Egzorcistas Arnoldas Valkauskas: švęsdami Heloviną rizikuojate būti apsėsti

Sigita Purytė | lrytas.lt

Pirmadienį Vakarų pasaulis mini Vaiduoklių šventę – Heloviną. Nors jos pavadinimas kildinamas iš angliško žodžių junginio „Visų šventųjų išvakarės“, kunigas egzorcistas Arnoldas Valkauskas perspėjo, kad ši šventė gali įstumti į rimtus dvasinius nemalonumus.

Manoma, kad prieš Visų šventųjų šventę, spalio 31-ąją, minimas Helovinas atkeliavo iš keltų tradicijos. Keltai tikėjo, kad lapkričio 1-ąją į žemę sugrįžta mirusiųjų sielos, kurios nori apsigyventi gyvųjų kūnuose. Žmonės mėgindavo dvasias atbaidyti – persirengdavo gąsdinančiais kostiumais ir triukšmaudami vaikščiodavo po kiemus.

Anot Lietuvos egzorcistų asociacijos nario kunigo A.Valkausko, tokios apeigos primena šamanizmą ir gali griauti žmogaus tikėjimą bei gyvenimą, net jei virsta spalvingu žaidimu.

Kaip vertinate Helovino šventės tradicijas? – paklausėme A.Valkausko.

Tai yra dvasių garbinimas, sugrįžimas į pagonybę, pagoniško kulto atgimimas. Žmonės tai propaguoja nevalingai, nesąmoningai. Krikščionybė sukūrė Vakarų Europą. Helovinas eina prieš šią kultūrą. Nesvarbu, juoko forma ar rimtai.

Dvasios per Heloviną gąsdinamos, kad būtų pavarytos šalin. Kodėl krikščionims tai netinka?

Krikščioniui jokių dvasių nereikia bijoti. Krikščionis yra žmogus, kuriame veikia Šventoji Dvasia. Jam nieko nereikia gąsdinti ir nieko bijoti. Krikščionis yra visiškai laisvas. Helovino šventimas – tai grynas šamanizmas. Šamanas gąsdina dvasias, kad tos dvasios pabėgtų. Helovino šventimas lyginant su krikščionybe yra šviesmečiai atgal į tamsą. Net agnostikui ar ateistui Helovinas neturėtų būti priimtinas. Ši šventė yra dvasių išpažinimas, religijos forma. Netikintis žmogus turėtų paklausti, kokia yra tokio vakaro prasmė, ką jam tai reiškia.

Net jei tai yra žaidimas?

Taip. Helovinas nėra žaidimas. Griežtai paėmus, žaidimų dvasių pasaulyje nėra. Ar operaciją gydytojas gali juokais daryti? Ar galiu žaisti santykiais? Galiu, bet tai dažniausiai blogai baigiasi. Taip ir čia vyksta žaidimas su dvasiomis, su tuo, ko nepažįstu. Krikščionys švęsdami Heloviną išduoda savo įsitikinimus, savo esmę.

Straipsnio tęsinį skaitykite lrytas.lt portale ČIA.

4.3 13 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
68 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Dzeikas

Haloweena prastumineja ta pati ranka ,kuri vykdo homoseksualizmo propogandos sklaida. Dvasiniu lygmeniu tai nelabasis, politiniu – neturiu duomenu tvirtinti.
Jei pastarajam zmones nors pasyviai priesinasi, tai pirmasis ko ne su entuziazmu priimamas. Teko susigincyt su amerikieciais rysium su. Mano argumentai buvo panasus kaip straipsnyj.”tai tu nebutinai kabinkis nelabojo ar kokio vampyro kauke.Gali neutralia ar kokia gerosios fejos paimt”.
Vienzo , svarbiausia dalyvauti.

daug tų apsėstų (nelaimingų)

teisėtvarkos darbuotojai: teisėjai, prokurorai, antstoliai, advokatai,
partiniai darbuotojai,
biudžetinių įmonių vadovybė ir kiti tarybukai, kgbistukai – reikia melstis už jų sielas.

kas yra jums lietuviai?

Švenčiantys Helouvyną yra primityvios bezdžionės. Kvaili kopijuotojai. Tai nelietuviška šventė. Ir niekaip nesuprantu kodėl Helouvynas vadinamas Helovinu, juk angliškai rašosi Heloween, o angliška o tariasi kaip ou, o ee kaip y.

Nica

Tik nereikia taip grubiai komentuoti…..

Satanistai Helovino naktį

t. y. iš spalio 31-osios į lapkričio 1-ąją, atlikinėja „juodąsias mišias“
ir rengia iškrypėliškas orgijas.
Moliūgas skaptuojamas kaip demono galva,
o piktosios dvasios „garbei” moliūgo viduje uždegama žvakė.

