit. tautos likučiai NS žmonėms skaudžiai , už sektantizmą ir Sąj. vienybės principo atsisakymą, davė per galvą…Gal laikas atsipeikėti??? Nežinau, kaip pavadinti šią NS garbių vyrų kolektyvinę KEISTAprotystę ir apsimetinėjimą, dar ir savo vienišių STRATEGINĘ liniją vadinant ,,Sąjūdžio principų… Skaityti daugiau »

Juliau Milaiti,

gal jau užteks tų trockių, gorbių, andropovų ir t.t. garbinimo? Tavo laikas baigiasi. Jei tarp jaunimo atsiras daugiau Dovydų, dar ne viskas prarasta. Vyniokis meškeres.

Langų majore,

pavargai mėtyt per langą politikos oponentus, klausyt Jurgio, ir užsakei fūrą, ane? Kokia to fūristo pavardė, gal pasakytum čia mums?

Raigerdas

Šaunuolis Dovydai, nes susilaukei gana didelio palaikymo. Nežinau ar A. Ažubalis pritaria Dovydui, bet tai pirmas toks protingas pasisakymas iš konservatorių pusės:”„Tai yra visuomenę skaldantis, provokatyvus projektas, kuris nieko gero neatneštų nei tautinėms bendrijoms, nei mūsų titulinei nacijai. Pridėta labai daug dalykų, jie sumaišyti, sumalti, nekalbant apie tai, kad yra bent trys prieštaravimai Konstitucijai“, – savo poziciją dėstė A. Ažubalis (delfi.lt). Taigi, Seime pradėtas puolimas keliomis kryptimis, gal būt, tikintis, kad jeigu neišdegs vienas klausimas, tai nors kitas gali būti prakištas. Tas kitas yra dvikalbystės klausimas. Ir jau čia paliečiamos tautinės mažumos. Yra vienintelė šalis pasaulyje, kuri kursto nacionalinę nesantaiką, – tai Rusija. Ką tik nepaimsi visur pas jų tas nacionalinis klausimas. Jeigu fašizmas bandė įtikinti pasaulį, kad vokiečiai yra… Skaityti daugiau »

Al. elfei

,,taciau tikrai ne visi Laisves partijos jaunuoliai zino ka daro” – iš kur toks tikrumas?

elfe >2021-03-21 17:10

noreciau ir as susipazint su Julium Milaiciu, jei cia toks dalyvauja.
Nes google dave tik sia nuoroda: https://www.blogger.com/profile/15388573237189385410

gelbėkitės,kas dar galit

Va kokia pasakiška „laisvė” netrukus mūsų laukia:

sarmatas.lt/02/valdas-anelauskas-smegenu-plovimo-pasekmes-kovidiniame-fronte-1/

elfe > Al.

atsakysiu klausimu.
O Jus ar galetumet atrast bent viena SOCIOLOGIJOS mokslus baigusi studenta ar daktara, kuris butu nebutu kairiuju paziuru?..

elfe > gelbekites

Man cia Valdas Aneliauskas nieko naujo nepasake.
Nors gerai, kad raso knygas, kad drasiai kalba marksistu ikurtoj Frankfurto mokykloj, kuri butent ir isrado SOCIAINIUS mokslus.
Visgi klysta, lyg koks radikalas, gejus vadindamas „iskrypeliais”.
Juk galimai ne vieno „normalo” pamirstu vaiku pasinaudojo koks „geras dede”, sutrikdes dar paauglystej jo lytine tapatybe..Nesiplesiu.

Gerai, kad paminejo Davoso vado Klauso Shwabo Great Reset. Buten sio perkrovimo tiksls ir yra VISUOMENES PASITIKEJIMO IS VYRIAUSYBIU ATEMIMAS ir perleidimas tarptautinems korporacijoms!!!
Zinokit.

 "tarptautinems korporacijoms!!!" -

vienos nacionalinės kilmės – tiesiogiai nuo Dievo iš padebesių.

ah1

ir gerai daro.

Puiku!

Julius Milaitis prisipažįsta! Bet nei langų majoro, nei Jurgio, nei fūros nematau. O jau kiek metų prašosi, ir vis neprisiprašo. Nes lietuviai – tai ne Čikagos komitetas, suformuotas kažkur prie Leningrado. Taigi trolink, Juliau, ir toliau. Tu saugus. O kai prisistatai moterimi – tai labai šiuolaikiška ir pažangu!

Al. elfei

Na, tada ir aš atsakysiu klausimu – kiek tokie atsakymai klausimais yra naudingi ?

Negi "elfe"

irgi Julius Milaitis, pasivadinęs moterimi?

>>> 20:01

Ne tik ,,elfe”. Yra dar viena ,,madam”.

34
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top