Elonas Muskas žada finansuoti Airijos siūlomų „neapykantos kalbos“ įstatymų teisinius ginčus

kontrastas.lt

Pasak E. Musko, Airijos politikų galimybė apibrėžti neapykantos kalbą remiantis asmeninėmis interpretacijomis kelia realų pavojų žodžio laisvei, kuri, jo manymu, yra esminė bet kurioje demokratinėje visuomenėje.

Elonas Muskas perspėjo dėl naujų pasiūlymų dėl „neapykantos kalbos“ reguliavimo Airijoje. Per diskusiją su „Gript“ jis perdavė savo nuogąstavimus, kad siūlomos taisyklės gali palikti Airijos piliečius priklausomus nuo plačių politikų „neapykantos kalbos“ interpretacijų, taip galimai pažeidžiant žodžio laisvę. Be to, Muskas įsipareigojo teisinėmis priemonėmis finansiškai paremti pasipriešinimą siūlomam įstatymui.

Pasak E. Musko, Airijos politikų galimybė apibrėžti neapykantos kalbą remiantis asmeninėmis interpretacijomis kelia realų pavojų žodžio laisvei, kuri, jo nuomone, yra esminė bet kurioje demokratinėje visuomenėje.

Savo komentarus Muskas išsakė dėl Baudžiamojo teisingumo (smurto ar neapykantos kurstymo ir neapykantos nusikaltimų) įstatymo projekto. Kartą priimtas Dáil, pagrindiniuose Airijos parlamento rūmuose, įstatymo projektas susidūrė su kliūtimi Senate. Nepaisant to, teisingumo ministrė Helen McEntee pabrėžė, kad šiais metais įstatymo projektas buvo patobulintas.

Toliau kritikuojant siūlomą įstatymą, įvardytą kaip autoritarinį, nurodoma, kad trūksta teisinės neapykantos apibrėžties ir galimas valdžios viršijimas, pavyzdžiui, asmeninių elektroninių prietaisų konfiskavimas ir laisvės atėmimo bausmės už tariamai neapykantą kurstančio turinio laikymą.

Praėjusiais metais E. Muskas įsipareigojo padengti teisinius mokesčius X naudotojams, kurie dėl savo veiklos platformoje nesąžiningai susidūrė su darbdavio atsakomybe. Netgi korporacijos, užsitraukusios jo rūstybę dėl nesąžiningo elgesio su „X“ naudotojais, nebuvo apsaugotos nuo galimų teisinių pasekmių.

Su X susijusioje byloje bendrovės teisininkų komanda gynė Ilinojaus universiteto studentą, kuriam grėsė drausminės nuobaudos dėl platformoje paskelbtų pranešimų. Žodžio laisvės teisių gynėjas E. Muskas paskelbė: „Padarysime viską, kad palaikytume jūsų teisę į žodžio laisvę“, kai buvo paskelbta apie teisinius veiksmus.

Šaltinis www.lifesitenews.com

4.2 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top