Vijolė

Helouvynas nelietuviška šventė (jo kilmė keltiška), tačiau kas nori – tegu linksminasi. Juk jo prasmė – priminti, kad visi mirsim ir reikia džiaugtis kiekviena gyvenimo diena.
Baisiausia kas gali atsitikti gyvenime – būti apsėstiems egzorcistų, duok jiems valią, tai jie ir inkviziciją įves.
Kas darėsi Europoje , kai katalikų bažnyčia turėjo absoliučią valdžią? Šiais laikais tokie viduramžiai – Islamo valstybė.

Vijolei

Ar ne Viduramžiais įsteigti žymiausieji Europos universitetai, suklestėjo miestai, finansų sistema ir t. t. ir t. t.?
Ir ko gi „reikia džiaugtis kiekviena gyvenimo diena”, sužinojus, kad „visi mirsime”?
Gerbiamoji, „Neskaitykite sovietinių laikraščių iki pietų meto“.

to vaidasVSD

velniai nesirodo tam, ką jis valdo – nėra jokio tikslo rodytis.
o kuo žmogus arčiau Dievo, tuo dažniau velnias jam pasirodo.
paklausk tikinčių apie tai – patvirtins.
taip kad vaidai, gal ta tavo uranija yra biski velniavota, kad Dievu lyg tai tiki, bet velniu nelabai?

Преображенский VaiduiVDS dėl "Urantijos":

Энгельса с этим чертом… В печку ее!

Apuokiukas

Jau tikra velniava dedasi… Pranyko mano komentaras…

Apuokiukas

Ir ne tik mano, bet ir Vaido. ,,Tiesos” redakcija komentarų lygtai netrina, nebent nusiunčia pas nykštukus…

Apie juodųjų mišių "inventorių"

Budapešto gyvūnų globos organizacijos „Nojaus arkos fonas“ vadovė Kinga Schneider:
„Spalio-lapkričio mėn. satanistai nuolat teiraujasi,
ar prieglauda gali pasiūlyti paimti auginimui juodų kačių
(jos Helovino laikotarpiu naudojamos per spiritizmo seansus ir aukojimo ritualus).
Skambinantiems visuomet atsakome, kad jokių kačių neatiduodame nuo spalio vidurio iki lapkričio vidurio, ir tie patys niekuomet neskambina dar kartą.“

fanatikas

(svetainę prižiūrintis jėzuitas) vis bando įtikinėti: „Viduramžiais įsteigti žymiausieji Europos universitetai, suklestėjo miestai, finansų sistema”.
Fanatikas nežino (tokie negalvoja, jie tik aklai vykdo savo dvasinio vadovo nurodymus), kad tuos Vidurmžių universitetus „žymiausiais” vadina tik jėzuitai(!). Scholastika (jėzuitų metodas) gamino neprotaujančius vergus, nes ugdė tik absoliutų paklusnumą savo dvasiniam vadovui, mokytojui, vyskupui, popiežiui. Laisvamanius Romos Bažnyčia yra ne kartą prakeikusi. Iki karo katalikiškoje Lietuvoje jų net kapinėse nelaidojo.
Galėtų fanatikas papasakoti, kip tie „klęstintys” Viduramžių atrodė, kuo „kvepėjo”. Pabaigai fanatikas galėtų paaiškinti, kas sugalvojo palūkanas, kas ir kaip jomis naudojosi, kas kurstė masinius pogromus įskaitant holokaustą.

apie jėzuitus..

klausiau vieną kartą a.a. mons. A.Svarinsko:
– iš kur ta stiprybė ir išmintis pas jėzuitus?
– Jie viską daro didesniai Dievo garbei – paaiškino monsinjoras A.Svarinskas.

Apuokiukas

Bandysiu rašyti iš naujo. 1. Egzorcistas iš esmės teisus, tiktai kažkodėl perskaičius jo tekstą darosi kažkaip nejauku, kad kažką tu pats ar kas kitas daro ne taip ir gali sulaukti siaubingų pasekmių. 2. Dvasinis pasaulis, aišku , egzistuoja ir jo gyventojai, draugiškai ar priešiškai nusiteikę žmogui, jį taip pat gali veikti, ypač jeigu pradėsi su jais kažkaip sąveikauti. 3. Helovyno esmė – gąsdinti dvasinio pasaulio gyventojus. Lietuviškų Ilgių-Vėlinių esmė – atvirkščiai, – klaidžiojančias dvaseles pasikviesti į namus, jas sušildyti, pamaitinti ( žemišku maistu ) arba uždegti žvakelę ir palinkėti eiti į šviesą. 4. Reiktų atidžiau atkreipti dėmesį į katalikų propaguojamą šventųjų kultą. Tikintysis, melsdamasis seniai mirusiam žmogui ( Jonui, Petrui, Jurgiui, Antanui … ), nors ir dorai gyvenusiam, prašydamas jo… Skaityti daugiau »

