Dr. Ignas Vėgėlė iš Seimo tribūnos apie žmogus teisių ir laisvių bei teisinės valstybės principo būklę Lietuvoje

Šiandien Seimo plenarinės Seimo sesijos metu kalbėjau apie žmogus teisių ir laisvių bei teisinės valstybės principo būklę Lietuvoje.

„…Pastaruoju metu virtome Lietuvą sukausčiusio Covid infekcijos išgąsčio aukomis, tapome nykstančios Konstitucinės pareigos vadovautis teisinės valstybės principu stebėtojais. Ilgą laiką tinkamai neįgyvendinant teisinės valstybės instrumentų, valstybėje ilgainiui ima silpti demokratija, apribojamas efektyvus žmogaus teisių užtikrinimas, o visuomenė ima prarasti pasitikėjimą valstybe ir jos institucijomis…“

Šiame sudėtingame laikotarpyje kviečiau susitelkti, prašiau didesnio Seimo kaip įstatymų leidžiamosios valdžios įsitraukimo į Covid infekcijos valdymą. Šis įsitraukimas, mano įsitikinimu, neturėtų apsiriboti vien tik jau įvestų, teisiškai abejotinų apribojimų formalizavimu. Būtina tų ribojimų tikroji peržiūra, kuri leistų atkurti visuomenėje taiką ir ramybę. Panaikinus visus proporcingumo, teisėtumo ir pagrįstumo principų netenkinančius žmogaus teisių ir laisvių suvaržymus, sukurtume prielaidas sutarti su visa visuomene dėl tokių suvaržymų, kurie neišvengiamai būtini, siekiant visų mūsų bendrai siekiamo tikslo – Covid infekcijos suvaldymo, kartu išlaikydami aukščiausią įmanomą žmogaus teisių ir laisvių standartą Lietuvoje.

Už vaizdo įrašą ir galimybę skelbti dėkoju Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijai.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
19 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
19
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top