VaidasVDS

Nelabajam nepatiko mano komentaras? Teisingai. Trinti jį ar kaip kitaip pašalinti. Kas čia ir bus, jei žmogus nebijos velnio ir dar sužinos, kad jis neįgalus, o egzorcistai bergždžiai dirba. Jau geriau skaldyti visus, priversti bijoti ir priversti pamiršti, kad Jėzus skelbė Dievo meilę. Dar vienas keistas dalykas, kad, nors Jėzus ir skelbė apie Dievo meilę, bet visose oficialiose evangelijose apie Dievo meilę beveik nieko neliko. Teliko tik viename tikrame, nesuklastotame Jono pirmame laiške. Ir dar vienas keistas dalykas, kad Jonas savo nesuklastotame pirmame laiške, kurį jis parašė gerokai po vėliau suklastotos Apokalipsės parašymo, tiek daug kalba apie Dievo meilę ir visai nieko apie apokalipsę. Jonas kalba ir apie antikristus ir apie kažkokį Antikristą, kuris, anot jo, jau gyveno tuo metu.… Skaityti daugiau »

VaidasVDS

kažkam
Tiek daug nelogiškumų šioje frazėje:
„uranija yra biski velniavota, kad Dievu lyg tai tiki, bet velniu nelabai?”
Visų pirma, ne uranija, bet Apreiškimas Urantijos Knyga.
Antra, kaip Apreiškimas gali kuo nors tikėti ar netikėti. Jo funkcija – apreikšti dvasinę tiesą, o žmogaus teisė priimti tą tiesą arba atstumti.
Apie velnią, jo sąjungininkus, Liuciferio maištą (kurį gana plačiai aprašė ir Jonas savo Apokalipsėje tiek, kiek ji buvo nesuklastota) dvasiniame pasaulyje, Urantijos Knyga rašo gana plačiai ir atskleidžia tiek maišto priežastis, tiek pasekmes (pasekmės jau išnykę dvasiniame pasaulyje, tačiau materialiuose pasauliuose vis dar ne).
Nerašykite netiesos, jei ko nors nežinote ar nesuprantate.

ir vėl

Ir vėl tas su Apreiškimu/Revoliucija Urantntija.
Argi pats nerašė kad Urantija šalina prieštaravimus Biblijoje? Ar nerašė kad
Jahvė Jėzaus tėvas?
Tas Jahvė primokino žydus skolinti pinigus ir palūkininkauti kad žydai valdytų kitas tautas, žydai žįstų kitų tautų karališkas krūtis, naudotūsi kitų tautų turtais : ” Tu skolinsi daugeliui tautų bet nesiskolinsi pats, tu valdysi daug tautų bet jos tavęs nevaldys” – „15:16 Pakartoto įstatymo knyga, ” …tautų nuosavybe naudositės, ūžausite jos turtuose” Pranašo Izajaus knyga.
O Personažas Jėzus – Jahvės tarnas ( parašyta Biblijoje) argi nesakė kad atėjęs pildyti pranašų ir Įstatymo?
Krikščionys meldžiasi Jahvei ir Jahvės tanui. Ir dar tiki egzorcistais

NorKūnas

Pagrįstai šiuolaikiniai psichologai kalba, kad, priešingai nei skelbė Z. Froidas, laisvamanybė ir ateizmas, kaip neigimo, atmetimo reakcijos, yra neurotinių ir isterinių būsenų apraiškos, sublimacija, racionalizacija. Istoriniu požiūriu, ateistinių „pažangos”, „emancipacijos” ideologijų represyvi prigimtis, jų siaubinga naikinančioji galia, nekaltų aukų skaičius gerokai pranoksta visų ankstesnių karų aukas. Gal teko girdėti apie laisvamanės bolševikės Rozalijos Zemliačkos (Розалия Землячка – Розалия Самуиловна Залкинд, slapyvardis – „Товарищ Демон”), siautėjimus „už progresą ir taiką”, aišku, jos vėlesnį pagerbimą bedievių „rojuje”? http://baltvilks.livejournal.com/142462.html Tiek nacių, tiek bolševikų įvykdyti genocidai ir kilo iš antikristinės neapykantos. Štai kodėl XXI a. matydami tuos pačius ženklus, kad krikščionys vėl tapo labiausiai marginalizuojami ir persekiojami tikintieji, privalome pirmiausiai stoti į dvasinę (juk „grumiamės ne su krauju ir kūnu”) kovą. Antraip karinga antieuropinė… Skaityti daugiau »

Vijolė to 21:05

Taip viduramžiais buvo įsteigti universitetai, kuriuose „mokslininkai” rašė traktatus apie kirmėles ėdančias vašką. Nors mūsų protėviai ir be universitetų žinojo, kad perai yra bičių jaunikliai. Viduramžiais ant laužo buvo sudegintas Džordanas Brunas, o Kopernikas savo darbus paskelbė tik prieš mirtį. Tačiau aš ne apie tai. Aš laisvamanė, man nesvarbu kuo tiki kiti žmonės, aš apie žmones sprendžiu pagal jų poelgius, nepriklausomai nuo to, ką jie viešai deklaruoja. Tas helouvynas tai kažkokios užgavėnės su meniškais siaubo elementais, aš nematau juose nieko blogo, tik aš tame nedalyvauju, nes man tai svetima. O iš šalies pasižiūrėjus visai įdomu, netgi juokinga. Mano nuomone tas egzorcistas ir yra vienas iš helouvyno personažų, tik blogesnis, nes jis pretenduoja į realią valdžią kitiems žmonėms. O patarimas neskaityti… Skaityti daugiau »

NorKūnas mielai Vijolei

Suviliojote nuoširdumu, todėl kviečiu Jus perskaityti bent Thomo E. Woodso knygą „Kaip Katalikų Bažnyčia sukūrė Vakarų civilizaciją“ (2016 m., 268 p.). ANONSAS: „Vakarų civilizacija padovanojo mums mokslo stebuklus, įstatymų užtikrintą saugumą, žmogaus teises, tokią dorybę kaip labdara, nuostabų meną ir įkvepiančią muziką, logika grindžiamą filosofiją ir daugybę kitų dovanų. Tačiau koks pirminis jų šaltinis? Thomas E. Woodsas teigia: atsakymą seniai žinome, tik pamiršome. Tai – Katalikų Bažnyčia. Autoriaus nuomone, jokia institucija, formuodama Vakarų civilizaciją, nenuveikė tiek, kiek daugiau kaip du tūkstančius metų gyvuojanti Katalikų Bažnyčia. Knygoje pasakojama, kaip kūrėsi Vakarų civilizacija ir kokį poveikį jai turėjo Katalikų Bažnyčia. Autorius įtikinamai parodo, kad Katalikų Bažnyčia itin prisidėjo prie senųjų kultūros vertybių išsaugojimo ir naujųjų kūrimo, universitetų ir ligoninių steigimo, mokslo raidos,… Skaityti daugiau »

Vijolė to NorKūnas

Labai apsirinkate dėl mano amžiaus, man netoli 70-ies. Turėjau savo nuomonę sovietmečiu, nesu atitrūkusi nuo realybės ir šiais laikais. Aš esu demokratiškų pažiūrų, todėl katalikų bažnyčia net šiais laikais egzistuojanti kaip feodalinė monarchija – man ne autoritetas, ten valdžios vertikalė panaši į Putino. Ko gero, esu nacionalistė. Ne ta prasme, kad kažkuri tauta yra pranašesnė už kitas, bet kad kultūros paveldas yra svarbus asmens identitetui, be iki mūsų gyvenusių kartų sukauptos patirties ir išminties – mes būtume niekas. Mane žeidžia, kai per mūsų tautines šventes bažnyčiose skaitoma, ne Lietuvos istorija, o žydų folkloro rinkinys vadinamas knyga. Aš gerbiu žydų tautą už indėlį į pasaulinę kultūrą, bet esu prieš svetimo savinimąsi. Aš žaviuosi Senovės Baltų pasaulėžiūros puoselėtojais, viskas ką apie juos… Skaityti daugiau »

jei turi širdį ir patirtį

Negali nepatikti NT.
Ten tikrai didžiausia išmintis ir grožis – neprilygstama knyga.
Nenuostabu, kad pati populiariausia pasaulyje.

Marginalas

Įdomu, kad „šventės” santrumpa kilo iš nekalto pavadinimo All Hallows „Visi šventieji”, turint galvoje visų šventųjų šventės išvakares. Verta pamąstyti apie pačios pastarosios šventės populiarų tradicinį subuitinimą, atvedantį tiesiai į pagoniškus papročius – manau, kad ir čia pagerbiami garsiausi mūsų mitologai nebus jau visai niekuo dėti. Niekas nėra izoliuota šiame pasaulyje.
Kita vertus, apsėstumas ne vien nuo „Helovino” priklauso. Pvz., vargu ar apsėstumas skelbiant urantijas toks jau itin „išganingas”. Vargu ar bus išganingas ir apsėstumas skelbiant demokratijas su Balsųdaugumos „tiesa” vardan kažkieno pasufleruoto „Bendrojo Labo”. Taigi siūlau Bendrąjį Labą bei Balsųdaugumą laikyti eilinėmis dvasiomis, ateinančiomis „Helovino” naktį švęsti kartu su visais velniais labai šviesios (ugnies ežere) ateities lūkesčių!

Marginalas Vijolei

Ar skaitėte tą „Džordaną Bruną”, ar tik ištraukėte iš sovietinio sąvartyno? Man atrodo, šis apsėstasis piktžodžiautojas kaip tik buvo iš tų nedaugelio, kuriems vieta ant laužo pati tinkamiausia, nors pats ten nieko nesiųsčiau ir to gerojo papročio nesveikinu: laužas ir taip netruks ateis visiems, kurie jo verti.

VaidasVDS

Gaila, kad tiek mažai nuoširdžių ir, būtinai, nedogmatiškų žmonių užsuka į tokias temas. Tad tenka dvasinę tiesą atskleisti beveik tik dogmatikams, kurie iš viso nieko nenori girdėti, nes yra tapę naujaisiais veidmainiais fariziejais: —- „DIEVO MEILĖ “Dievas yra meilė”; dėl to jo vienintelis asmeninis požiūris į visatos reikalus visada yra dieviškosios meilės reakcija. Tėvas mus myli pakankamai, kad savo gyvybę padovanotų mums. “Jis priverčia saulę patekėti virš blogio ir virš gėrio ir pasiunčia lietų ant teisingųjų ir ant neteisingųjų.” Klaidinga apie Dievą galvoti taip, kad jo Sūnų aukos arba jam pavaldžių tvarinių užtarimai jį įtikina mylėti savo vaikus, “nes Tėvas myli jus pats.” Būtent reaguodamas į šitą tėviškąją meilę, Dievas pasiunčia nuostabiuosius Derintojus, kad apsigyventų žmonių prote. Dievo meilė yra… Skaityti daugiau »

Marginalas
Apsėstas

Esu seniai apsėstas ir nematau dėl to jokių problemų. Ir ar mūsų protėviai pagonys visi dabar pragare dega?

Vijolė Marginalui

Aš tik nurodžiau pavyzdį, kokiomis priemonėmis viduramžiais buvo naikinami šviesuoliai, kai katalikų bažnyčia turėjo absoliučią valdžią. Neseniai, per Doždj televiziją žiūrėjau tiesioginę transliaciją iš Maskvos, kai Rusijos piliečiai skaitė stalinizmo represijų aukų vardus. Manau, kad šita inkvizicija buvo žiauresnė už viduramžių. Vaikystėje domėjausi biologija, ypač genetika. Man labai įdomūs buvo Nikolajaus Vavilovo darbai, tik niekur neradau žinių apie jo gyvenimo pabaigą. Tik nepriklausomoje Lietuvoje sužinojau, jog N.Vavilovas buvo nukankintas kalėjime. Esu senyvo amžiaus, todėl gana gerai moku rusų kalbą. Nors Putinas kgb’istas, tačiau jo valdomoje Rusijoje didelį politinį svorį įgavo ortodoksų (pravoslavų) cerkvė,jau yra nuteista nemažai žmonių už tikinčiųjų jausmų įžeidimą. Monoteistinės religijos – totalitarinių režimų ramstis: „Visa valdžia nuo dievo”. Šitą teiginį girdėjom mokykloje per istorijos pamokas, kai buvo… Skaityti daugiau »

NorKūnas Vijolei

Jei dėl amžiaus sakote tiesą, tebūnie mano žodžiai Jums komplimentas – esate jaunatviškos aistros žmogus. Kvietimas perskaityti Thomo E. Woodso „Kaip Katalikų Bažnyčia sukūrė Vakarų civilizaciją“ vis dėlto lieka galioti. Ikikristinių Dievo ieškojimų dvasios ūkuose Jėzus Kristus ne atmetė, bet juos išpildė, tam pasirinkdamas žydus, nors šių absoliuti dauguma Jį atmetė. Vis dėlto per žydus Kūrėjas išpildė kiekvieno žmogaus ir tautos pamatinį lūkestį – nuodėmę, mirtį nugalėjo mirtimi ir pelnė nusidėjėliams išganymą. Dievo Tautoje, į kurią pakviestos visos tautos kaip paties Dievo norėta žmonių bendrystės forma, „Nebėra nei žydo, nei graiko”. Vien dėl pagarbos mūsų baltiškųjų protėvių senąjai tradicijai, jos tikrumui ir unikalumui, privalome priimti Įsikūnijimo ir Prisikėlimo slėpinius kaip šios tradicijos, prigimtinių ieškojimų pripažinimą, atbaigimą ir kartu jų nelygstamą… Skaityti daugiau »

Faktas

Egzorcistai – tai katalikų šamanai.

Galėtų

tėvas NorKūnas paskaityti „Pagiriamąjį žodį”, o po to pamėginti atspėti, kodėl po jo pasirodymo popiežius įkūrė savo „specnazą” – jėzuitų ordiną. Gal tada tėvui NorKūnui bus lengviau suprasti, kodėl būtent jėzuitams buvo pavesta kontroliuoti visų rūšių mokyklas, istorijos veikalų, vadovėlių bei knygų aplamai leidybą. Cenzūra iki šiol veikia net Lietuvoje, nekalbant jau apie katalikiškąją Lenkiją. Kas netiki atsisukit lenkų kanalą.

VaidasVDS

O gal kas nors ir nors kiek pamąstys… — Tačiau tikroji religija yra gyva meilė, gyvenimas tarnaujant. Religininko atsitraukimas nuo didelės dalies to, kas yra grynai žemiška ir smulkmeniška, niekada neveda į visuomeninę izoliaciją, ir tai neturėtų sunaikinti humoro jausmo. Tikroji religija iš žmogiškosios egzistencijos neatima nieko, bet ji iš tikrųjų viskam, kas yra gyvenime, suteikia naujas prasmes; ji sukuria naujus entuziazmo, uolumo, ir drąsos tipus. Ji net gali pagimdyti kryžiuočio dvasią, kuri yra daugiau negu pavojinga, jeigu jos nekontroliuos dvasinė įžvalga ir ištikimas pasišventimas žmogiškojo atsidavimo kasdieniams visuomeniniams įsipareigojimams. Vienas iš labiausiai stebinančių religinio gyvenimo požymių yra ta dinamiška ir išaukštinta ramybė, toji ramybė, kuri pranoksta bet kokį žmogiškąjį supratimą, tas kosminis šaltakraujiškumas, kuris reiškia, kad nėra jokių abejonių… Skaityti daugiau »

NorKūnas Faktui 21:55

Ne „faktas”, bet nuogut nuogutėlė tezė (loginiu požiūriu).
Kaip ir tezė, kad „Lietuva – kvarkų tikroji tėvonija”.
Kur tezės pagrindimas? Nuo bačkos skelbti galima bet ką.

Faktas NorKunui

Ir egzorcistų ir šamanų veikla remiasi vien tik tikėjimu, o ne jokiais įrodytais moksliniais faktais. Ir vien ir kiti atlieka ritualus kurių metu kažką išvarinėja iš žmogaus – ligą, piktąją dvasią, neigiamą energiją….

Vijolė NorKūnui

Mėginau skaityti „šventąjį raštą”, nes maniau, kad išsilavinimas to reikalauja, kad galėčiau meno parodose suprasti paveiksluose vaizduojamus siužetus religine tema. Bet… ta „literatūra” ne mano skonio. Gal ne tą „testamentą” pasirinkau, bet man susidarė įspūdis, kad tai kažkokios nešvankybės. Dauguma mano draugų nuoširdžiai religingi labai padorūs žmonės ir man svarbu , kas mus sieja, o ne kas mus skiria. Aš puikiai suprantu, kad laisvamanis visada vienas, kad laisvamanių visada buvo ir yra mažuma, bet organizacija būtų reikalinga tik tuo atveju, jei laisvamanius kas nors persekiotų ir reikėtų gintis. Iš laisvamanybės negali kilti nė jokia religija ar ideologija, nes tuo požiūriu tai yra nulis. Nemanau, kad įveikčiau tokios propagandinės savigyros literatūros, kurią Jūs reklamuojat, bent kelis puslapius. Manau, kad panašią knygą… Skaityti daugiau »

VaidasVDS

Vijolei Iš tiesų esate garbaus amžiaus ir, atrodo, šviesaus proto. Tai ir džiugina, ir liūdina. Džiugina dėl to, kad šviesūs žmonės yra geri žmonės. Liūdina, kad net žmonių gerumas dar nėra dvasinė garantija amžinajam gyvenimui. Mane visą laiką jaudina vienas klausimas, ar galima pakeisti žmogaus, kuris sulaukė jau solidaus amžiaus, mąstymą ir dvasinius įsitikinimus. Ir kol kas beveik nežinau tokių atvejų, ypač jei žmogaus nevaldo noras keisti save patį, jei žmogus niekur nenori trauktis nuo savo asmeninių įsitikinimų (o tai yra susiję tam tikra dalimi ir su savanaudiškumu, ką gana sunku pačiam žmogui suvokti). Kada jūs peikėte monoteistines religijas, jūs buvote iš esmės teisi. Net ir mano anksčiau minėtas Apreiškimas teigia: „Tiktai su apreikštąja religija iš tikrųjų atsirado autokratinis ir… Skaityti daugiau »

kietos širdys neatsivers

kai gyvenime santykinai sekasi:
– buvai kolaborantų ateistų chebroje.
geras postas, geras atlyginimas, privilegijos, pažintys.
širdis užkietėja.
—–
pasekmė:
– patriotai – tai idiotai,
– tikėjimas – tai melas,
– biblija – tai žydiškos pasakos,
– violetiniai kedofilai – tai nusikaltėliai ir t.t.
—–
daug tokių, ypač teisingumo sistemoje, biudžetinėse organizacijose, kgbistų valdomuose firmose: energetikoje, nekilnojamo turto, bankuose ir t.t.

NorKūnas Faktui 0:16

JEI egzistuoja dvasinė būtis, jos neįmanoma patvirtinti ar paneigti
gamtamoksliniais metodais, kadangi substancialiai ji nėra erdvėlaikio tikrovė.
Tačiau ji gali būti ieškoma, randama ir pažįstama kaip asmuo ar jo veikla.
Ar laisvė yra faktas? – Ne, kadangi laisvė nėra gamta,
medžiaginis kūnas ar jos savybė.
O žodžio „faktas” reikšmė, prasmė yra faktas? – Žinoma, kad ne:
reikšmės nėra daiktai, bet nematerialiai egzistuoja protingoje sieloje.
Tai gerai supranta diduma žymiausių mokslininkų, todėl jiems mokslas neprieštarauja tikėjimui, o jie patys yra dievoti žmonės.
Internete pilna dokumentikos apie egzortų rezultatus, bet Jūs vis vien netikėsite.
Ir tai yra gerai. Tikėjimui būtina laisvė, o kaip tik ji neretai būna taip įkalinta nuodėmės belangėje, prižiūrimoje Paraliaus,
kad galimi vien tikėjimo beverčiai pakaitalai.

 NorKūnas Vijolei 0:23

Rašote, kad „Iš laisvamanybės negali kilti nė jokia religija ar ideologija”.
Vis dėlto grynai dalykiniu požiūriu laisvamanybė, nors ir nėra religija,
yra būtent religijos pakaitalas, t. y. pseudoreligija ir, neabejotinai, ideologija.
Mat laisvamanis gali VIEN TIKĖTI, kad Dievo nėra, nes neegzistuoja mokslinių metodų, galinčių paneigti nemedžiaginės, dvasinės būties realumą.
Vadinasi, tėra vienas rimtas klausimas dėl tikėjimo: ar tai, kuo tikima, YRA?

Lietuvą

atkūrė kilnūs taurios sielos laisvamaniai: V.Kudirka, J.Basanavičius, J.Šliupas, Vydūnas. Jie nesigviešė turtų, neišvarinėjo velnių (kaip str. autorius).Jie aiškino užguitai ir pavergtai tautai, kad baltai niekada nebuvo pagonys – stabmeldžiai. Jie negarbino stabų ar paveikslų apkabinėtų aukso ar sidabro blėkelėm. Taip elgtis ragina tik Romos katalikybė, kurią šimtus metų ugnimi ir kalaviju diegė visokiausių Ordinų vienuolių armijos.

Apuokiukas

Kažkada, beklaidžiodamas internete radau tokį tekstuką, kurį išverčiau ir noriu pateikti jums. Siejasi su aptarinėjama tema. Biblija. 1 Tim 2:5 ,, Vienas yra Dievas ir vienas Dievo žmonių Tarpininkas – žmogus Kristus Jėzus“. Nieko nenoriu įžeisti, tuo labiau tikinčių į Jėzų Kristų, tiktai prašau atkreipti į antrąjį įsakymą, kuris užrašytas Biblijoje ir vykdyti tai, ką įsakė Dievas, o ne žmonių tradicijos. Iki 2000 m. aš turėjau ikoną, aš meldžiausi Nikolajui Stebukladariui ir sirgau taip, kad net ,,greitoji pagalba“ neėmė, sakydavo: ,,Mes jos nenuvešime“. Tuo metu man buvo tik 48 metai. 2000 m. vasarą atvažiavo draugas iš Samaros ir atvežė Bibliją, kur aš perskaičiau Dievo įsakymo 2-ą įsakymą, Išėjimo 20:4-6 ,,Nedirbsi sau drožinio nei jokio paveikslo, panašaus į tai, kas yra… Skaityti daugiau »

Apuokiukui

taip taip, žydams Jahvė taip ir sakė… pažįstu tautodailininką kuris vis Kristaus kančią droždavo… ir prisišaukė kančią į savo namus – jo jauną sūnų blogiečiai padrė invalidu visam gyvenimui… Ar galėjo būti kitaip pagal traukos dėsnį panšus traukia panašų…? Vienintelis dievas yra Jahvė, O personažas Jėzus Jahvės tarnas, tarnavo Jahvei

 negaliu

negaliu nepritarti profesoriui J. G. : ” Kartais atrodo, kad Lietuvoje visuomenės pakilimas ir neolito lygio paliktas homus ignorus valiai. Žiniasklaida stengiasi nematyti mokslo ir mokslininkų ir skleidžia antimokslą. Jei taip bus ir toliau, vieną dieną išvysime parapsichologus, astrologus, ekstrasencus, hilerius , burtininkus, vilkinčius”naujųjų” mokslininkų uniforma, mokslus išėjusius religinėse sektose, parapsichologijos akademijoje ir pasirengusius mus vesti atgal į viduramžius”…
„… reikia vengti medicininio išsilavinimo neturinčių šarlatanų, aiškiaregių ir būrėjų.” – pusl. 123 knyga ” Kiek trunka sekunė”- Jonas Grigas, Vilnius /2003, Tyto Alba

Nuomonė

Nuomonė: Egzorcizmas yra verslas, kurio klijentai lengvatikiai ir psichiniai ligoniai.

Vijolė NorKūnui 11:25

Aš nesu religinga, todėl man nekyla klausimų dėl visokių antgamtinių dalykų ar kitokių pramanų. Aš laikau, kad ne mano reikalas, kuo tiki kiti žmonės, man svarbūs tik poelgiai. Aš dėstau tik savo pačios mintis. Aš nemanau, kad žmogus kilęs iš beždžionės, aš laikau mus tik dar viena beždžionių rūšimi. Mums, kaip ir kitiems visuomeniniams gyvūnams, reikalingas tarpusavio santykių reguliavimas, ir mes svarbūs vienas kitam visai ne dėl idėjinių paskatų. Ideologijos yra priemonės valdyti kitus žmones. Kiekvienas laisvamanis yra laisvamanis kitaip, kiekvienas pagal savo supratimą, todėl tarp laisvamanių nesusikuria toks bendrumas, kurį pavadintume religija ar ideologija. Mums išgalvotų dalykų tiesiog nėra ir viskas. Įsivaizduokit, kad aš daltonikė, o Jūs man pasakojat apie spalvas, arba aš kurčia, o Jūs man aiškinat, kaip… Skaityti daugiau »

Vijolė VaiduiVDS

Ačiū už gražius palinkėjimus, bet „amžinasis gyvenimas” ir kiti fantazijos produktai tikrai nėra mano rūpesčio objektas. Aš gyvenimą įsivaizduoju, kaip kartų estafetę. Pernai netekau mamos ir supratau, jog norėčiau, kad, kai manęs nebebus, mano mylimi žmonės apie mane galėtų pasakyti:”Šviesios atminties”.
Ar mąstymas ir įsitikinimai gali keistis? Nemanau, gal kokia nors smegenų liga ar trauma gali paveikti? Gali būti, kad mąstymo tipas yra įgimtas. Gal kažkokių genų kombinacija? Tų pačių tėvų vaikai būna labai skirtingi. Pažįstu žmonių, kurie stengdamiesi nekonfliktuoti, ar įsiteikti, – apsimetinėja religingais. Bet tai jų reikalas.
Aš pati manau, kad jei jau žmogus tikintis, tai geriau tegu tiki į ką nors gera.

Prašalaitis

nemanau, jog daugelis lietuvių supranta, ką švenčia dalyvaudami Helouvyne. Daugumai, manau, tai tėra persirengėlių pramoga. Ką ten Helouvynas, nemaža dalis net nežino, kad Vėlinės lapkričio antrąją, tad kunigas mano galva gerokai perdeda kalbėdamas apie pavojus.
Apskritai, paskaičius kai kurias nesąmones http://www.egzorcistas.lt/svarbu/kada-reikalinga-islaisvinimo-malda tokie gasdinimai nebestebina ir tenka rimtai suabejoti egzorcistų sveika nuovoka.

Prašalaitis Vijolei

Ar nemanote, kad tikroji laisvamanybė yra tik tuomet kai TIKĖJIMAS ir NETIKĖJIMAS kvestionuojami vienodai?

VaidasVDS

Vijole, niekada neskubėkite vertinti, net ir būdama garbaus amžiaus. Yra tokia gera patarlė: „skubos naudą velniai gaudo”. Reaguodamas į jūsų komentarą, įkelsiu kai ką iš Apreiškimo: „Religija niekada nebūna pasyvus patyrimas, neigiamas požiūris. Tai, kas yra vadinama „religijos gimimu,” nėra tiesiogiai susieta su vadinamuoju atsivertimo patyrimu, kuris paprastai apibūdina religinius epizodus, atsitinkančius gyvenime vėliau dėl psichinio sutrikimo, emocijų nuslopinimo, ir charakterio krizės. Bet tie asmenys, kuriuos tėvai taip išauklėjo, kad jie išaugo sąmoningai suvokdami, jog yra mylinčio dieviškojo Tėvo vaikai, neturėtų šnairuoti į savo bičiulius mirtinguosius, kurie tokią bičiulystės su Dievu sąmonę gali pasiekti tiktai psichologinės krizės, emocinio sukrėtimo, dėka.” — Ir dar įkelsiu vieną tikrą istoriją, kurią papasakojo Urantijos Knygos skaitytoja, dirbanti sesute: „Šiandien 2011-09-03 05.15 val. mirė vienišas… Skaityti daugiau »

Antanas

Pas Jėzų nešdavo įvairius ligonius. ne visus jis pagydė sakydamas, kad šita liga ne mirčiai o kad jame apsireikštų Dievo valia. Kaipm žinome Kristus gydė pirmiausiai dvasios ligas-tikėjimu. Tad ar egzorsistai yra sudarę sutartį su Dievu iš kurio ligonio (jeigu dar jame pilnai neapsireiškė Dievo valia )jau reikia išvaryti piktą dvasią? Va čia tai šamanizmas. Žmogus pats turi melsti Dievą kad pasveiktų o ne per prievartą per egzorsistą, jei Dievas mato kitokį santykį su ligoniu, kad Dievo veikimas paplistų plačiau – „ši liga ne mirčiai”. Tad kodėl ezorsistas įsakmiai elgiasi Dievo vardu, jei dar ligonyje nepasireiškė Dievo valia pagal Šv.Raštą ir paties Jėzaus žodžius?

68
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top